Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Technologijos, Mokslas » 2025 » Vasario » 5

Wi-Fi ir mobiliojo ryšio bokštai netrukus gali šnipinėti jus be jūsų sutikimo

Wi-Fi ir mobiliojo ryšio bokštai netrukus gali šnipinėti jus be jūsų sutikimo

Naujo tyrimo autoriai teigia, kad bevielis spinduliavimas gali būti naudojamas stebėti žmones be jų žinios ar sutikimo, net jei jie nedėvi „išmaniojo“ įrenginio ar neturi mobiliojo telefono .

Tyrimo autoriai - Portugalijos Porto universiteto Sistemų ir kompiuterių inžinerijos, technologijų ir mokslo instituto (Institute for Systems and Computer Engineering, Technology and Science) inžinieriai - sausio 24 d. savo ataskaitą paskelbė Kornelio universiteto atviros prieigos mokslinių tyrimų svetainėje arXiv.

Tyrime pristatoma autorių sukurta techninė įranga, kuri, pasinaudodama aplinkos belaidžio radijo dažnio (RF) spinduliuote, daugiau kaip 90 % tikslumu aptinka ir atvaizduoja vizualinį žmogaus veiklos vaizdą, pavyzdžiui, rankos mostelėjimą ar žmogaus kvėpavimo dažnį.

Jie sukūrė ploną programuojamą paviršių - perkonfigūruojamą išmanųjį paviršių (angl. Reconfigurable Intelligent Surface, RIS), kuris palaiko ryšį su kompiuteriais ir dirbtiniu intelektu.

RIS gali manipuliuoti „Wi-Fi“ signalais ir juos valdyti kontroliuojamais būdais, paaiškino Fariha Husain, „ Children's Health Defense“(CHD) Elektromagnetinės spinduliuotės (EMR) ir belaidžio ryšio programos vadovė. „Reguliuodami, kaip radijo bangos atsispindi nuo šio paviršiaus, tyrėjai galėjo padidinti signalų jautrumą ir pagerinti gebėjimą aptikti subtilius žmogaus judesius.“

Husainas sakė:

„RIS plokštės gali būti strategiškai išdėstytos taip, kad optimizuotų belaidžio signalo atspindėjimą ir nukreipimą, jos gali būti bet kokios formos arba integruotos į objektus. Viduje jos gali būti montuojamos ant sienų, lubų ar baldų.

„Lauke ir miestuose jos gali būti montuojamos biuruose, oro uostuose, prekybos centruose, šviestuvų stulpuose ir reklaminiuose stenduose. Be to, RIS plokštės leis vykdyti išmaniąją miesto priežiūrą stebint pėsčiųjų ir transporto priemonių judėjimą.“

Pasak CHD EMR ir belaidžio ryšio bylų vyriausiojo teisininko W. Scott McCollough, RIS nebuvo įdiegta į dabartinius belaidžio ryšio tinklus, tačiau ji rengiama 6G tinklams.

Būsimuose 6G tinkluose bus įdiegta RIS funkcija, - sakė jis, - ir manęs nenustebintų, jei jie neįdiegtų RIS būsimuose 5G atnaujinimuose.“

RIS šalininkai sako, kad ji padės automatizuoti ir stebėti sveikatos priežiūros pacientus. „Tačiau keliose pramonės ir vyriausybės ataskaitose apie 6G tiesiai šviesiai sakoma, kad jie nori naudoti šias galimybes stebėjimui,“ - sakė McCollough.

Huseinas sakė, kad ši technologija kelia „pavojingas pasekmes masiniam stebėjimui, asmens privatumui ir duomenų saugumui“.

McCullough pritarė, pažymėdamas, kad tyrimo autoriai yra inžinieriai, o ne etikos specialistai. „Jų darbas - sugalvoti, kaip padaryti, kad viskas veiktų, paprastai daug negalvojant apie jų kuriamų mašinų etines pasekmes.“

The Defender paprašė tyrimo autorių pakomentuoti jų tyrimo poveikį privatumui, tačiau iki nustatyto termino atsakymo negavo.

McColloughas sakė, kad jau seniai pasisako prieš tokio pobūdžio technologijas.

Nors konkretus tyrimo autorių projektas yra naujas, idėja, kad radijo dažnių spinduliuotė gali būti naudojama naudojant RIS technologiją žmonėms stebėti, nėra nauja, sakė McCollough.

McCollough pridūrė:

„Tai reiškia, kad reikia sekti bangas, sklindančias iš siųstuvo į išorę, ir stebėti, kada jos atšoka, sulėtėja ar yra sugeriami. Turint pakankamai skaičiavimo galios, galima nubraižyti spindulio viduje esančio objekto 3D vaizdą ir tada jį identifikuoti.“

Technologiją galima naudoti „net tada, kai asmenys nebendradarbiauja

Atlikdami tyrimą autoriai atliko keletą eksperimentų su savo RIS aparatūros dizainu, apimančiu didelius duomenų rinkinius. Eksperimentai parodė, kad konstrukcija labai efektyviai atpažįsta tris skirtingus rankų gestus, net kai gestikuliuojančiam asmeniui trukdo siena ar daiktas.

ataskaitoje teigiama, kad :

„Ši galimybė leidžia sistemai sutelkti elektromagnetinius laukus į pasirinktas kūno dalis, kartu sumažinant aplinkinės aplinkos trukdžius, ir leidžia sistemai atskirti įvairius rankų ženklus bei stebėti gyvybinius požymius, pavyzdžiui, kvėpavimą, net ir tada, kai asmenys nebendradarbiauja arba yra už kliūčių.“

Autoriai teigė, kad jų tyrimai padeda plėtoti „radijo dažniais grindžiamus žmogaus veiklos atpažinimo (HAR) sprendimus, ypač atsižvelgiant į atsirandančias šeštosios kartos komunikacijas“.

Siekdami pagreitinti mokslinius tyrimus, jie pateikia savo dizainą kaip atvirąjį kodą.

Panaši technologija jau yra rinkoje

Husainas teigė, kad tyrimo autorių sukurta technologija yra panaši į jau rinkoje esančią „ Origin AI“ technologiją.

„Origin„ yra komercinė ‚Wi-Fi‘ jutiklių technologija, kurią sukūrė buvęs DARPA [Gynybos pažangiųjų mokslinių tyrimų projektų agentūros] rangovas Rėjus Liu ir kuri gali lokalizuoti judesius daugiau nei 90 % tikslumu ir net fiksuoti kvėpavimo modelius“, - sakė ji.

„Origin AI“ reklamuoja, kad jos technologija ‚padarys jūsų namus išmanesnius, saugesnius ir saugesnius‘. Jos interneto svetainėje teigiama: „Origin Origin Origin“ yra viena iš pagrindinių technologijų, kurios tikslas - užtikrinti, kad būtų išvengta neteisėtų veiksmų:

„Jūsų interneto paslaugų teikėjas arba apsaugos bendrovė išmaniuosius įrenginius paverčia pažangiais virtualiais jutikliais ir sukuria išmaniąją namų ekosistemą, didinančią saugumą, ryšį ir patogumą“.

2022 m. interviu Liu paaiškino technologijos raidą:

„Pirmiausia supratome, kad galime atlikti tikslų padėties nustatymą patalpose, tada supratome, kad galime nustatyti, ar durys uždarytos, ar atidarytos. Netrukus po to nustatėme, kad galime aptikti žmogų per sieną, sukūrę pirmąją pasaulyje radijo biometriją.

„Nuo tada taikomosios programos pasipylė kaip sniego gniūžtė - galėjome fiksuoti kvėpavimą, stebėti miegą, nustatyti kritimą, atpažinti eisenos modelius ir net fiksuoti garsą be mikrofono.“

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 22:32, 2025-02-05
Ar jūsų privatumas iš tikrųjų saugus? Nauji tyrimai rodo, kad "išmanieji paviršiai" gali stebėti jus be jokio jūsų įrenginio. Sužinokite, kaip tai veikia ir kokie pavojai jūsų laukia.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-07-06 laikas 11:08 Receptai Prikėlė legendinio varškės pyrago receptą: sugrįšite atgal į vaikystę

Jei mama nekepdavo ko nors skanaus namuose, tuomet parnešdavo iš parduotuvės pyrago “Draugystė“. Ir tikrai, šis pyragas iki dabar yra idealus desertas prie kavos ar arbatos. Ne per drėgnas, ir ne per sausas, ne per ...

Skaityti daugiau

2019-10-29 laikas 15:11 Receptai Oriniai varškėčiai su grietine orkaitėje: tiesiog stebuklingas skonis!

Sumaišome varškę su vanilinu, cukrumi ir kiaušiniais. Paskui dedame manus, grietinę ir kepimo miltelius. Viską permaišome iki vienalytės masės. Dedame tešlą į formeles ir kepame 180-200 laipsnių temperatūroje pusę valandos. Ata...

Skaityti daugiau

2019-07-12 laikas 18:36 Receptai Skanus ir purus omletas “su paslaptim”
Bandžiau gaminti pagal įvairiausius receptus – kartais rezultatas džiugindavo, kartais nelabai. Ir štai pagaliau aš sugalvojau savo puikaus, puraus omleto receptą! Išeina tiesiog burnoj tirpstantis, nessmenga aušdamas, nebėga, sk...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-04-27 laikas 20:50 Luksoro Obeliskas: Paslėptos Žinutės ir Egipto Paslaptys
Ar 3300 metų senumo obeliskas Paryžiuje slepia paslapčių? Luksoro obeliskas, stovintis Place de la Concorde, atskleidžia naujas paslėptas žinutes, kurias atrado egiptologas Jean-Guillaume Olette-Pelletier. Šiame straipsnyje nagrinėjame hieroglifų kri...

Skaityti daugiau

2025-04-27 laikas 19:46 Devintoji Planeta: Nauji Įrodymai ir Kosmoso Paslaptys
Ar Saulės sistemoje slepiasi dar viena planeta? Naujausias tyrimas, vadovaujamas mokslininko Terry Long Fan, atveria duris į intriguojančią galimybę – Devintosios planetos egzistavimą. Šiame straipsnyje aptarsime naujausius mokslinius atradimus, kosm...

Skaityti daugiau

2025-04-27 laikas 19:30 Filadelfijos Eksperimentas: Sąmokslo Teorijos ir JAV Technologijos
Ar JAV slepia technologijas, galinčias manipuliuoti laiku ir erdve? Filadelfijos eksperimentas – viena paslaptingiausių sąmokslo teorijų, kuri iki šiol kaitina vaizduotę. Nuo tariamos laivo teleportacijos iki šiuolaikinių pareiškimų apie laiko kontro...

Skaityti daugiau

2025-04-25 laikas 10:05 Zodiako ženklų nemaloniausi bruožai meilės santykiuose: kas trukdo harmonijai?
Kiekvienas Zodiako ženklas turi unikalių savybių, kurios formuoja mūsų elgesį ir požiūrį į meilės santykius. Tačiau kai kurie bruožai gali tapti iššūkiais, sukeliančiais nesusipratimus ar konfliktus. Šiame straipsnyje aptarsime nemaloniausius kiekvie...

Skaityti daugiau

2025-04-25 laikas 06:50 Kodėl Moterys Tampa Piktos? Priežastys ir Sprendimai
Moterys dažnai laikomos švelniomis ir rūpestingomis būtybėmis, tačiau pastaruoju metu vis dažniau pastebima jų pyktis ir agresija – tiek internete, tiek realiame gyvenime. Kodėl taip nutinka? Ar tai visuomenės spaudimas, asmeninės nesėkmės, ar tiesio...

Skaityti daugiau