- 15.01.2025
- 0.0 Reitingas
- 44 Peržiūrų
- 1 komentarai
Kiekvienas planetos palydovas yra unikali istorija, tačiau naujausi tyrimai atskleidžia, kad jie galėjo turėti dar neatrastus bruožus – žiedus. Šiame straipsnyje nagrinėsime hipotezes apie tai, kaip ir kodėl žiedai galėjo egzistuoti planetų palydovuose, tokiuose kaip Mėnulis, ir kas galėjo lemti jų išnykimą. Pasinerkime į kosmoso paslaptis ir naujausius mokslinius atradimus!
Tolimos praeities paslaptys: planetų palydovai galėjo turėti žiedus
Tyrimai rodo, kad tolimoje praeityje Saulės sistemos planetų palydovai galėjo turėti žiedus, panašius į Saturno, bet vėliau jie išnyko. Nė vienas Saulės sistemos planetos palydovas neturi žiedų. Tačiau mokslininkai išsiaiškino, kad tokie žiedai gali susiformuoti ir būti stabilūs milijoną metų, net jei juos paveiktų netoliese esančių objektų gravitacija.
Tam tikri sferiniai palydovai, pavyzdžiui, Mėnulis, galėjo turėti žiedus, tačiau vėliau jie išnyko. Mokslininkai išsiaiškino, kaip tai galėjo nutikti. Tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Astronomy and Astrophysics“, rašo „Live Science“.
Garsiausia Saulės sistemos planeta, turinti žiedus, yra Saturnas. Tačiau Jupiteris, Uranas ir Neptūnas taip pat turi žiedus, nors jie nėra taip matomi. Šie žiedai susideda iš įvairaus dydžio ledo gabalėlių ir akmenų, o jų stabilumą palaiko vadinamųjų piemenų mėnulių (shepherd moons) gravitacija.
Be to, mokslininkai atrado, kad kai kurie kentaurai, asteroidai už Jupiterio, taip pat kai kurios nykštukinės planetos turi žiedus. Tačiau mokslininkai niekada neatrado žiedų, kurie suptų bent vieną žinomą Saulės sistemos planetų palydovą.
Tyrimo autoriai mano, kad fiziniai procesai, kurie sukuria žiedus, teoriškai gali vykti tiek planetose, tiek jų palydovuose. Žiedai gali susiformuoti iš uolėtų šiukšlių, išmestų nuo palydovo paviršiaus dėl asteroido smūgio, arba iš kriovulkanų išmestų ledo gabalėlių. Tokie fragmentai galiausiai galėtų sudaryti žiedą, veikiami palydovo gravitacijos. Daugelis planetų palydovų turi kriovulkanus ir taip pat patyrė stiprų asteroidų smūgį, tačiau jie neturi žiedų.
Mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ar planetų palydovų žiedai apskritai gali būti stabilūs ir išsilaikyti labai ilgą laiką. Ankstesni rezultatai parodė, kad palydovai gali turėti stabilius žiedus, tačiau mokslininkai neatsižvelgė į netoliese esančių palydovų ir planetų gravitacinę įtaką.
Tyrimo autoriai atrinko penkis sferinių palydovų rinkinius ir jų planetas, įskaitant Žemę ir Mėnulį. Simuliacijoje kiekvienas palydovas „gaudavo“ žiedus. Rezultatai parodė, kad tokie žiedai, net veikiami šalia esančių palydovų ir planetų gravitacijos, gali išlikti stabilūs milijoną metų. Modeliavimas parodė, kad net Mėnulis galėjo turėti stabilius žiedus, panašius į Saturno žiedus. Tyrime teigiama, kad gravitacinė netoliese esančių objektų įtaka nesunaikino šių žiedų ilgą laiką.
Tačiau jei tolimos praeities planetų palydovai turėjo žiedus, kur jie visi dingo? Mokslininkai mano, kad šių žiedų sunaikinimo priežastis gali būti saulės spinduliuotės įtaka ir įkrautos dalelės iš planetų magnetinių laukų. Be to, yra tikimybė, kad žiedai buvo sunaikinti gravitacijos įtakoje.
Pasirodo, jei Mėnulis turėjo žiedus, tai juos sudarančios skeveldros jau seniai nukrito ant Žemės palydovo paviršiaus. Taip galėjo nutikti ir su kitais Saulės sistemos planetų palydovais.
Nauji atradimai ir jų pasekmės
Šis tyrimas atveria naujas perspektyvas mūsų supratimui apie žiedų formavimąsi ir gyvavimą Saulės sistemoje. Jis taip pat skatina mokslininkus ieškoti naujų įrodymų, galinčių patvirtinti teorijas apie žiedų egzistavimą praeityje. Atsižvelgiant į tai, kad kai kurie palydovai, toki kaip Europa ar Enceladas, turi kriovulkanų, ateities tyrimai gali atskleisti dar daugiau paslapčių apie mūsų sistemą ir galimą žiedų atgimimą.
Naujausi tyrimai rodo, kad kai kurie planetų palydovai galėjo turėti žiedus, kurie stabiliai egzistavo milijonus metų, net ir veikiami netoliese esančių objektų gravitacijos. Mokslininkai taip pat nustatė, kad žiedai galėjo susiformuoti iš uolienų ir ledo, išmestų dėl smūgių, o jų išnykimo priežastys galėtų būti saulės spinduliuotė ir gravitaciniai trikdžiai.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau