- 14.01.2025
- 0.0 Reitingas
- 53 Peržiūrų
- 1 komentarai
Susituokus viskas pasikeitė, ir mūsų šeimos biudžetas tapo kova dėl išgyvenimo. Mano vyro mama ir brolis įprato, kad jis finansiškai juos remia, tačiau dabar turime sukurti savo gyvenimą ir nustatyti ribas. Šiame straipsnyje dalinsiuosi savo patirtimi ir strategijomis, kaip atsispirti artimųjų spaudimui ir apsaugoti savo finansus.
Mano vyro mama ir jo vyresnysis brolis visada nerimauja dėl mūsų šeimos biudžeto. Jie įpratę, kad nuolat gali iš jo ištraukti pinigų savo reikmėms, tačiau mums susituokus ši parduotuvė buvo uždaryta. Mano vyras yra pernelyg dosnus, dėl artimųjų yra pasirengęs nusivilkti paskutinius marškinius. Deja, jie dėl jo net nėra pasirengę nutraukti savo kasdienės rutinos.
Su Mindaugu susipažinome maždaug prieš penkerius metus. Iš pradžių bendravome kaip draugai, o vėliau santykiai peraugo į romantiškus. Prieš pusantrų metų susituokėme. Po to Mindaugo ir jo šeimos gyvenimas pasikeitė. Tikiuosi, kad ir mano vyro gyvenimas pasikeitė į gerąją pusę. Kalbant apie jo artimuosius, mūsų santuoka, o konkrečiai aš, jiems yra iki gyvo kaulo įgrisusi.
Prieš mums susituokiant mano vyras gyveno su savo mama. Ne dėl to, kad jis buvo mamos krepšelis, tiesiog nematė prasmės nuomotis butą vienam. Močiutė darė viską, kad sūnus niekur neišeitų. Ji net nesistengė - nuo to priklausė jos finansinė gerovė ir vyresniojo vyro brolio gerovė.
Paaiškinsiu: mano vyras labai gerai uždirba. Jis jau seniai dirba didelėje įmonėje, nuo antrų studijų metų atėjo ten atlikti praktikos, o paskui liko. Iš pradžių tai buvo dėl patirties, bet jį įvertino ir priėmė į darbą. O nuo ketvirto kurso jis uždirbdavo savo amžiui neblogus pinigus.
Tačiau jis neturėjo nieko savo. Pinigus valdė jo mama ir brolis. Jo brolis turi savo šeimą, gyvena atskirai su žmona ir dviem vaikais. Čia artimiausi giminaičiai ir traukė nuolat iš Mindaugo pinigus, tai remontui jiems reikia, tai atostogoms, tai automobilio broliui būtinai reikia, tai mamos prietaisus atnaujinti.
Mano vyras dosnus, jam pačiam reikia truputį. Taigi nė nemirktelėjęs atidavė savo kraujo pinigus giminaičiams. Ir uošvė, ir svainis jau įprato, kad disponuoja jo pinigine kaip savo. Jie net neprašė jo, bet pastatė jį prieš faktą, kad jam reikia tiek ir tiek pinigų.
Kai su Mindaugu susituokėme, jis apsigyveno pas mane, o paskui persikėlėme į gretimą miestą. Ten jam pasiūlė paaukštinimą, o aš nesilaikiau savo darbo ir be jokių problemų sekiau paskui vyrą. Nuomojome mano butą, o už butą naujame mieste sumokėjo įmonė. Tačiau mes su vyru labai norėjome nuosavo namo. Todėl jam taupėme.
Tiksliau, bandėme taupyti. Nežinojau, kad mano vyro piniginė yra bendra jo šeimai, todėl ne iš karto supratau, kad mano vyras nuolat neturi pinigų ne todėl, kad taupo, o todėl, kad iš jo juos atima. Man tokia situacija nepatiko. Viena yra retkarčiais padėti giminaičiams, o visai kas kita - tempti juos ant kaklo.
Mano uošvė dar gana jauna moteris, ji dirba, mano svainis ir jo žmona taip pat darbingi žmonės. Kodėl mano vyras turėtų juos remti? O, mama įpratusi gyventi pasiturinčiai? O, svainis nusprendė pakeisti automobilį į naujesnį? Ką gi, tai jų problema, kurią jie turi spręsti patys. Kodėl jų noras gyventi gražiai turėtų būti apmokamas iš mūsų šeimos kišenės?
Turėjau švietėjišką pokalbį su savo vyru. Jis pažadėjo pažaboti savo giminaičių apetitus. Taip ir padarė, tačiau giminaičiai to neįvertino ir nusprendė parodyti savo „fi“. Kai savaitgaliui atvykome į gimtąjį miestą, uošvė ir svainis nerado laiko susitikti su savo mėgstamais sūnumi ir broliu. Vienas buvo suplanavęs vykti žvejoti, kitam visas dvi dienas skaudėjo galvą. Nors Mindaugo jie nematė šešis mėnesius.
Mano vyras malonus, bet jis nėra kvailas. Jis padarė teisingas išvadas, giminaičių požiūrį nesant finansinių injekcijų įvertino. Nusprendėme, kad bus lengviau, jei šeimos finansus tvarkysiu aš. Šiaip ar taip, vyras beveik nedalyvauja viešuosiuose pirkimuose, man patogiau viską pirkti, mokėti ir užsakyti pačiai.
Vyro giminaičių boikotas iš vyro pusės tęsėsi ir mums atvykus porą mėnesių, o vėliau, kai tapo aišku, kad Mindaugas nesiryžta užmegzti pirmojo kontakto, giminaičiai patys ėmėsi iniciatyvos. Beveik iš karto jie ėmė skųstis prasta finansine padėtimi, daryti užuominas, kad jiems praverstų pagalba ir kitoks požiūris šia tema.
Mano vyras mandagiai ir dėmesingai išklausė giminaičius, o tada pareiškė, kad niekuo negali padėti - visus pinigus atiduoda man, o aš jais jau disponuoju. Dėl suprantamų priežasčių vyro giminaičiai nenorėjo su manimi susisiekti, mieliau ir toliau darė spaudimą mano vyrui.
Mano brolis jam paaiškino, kad vyrui gėda turėti žmoną, kuri šeimoje viską sprendžia, o juo labiau tvarko finansus. Mama apgailestavo, kad užaugino melagį, kuris pirmenybę teikia kažkokiai moteriai, o ne mamai. Jai nerūpėjo, kad ta „kažkokia moteris“ buvo jo teisėta žmona.
Mindaugas jau ne pirmą mėnesį bandė įrodyti, kad jis nėra vyras, nes negali kaip anksčiau skirti visų pinigų mamos ir brolio poreikiams. Žinoma, ne taip, bet prasmė aiški ir suprantama. Su tokiais „rūpestingais“ giminaičiais nereikia priešų.
Ačiū Dievui, mano vyras nepasiduoda tokioms gudrybėms. Kai jis sirgo ir gulėjo ligoninėje, niekas iš giminaičių nepasiteiravo apie jo būklę, nors žinojo, kad jis serga. Kai jis atvykdavo į svečius, žmonės nerasdavo laiko su juo susitikti. Brolis net pasveikino jį su gimtadieniu tik po dviejų dienų - jis susipainiojo, sakė jis. Taigi mano vyrui atsivėrė akys, kad jo artimieji buvo pasirengę juo tik pasinaudoti. Tačiau giminaičių akyse dėl visko kalta esu aš - tai aš jį nuteikiau prieš giminaičius.
Rubrikoje „Skaitytojų nuomonė“ skelbiama skaitytojų medžiaga.
Finansinių santykių analizė tarp šeimos narių vis daugiau dėmesio sulaukia tiek psichologijoje, tiek finansų valdyme. Specialistai pabrėžia, kad svarbu turėti aiškias ribas ir atvirai kalbėtis apie finansinius lūkesčius, ypač kai vienas iš partnerių jaučiasi atsakingas už kitų gerovę.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau