Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2025 » Sausio » 15

Planetų palydovai: ar jie turėjo žiedus praeityje?

Kiekvienas planetos palydovas yra unikali istorija, tačiau naujausi tyrimai atskleidžia, kad jie galėjo turėti dar neatrastus bruožus – žiedus. Šiame straipsnyje nagrinėsime hipotezes apie tai, kaip ir kodėl žiedai galėjo egzistuoti planetų palydovuose, tokiuose kaip Mėnulis, ir kas galėjo lemti jų išnykimą. Pasinerkime į kosmoso paslaptis ir naujausius mokslinius atradimus!

Planetų palydovai: ar jie turėjo žiedus praeityje?

Tolimos praeities paslaptys: planetų palydovai galėjo turėti žiedus

Tyrimai rodo, kad tolimoje praeityje Saulės sistemos planetų palydovai galėjo turėti žiedus, panašius į Saturno, bet vėliau jie išnyko. Nė vienas Saulės sistemos planetos palydovas neturi žiedų. Tačiau mokslininkai išsiaiškino, kad tokie žiedai gali susiformuoti ir būti stabilūs milijoną metų, net jei juos paveiktų netoliese esančių objektų gravitacija.

Tam tikri sferiniai palydovai, pavyzdžiui, Mėnulis, galėjo turėti žiedus, tačiau vėliau jie išnyko. Mokslininkai išsiaiškino, kaip tai galėjo nutikti. Tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Astronomy and Astrophysics“, rašo „Live Science“.

Garsiausia Saulės sistemos planeta, turinti žiedus, yra Saturnas. Tačiau Jupiteris, Uranas ir Neptūnas taip pat turi žiedus, nors jie nėra taip matomi. Šie žiedai susideda iš įvairaus dydžio ledo gabalėlių ir akmenų, o jų stabilumą palaiko vadinamųjų piemenų mėnulių (shepherd moons) gravitacija.

Be to, mokslininkai atrado, kad kai kurie kentaurai, asteroidai už Jupiterio, taip pat kai kurios nykštukinės planetos turi žiedus. Tačiau mokslininkai niekada neatrado žiedų, kurie suptų bent vieną žinomą Saulės sistemos planetų palydovą.

Tyrimo autoriai mano, kad fiziniai procesai, kurie sukuria žiedus, teoriškai gali vykti tiek planetose, tiek jų palydovuose. Žiedai gali susiformuoti iš uolėtų šiukšlių, išmestų nuo palydovo paviršiaus dėl asteroido smūgio, arba iš kriovulkanų išmestų ledo gabalėlių. Tokie fragmentai galiausiai galėtų sudaryti žiedą, veikiami palydovo gravitacijos. Daugelis planetų palydovų turi kriovulkanus ir taip pat patyrė stiprų asteroidų smūgį, tačiau jie neturi žiedų.

Mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ar planetų palydovų žiedai apskritai gali būti stabilūs ir išsilaikyti labai ilgą laiką. Ankstesni rezultatai parodė, kad palydovai gali turėti stabilius žiedus, tačiau mokslininkai neatsižvelgė į netoliese esančių palydovų ir planetų gravitacinę įtaką.

Tyrimo autoriai atrinko penkis sferinių palydovų rinkinius ir jų planetas, įskaitant Žemę ir Mėnulį. Simuliacijoje kiekvienas palydovas „gaudavo“ žiedus. Rezultatai parodė, kad tokie žiedai, net veikiami šalia esančių palydovų ir planetų gravitacijos, gali išlikti stabilūs milijoną metų. Modeliavimas parodė, kad net Mėnulis galėjo turėti stabilius žiedus, panašius į Saturno žiedus. Tyrime teigiama, kad gravitacinė netoliese esančių objektų įtaka nesunaikino šių žiedų ilgą laiką.

Tačiau jei tolimos praeities planetų palydovai turėjo žiedus, kur jie visi dingo? Mokslininkai mano, kad šių žiedų sunaikinimo priežastis gali būti saulės spinduliuotės įtaka ir įkrautos dalelės iš planetų magnetinių laukų. Be to, yra tikimybė, kad žiedai buvo sunaikinti gravitacijos įtakoje.

Pasirodo, jei Mėnulis turėjo žiedus, tai juos sudarančios skeveldros jau seniai nukrito ant Žemės palydovo paviršiaus. Taip galėjo nutikti ir su kitais Saulės sistemos planetų palydovais.

