Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Birželio » 21

Izraelyje rastas Galos sukilimo laikų lobis

Izraelyje rastas Galos sukilimo laikų lobis

Izraelio senienų tarnybos (IAA) archeologai rado maždaug 1650 metų senumo lobį. IV mūsų eros amžiaus bronzinės ir sidabrinės monetos buvo rastos dideliame sugriautame pastate Lodo mieste.

Apie atradimą praneša "Sci News". Iš viso radinio sudėtyje buvo rastos 94 sidabrinės ir bronzinės monetos, datuojamos 221-354 mūsų eros metais. Jauniausios iš jų datuojamos Galijos sukilimo laikais (351-354 m. po Kr.).

Tai buvo paskutinis žydų sukilimas prieš romėnus, nukreiptas prieš Konstantiną Galą, kuris į istoriją įėjo kaip Galijos sukilimas. Jis kilo 351-354 m. Romos pilietinio karo metu.

"Nors rašytinių įrodymų apie šį sukilimą nedaug, yra tekstų, kuriuose rašoma, kad didelės žydų bendruomenės, tokios kaip Lodas (Lod), Žiporis (Zipori) ir Tiberiada (Tiberias), buvo sunaikintos Konstantino Galijoto kariuomenės", - pranešime teigė IAA archeologai Šaharas Krispinas (Shahar Krispin) ir Moras Viezelis (Mor Viezel).

Įdomu tai, kad, be lobio, sugriautame pastate rasta akmens ir marmuro dirbinių, užrašų graikų, hebrajų ir lotynų kalbomis, taip pat vienas užrašas su žydo iš kunigo šeimos vardu.

"Labai tikėtina, kad tai buvo didingas žydų pastatas, kuriame rinkdavosi miesto vyresnieji", - tęsia tyrėjai. - Iš Talmudų žinome, kad Lodas buvo svarbiausias žydų centras po Antrosios šventyklos Jeruzalėje sunaikinimo."

Garsūs "Lodo išminčiai" buvo rabinai Eliezeris ben Horkanas, Tarfonas, Akiva, Josi ha-Galili ir daugelis kitų. Gali būti, kad jie gyveno arba dirbo tiriamame pastate. Deja, dar senovėje jis buvo sugriautas iki pamatų.

"Tai akivaizdus įrodymas, kad sukilimas buvo numalšintas smurtu ir žiaurumu, o ne tik vietinis sukilimas, kaip teigta kai kuriuose ankstesniuose tyrimuose", - sakė archeologai. - "Šiuo metu tai vienintelis sukilimo masto ir jėgos liudininkas šalies centre esančiame Lode".

Dar nenustatyta, ar rastas pastatas buvo sinagoga, mokymų pastatas ar seniūnų susirinkimų salė. Pasak IAA profesoriaus Joshua Schwartzo (Džošua Švarcas), jis galėjo vienu metu atlikti visas tris minėtas funkcijas.

"Tačiau aišku tik tai, kad pastato dydis, monetų lobis ir archeologinių kasinėjimų įrodymų visuma puikiai atitinka tiek žydų, tiek nežydų šaltiniuose pateikiamą Lodo, kaip tikro Toros pagrindu kuriamo žydų gyvenimo centro, apibūdinimą." - Profesorius Švarcas apibendrina.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
13.11.2019 laikas 16:06 Receptai Kiaulienos kotletai su džiūvėsėliais
Batono riekeles užpilame vandeniu ir paliekame kelioms minutėms, kad išmirktų. Kiaulieną ir svogūnus pjaustome taip, kad tilptų į mėsmalę. Kiaulieną, svogūnus ir nuspaustas batono riekeles praleidžiame per mėsmalę. Gautą faršą pas...

Skaityti daugiau

21.09.2018 laikas 08:05 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo bronchito, plaučių uždegimo

Bronchitas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo bronchito, plaučių uždegimo, bronchitas, bronchito gydymas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis ...

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 17:35 Receptai Smėliniai sausainiai su riešutais
Pagaminti skanius sausainius iš smėlinės tešlos gana paprasta. Patiekalo paruošimui reikia nedidelio kiekio ingredientų ir laiko. Tokie sausainiai taps puikia bet kokio stalo puošmena, o svarbiausia – kiekvienas, kuris jų paragaus...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau