Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2024 » Birželio » 28

Liuciferis nėra Šėtono vardas

Liuciferis nėra Šėtono vardas

Religiniuose tikėjimuose ir folklore vardas "Liuciferis" nuo seno siejamas su Šėtonu, blogio ir pagundų įsikūnijimu. Tačiau atidžiau išnagrinėjus istorinius ir biblinius tekstus paaiškėja, kad ši asociacija gali būti klaidinga. Iš tikrųjų vardas "Liuciferis" yra visai kitokios kilmės ir reikšmės, nei įprasta manyti.

Vardas "Liuciferis" kilęs iš lotyniško žodžio "lucifer", kuris verčiamas kaip "nešantis šviesą" arba "ryto žvaigždė". Romėnų mitologijoje Liuciferis buvo siejamas su Veneros planeta, dažnai vadinama ryto žvaigžde dėl jos ryškumo danguje prieš saulėtekį. Šis dangiškas ryšys leidžia manyti, kad vardas turi teigiamą atspalvį, o ne neigiamą asociaciją su blogiu, kuris paprastai priskiriamas Šėtonui.

Dažniausiai Luciferis religiniuose tekstuose minimas Senojo Testamento pranašo Izaijo knygoje. Izaijo knygos 14, 12 eilutėje rašoma: "Kaip tu nukritai iš dangaus, rytmečio žvaigžde, aušros sūnau! Tu esi nuverstas į žemę, tu, kuris kadaise suvedei tautas!". Nors ši ištrauka dažnai aiškinama kaip Šėtono nuopuolio aprašymas, kai kurie tyrinėtojai teigia, kad iš tikrųjų tai metaforiška nuoroda į Babilono karalių, kurį nuvertė jo paties išdidumas ir arogancija.

Be to, apie Liuciferį užsimenama ir Naujajame Testamente, ypač Apreiškimo knygoje. Apreiškimo 22, 16 Jėzus vadina save "šviesiąja ryto žvaigžde", taip dar labiau nutrindamas ribas tarp tradicinio Liuciferio kaip šėtono aiškinimo ir pozityvesnių asociacijų su šviesa ir apšvietimu.Ilgainiui Luciferio vardas populiariojoje kultūroje ir religiniuose mokymuose tapo šėtono sinonimu. Tačiau ši asociacija daugiausia pagrįsta neteisingu Biblijos tekstų aiškinimu ir nesupratimu. Išnagrinėjus originalias vardo reikšmes ir kontekstą, tampa aišku, kad Liuciferis yra ne Šėtono vardas, o šviesos, nušvitimo ir dangiškojo grožio simbolis.

Apibendrinant galima teigti, kad vardas Liuciferis turi turtingą istoriją ir įvairias interpretacijas, kurios neapsiriboja įprastinėmis jo asociacijomis su Šėtonu. Suprasdami šio vardo kilmę ir reikšmę, galime įvertinti jo sudėtingumą ir svarbą religinėse ir mitologinėse tradicijose. Liuciferis yra ne Šėtono vardas, o šviesos ir nušvitimo simbolis, pranokstantis tradicines gėrio ir blogio sampratas.

O, ką jūs manote?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.06.2019 laikas 09:21 Receptai Cukinijų blynai
Gardžių cukinijų blynų receptas. Skanaus

Skaityti daugiau

30.06.2019 laikas 09:33 Receptai Keptuvėje kepti kiaulienos šonkauliukai
Labai paprastas kiaulienos šonkauliukų receptas. Kiaulienos šonkauliukai labai skanūs patiekti su virtomis bulvėmis ir mėgstamomis daržovių salotomis. Skanaus!

Skaityti daugiau

10.01.2019 laikas 14:51 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais
Liaudies medicinos patarimai - kaip būti sveikiems ir išsaugoti sveikatą. Paprastasis kaštonas liaudies medicinoje, kaštonais, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau