Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Mokslo Afiša » 2016 » Balandžio » 3

Ką daryti, kad žmonių neištiktų dinozaurų likimas?

Milijonus metų Žemėje karaliavo dinozaurai, tačiau užteko vieno asteroido, kuris skriedamas 50 kartų greičiau už garsą įsirėžė į mūsų planetą, ir dinozaurai ilgainiui išnyko nuo planetos paviršiaus. Kad asteroidų grėsmės Žemei negalime praleisti pro pirštus, priminė prieš trejus metus Čeliabinską sudrebinęs nedidelis meteoritas, konferencijoje „TEDxVinius“ sakė apsaugos nuo asteroidų programos vadovė Danica Remy.

Anot jos, skirtingai negu nuo kitų kosmoso grėsmių, nuo asteroidų pavojų galime apsisaugoti patys.

Ilgą laiką D.Remy dirbo Silicio slėnyje ir vadovavo įvairioms technologijų įmonėms , o prieš ketverius metus įsitraukė į kosmoso sritį ir ėmė dirbti B612 organizacijoje, kurios tikslas – apsaugoti žmoniją nuo potencialios katastrofiškos asteroidų grėsmės.

Danica Remy skaito pranešimą konferencijoje. Tarp Marso ir Jupiterio yra Asteroidų žiedas, kuriame plyti milijonai kosminių kūnų. Čia esantys asteroidai grėsmės žmonijai nekelia, tačiau kartais, dėl planetų įtakos, jie pakeičia orbitą.

Išklydę iš Asteroidų žiedo kosminiai akmenys registruojami ir įtraukiami į Šalia Žemės esančių objektų (Near Earth Objects) sąrašą. Dabar, D.Remy teigimu, jame yra 14 tūkst. asteroidų ir kometų, tačiau jų gali būti šimtus kartų daugiau – kadangi asteroidai sugeria Saulės šviesą, jų aptikimui reikalinga speciali įranga, kurios kol kas neturime.

Anot D.Remy, technologijos leidžia itin tiksliai nustatyti asteroidų orbitas ir apskaičiuoti, kurie iš jau žinomų objektų keltų grėsmę mūsų planetai. Tuomet grėsmingų asteroidų orbitas reikėtų pakreipti.

– Ilgą laiką dirbote technologijų įmonėse, kodėl ėmėte domėtis kosmoso sritimi?

– Tai, ką dariau anksčiau, nebuvo susiję su kosmosu ar asteroidas. Tarp mano ankstesnės veiklos ir dabartinės bendra tai, kad proveržį, kuris vyksta kosmoso srityje, mums suteikia technologijos.

Šiek tiek jaudinausi, kai pradėjau dirbti su aibe astrofizikų ir astronautų, bet mane labai viliojo mintis, kad technologijos gali atnešti tokių dalykų, apie kuriuos anksčiau negalėjome nė pasvajoti.

Daryti orų prognozes, gauti žmonių migracijos ar žemės ūkio duomenis – visa tai mums leido palydovai. Labai džiaugiausi, kad galiu būti šios revoliucijos dalimi.

– Kokia tikimybė, kad per artimiausius metus asteroidas gali atsitrenkti į Žemę?

– Nesu mokslininkė ir tiksliai atsakyti negaliu, bet tikrai žinau, kad technologijos gali eliminuoti šitą grėsmę. Tai nėra klausimas – mes iš tiesų galime žinoti, ar asteroidas kelia grėsmę.

Šiuo metu iš mums žinomų asteroidų mokslininkai nėra aptikę tokių, kurie keltų realų pavojų. Ateityje panaudoję žinias apie mokslą, jei tik turėsime reikiamus duomenis, galėsime labai tiksliai paskaičiuoti, ar asteroidas trenksis į mūsų planetą. Mums trūksta tik duomenų.

– Kaip šiuos duomenis gauti?

– Per artimiausią dešimtmetį bus paleistas „Large Synoptic Survey“ teleskopas. Nors jo pirminiai tikslai yra kosmologija ir tamsioji energija, jis galės aptikti ir asteroidus. Per pirmuosius du misijos mėnesius juo bus rasta daugiau pavojingų asteroidų, nei radome iki šiol.

Be to, dabar kuriamas „Sentinel“ projektas padės žvalgyti asteroidus nuo žemės. Mums reikia vieno iš dviejų.

– Tuomet asteroidus reikės nukreipti. Kaip tai padaryti?

– Nukreipti asteroidą nėra labai sudėtinga – galima nusiųsti robotinį zondą, kuris susidurtų su asteroidu ir tokių būtų nukreiptų asteroidą į kitą orbitą. Kitas būdas – panaudoti erdvėlaivį, kuris veiktų kaip gravitacijos traukiklis ir palaipsniui taip nustumtų asteroidą.

Svarbiausia tai, kad šie būdai yra įgyvendinami. Mums reikia laiko – 10-20 metų, kad galėtume paleisti kosmines misijas. Tai svarbiausias iššūkis.

– Ką galima padaryti, kad Žemė nuo asteroidų būtų apsaugota iki tol, kol paleisime teleskopus?

– Dabar turime paskaičiuoti asteroidų iššūkio fiziką ir matematiką ir paremti mokslininkus, kurie padeda juos spręsti.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: http://15min.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.08.2019 laikas 17:42 Receptai Čirviniai blynai

Maišome, iš pradžių šaukštu, po to plaktuvu. Čirvinių blynų tešla paruošta, kepame širdutės formos blynelius specialioje čirvinių blynų keptuvėje. Pagal šį receptą kepti čirviniai blynai saldoki, tad gali būti tiekiami tiesiog ...

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 20:08 Receptai Pyragėliai su uogomis keptuvėje
Vaišės pagal šeimyninius receptus – tai visada skanu. Ir ne todėl, kad einant laikui jų proporcijos ir gramų kiekis nugludintas iki puikiausios kokybės, bet todėl, kad juose gyva atmintis. Juk kiekvienas turi prisiminimų, su nenui...

Skaityti daugiau

26.09.2018 laikas 13:01 Receptai Liaudiški patarimai regėjimo gerinimui
Akys liaudies medicinoje, liaudiški patarimai regėjimo gerinimui, akys, regėjimas, regėjimo gydymas, rega, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau