Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Birželio » 6

Oriono migloje pastebėtas keistas diskas

Oriono migloje pastebėtas keistas diskas

Tarptautinė astronomų komanda, naudodama Čilėje esančio labai didelio teleskopo (VLT) prietaisą MUSE (Multi Unit Spectroscope Explorer), gavo keisto iš išorės apšviesto protoplanetinio disko nuotraukų.

Tyrimas paskelbtas žurnale „Astronomy & Astrophysicals“, apie jį trumpai praneša „Sci News“. Objektas pavadintas 177-341 W. Tai išoriškai apšviestas protoplanetinis diskas, supantis jauną žvaigždę Oriono miglotoje migloje.

Protoplanetiniai diskai yra statybinė medžiaga žvaigždėms kurti, jie sudaryti iš dujų ir dulkių. Kai netoliese yra kitų labai ryškių ir masyvių žvaigždžių, diską įkaitina jų šviesa. Dėl to dalis jo medžiagos išnešama į išorinę erdvę, o vizualiai vaizde toks procesas primena išorinį apšvietimą.

„Protoplanetiniai diskai atsiranda žvaigždžių formavimosi proceso metu ir yra planetinių sistemų gimimo vieta“, - aiškina tyrimo bendraautorė Marie-Liis Aru iš Europos pietinės observatorijos. - Manoma, kad protoplanetinių diskų evoliucijos kelias ir jų gebėjimas formuoti planetas skiriasi priklausomai nuo jų aplinkos, o esant masyvioms žvaigždėms diskai sparčiai keičiasi."

Masyviuose telkiniuose didelių ir ryškių žvaigždžių skleidžiama ultravioletinė spinduliuotė gali išgarinti dalį diskų medžiagos, todėl gerokai sumažėja ne tik jų dydis ir masė, bet ir gyvavimo trukmė.

Tyrėjai rašo, kad 177-341 W objektas ir 11 kitų Oriono miglotoje žvaigždėje aptiktų protoplanetinių diskų yra maždaug 400 parsekų atstumu nuo Saulės. Žvaigždės, naikinančios 177-341 W diską, nėra kadre; jos yra už viršutinio dešiniojo jo kampo.

„Kai jų spinduliuotė susiduria su medžiaga, esančia aplink jauną žvaigždę, susidaro geltona spalva parodyta ryški lanko formos struktūra“, - aiškina mokslininkai. - Nuo žvaigždės iki apatinio kairiojo kampo einanti uodega - tai medžiaga, kurią žvaigždės iš 177-341 W disko ištraukia už kadro ribų. Nuotraukoje pavaizduotos spalvos atspindi įvairius elementus, pavyzdžiui, vandenilį, azotą, sierą ir deguonį."

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.07.2019 laikas 20:17 Receptai Gaminame namuose. Pusryčių sumuštiniai su avokadu ir kiaušiniu
Gaminame namuose. Sumuštiniai su avokadu ir kiaušiniu receptas. Batono riekeles paskrudiname skrudintuve arba orkaitėje. Joms atvėsus, aptepame paruoštu avokado mišiniu. Ant sumuštinių viršaus dedame keptą kiaušinį. Skanaus!...

Skaityti daugiau

11.12.2019 laikas 22:46 Receptai Varškės Pyragas - Rumunų Skanėstas

Pieną sumaišyti su aliejumi, cukrumi ir kaitinti ant silpnos ugnies iki užvirimo. Tada palikti atvėsti. Tuomet sudėti likusius tešlai skirtus ingredientus ir gerai išminkyti. Gautą tešlą padalyti į 2 dalis. Vieną jų iškočioti i...

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 14:49 Receptai Pyragas prie arbatos per 5 minutes. Viską sumaišiau ir į orkaitę
Paprastas ir skanus naminis pyragas! Išsamų torto paruošimą žiūrėkite vaizdo medžiagoje.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
14.06.2024 laikas 20:02 Oficialu: Žemės vidinio branduolio sukimasis tikrai lėtėja
Naujas tyrimas patvirtino, kad Žemės vidinio branduolio sukimasis iš tiesų sulėtėjo, todėl kyla klausimų apie tai, kas vyksta planetos centre ir kaip tai gali mus paveikti.

Skaityti daugiau

14.06.2024 laikas 10:41 Indija siekia mirties bausmės PSO mokslininkui, užkirtusiam kelią prieigai prie ivermektino

Indijos advokatų asociacija (IBA) pradėjo teisminį procesą prieš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vyriausiąją mokslininkę daktarę Soumyą Swaminathan, kaltindama ją sukėlus Indijos piliečių mirtį, apgaudinėjant juos dėl ivermektino veiksmingu...

Skaityti daugiau

14.06.2024 laikas 08:27 Santykiai niekada neatneš jums laimės, jei nesilaikysite vieno punkto
Iš tikrųjų poroje svarbi kiekviena smulkmena. Taip galima teigti praktiškai viską. Tačiau norėčiau pabrėžti vieną dalyką, kurį daugelis žmonių ignoruoja.

Skaityti daugiau