Nauji atradimai ir jų pasekmės

Šis tyrimas atveria naujas perspektyvas mūsų supratimui apie žiedų formavimąsi ir gyvavimą Saulės sistemoje. Jis taip pat skatina mokslininkus ieškoti naujų įrodymų, galinčių patvirtinti teorijas apie žiedų egzistavimą praeityje. Atsižvelgiant į tai, kad kai kurie palydovai, toki kaip Europa ar Enceladas, turi kriovulkanų, ateities tyrimai gali atskleisti dar daugiau paslapčių apie mūsų sistemą ir galimą žiedų atgimimą.

Naujausi tyrimai rodo, kad kai kurie planetų palydovai galėjo turėti žiedus, kurie stabiliai egzistavo milijonus metų, net ir veikiami netoliese esančių objektų gravitacijos. Mokslininkai taip pat nustatė, kad žiedai galėjo susiformuoti iš uolienų ir ledo, išmestų dėl smūgių, o jų išnykimo priežastys galėtų būti saulės spinduliuotė ir gravitaciniai trikdžiai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 23:00, 15.01.2025
Ar kada nors susimąstėte, kaip atrodė mūsų planetų palydovai praeityje? Šis straipsnis atskleidžia nuostabius faktus apie galimus žiedus, kurie galėjo juos supa. Pasidalinkite savo nuomone ir atraskite, kas galėtų būti po žvaigždėmis!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.06.2019 laikas 12:08 Receptai Krabų lazdelės sluoksniuotoje tešloje

Pasigaminkime skanias Krabų lazdelės tešloje. Jas tiekiame dar šiltas. Skanaus!

Skaityti daugiau

02.06.2019 laikas 21:59 Receptai Šiuo receptu gaminu tik puodais – labai skanūs blynai!
Jie labai švelnūs ir išsipūtę – tirpsta burnoje! Suplakame raugintą pieno produktą su kiaušiniais, druska, cukrumi. Įpilkite miltų su soda ir gerai sumaišykite. Išeis tiršta tešla, kuri lėtai slysta iš šaukšto. Dedame dubenėlį su...

Skaityti daugiau

19.09.2018 laikas 08:02 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo gastrito

Gastritas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo gastrito, gastritas, gastrito gydymas, gastrito receptai, vaistažolės gastritui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažo...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
15.01.2025 laikas 22:52 Planetų palydovai: ar jie turėjo žiedus praeityje?
Kiekvienas planetos palydovas yra unikali istorija, tačiau naujausi tyrimai atskleidžia, kad jie galėjo turėti dar neatrastus bruožus – žiedus. Šiame straipsnyje nagrinėsime hipotezes apie tai, kaip ir kodėl žiedai galėjo egzistuoti planetų palydovuo...

Skaityti daugiau

15.01.2025 laikas 20:26 1863 m. britų rašytojas numatė, kad atsiras dirbtinis intelektas, kuris valdys žmoniją

Prieš 162 metus, kai pasaulis dar tik pradėjo įsisavinti mechanizaciją, britų rašytojas Samuelis Butleris vizionieriškai prognozavo ateitį, kurioje mašinos galėtų tapti mūsų lygiavertėmis būtybėmis. Jo 1863 m. laiške aprašyta mašinų evoliucija ir ...

Skaityti daugiau

15.01.2025 laikas 07:55 Mano uošvės namelis netrukus prives mūsų šeimą prie skyrybų. Galvoju palikti savo vyrą dėl nuolatinių konfliktų
Vasaros ir pavasario sezonai anksčiau buvo mano mėgstamiausi metų laikai, kupini džiaugsmo ir laisvės. Tačiau pastaraisiais metais šie laikotarpiai tapo kupini streso ir konfliktų dėl mano uošvės įtakos mūsų šeimai. Šiame straipsnyje pasidalinsiu sav...

Skaityti daugiau

15.01.2025 laikas 07:46 Mano sūnus mane apgaudinėjo šešis mėnesius, o mano uošvė slėpė neištikimybę
Kiekvienas tėvas nori, kad jo vaikas užsiimtų veikla, kuri padėtų jam augti ir tobulėti. Tačiau kas atsitinka, kai artimieji pradeda slėpti svarbius dalykus? Mano istorija apie tai, kaip uošvė ir sūnus susivienijo prieš mane, kai Romas paslapčia prad...

Skaityti daugiau

15.01.2025 laikas 07:15 Pfizer vadovas CNBC laidoje pripažino, kad COVID skiepai ‘yra gana pavojingi’
Ar pasaulinė pandemija atskleidė ne tik viruso, bet ir vakcinų kūrimo procesų trūkumus? Šiandien, kai vis daugiau žmonių abejoja skiepų saugumu, „Pfizer“ generalinis direktorius Albertas Burla atskleidė nuodingą tiesą apie COVID vakcinas tiesioginiam...

Skaityti daugiau