Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Balandžio » 2

Kodėl Laimo ligą sunku diagnozuoti

 Laimo ligą platina ne tik erkės: ją gali perduoti ir kiti vabzdžiai - blusos, uodai. Laimo ligai ne visada būdingas raudonas išbėrimas.

Tik diagnozavus labai anksti, Laimo ligą galima išgydyti antibiotikais.

Laimo liga nėra iš tų ligų, kurios sukelia tik nuovargį ir maudulius - ji gali visiškai sugadinti žmogaus gyvenimą ir privesti iki mirties. Laimo liga tikriausiai yra pati klastingiausia ir mažiausiai suprasta mūsų dienų infekcinė liga.

Laimo liga pirmą kartą buvo “pripažinta” 1975 metais, kai Konektikute, netoli Laimo, prasidėjo paslaptingas artrito protrūkis. Tačiau Laimo ligą sukelianti bakterija spirocheta buvo identifikuota tik 1982 metais. Pagerbiant tyrinėtoją V.Burgdorferį, ji buvo pavadinta “Borrelia Burgdorferi”. Daugelis dabar šią ligą, dar vadinamą Laimo borelioze, laiko ne paprasta infekcija, o sudėtinga kompleksine liga, kurią sukelia parazitiniai patogenai.

Kodėl Laimo ligą sunku diagnozuoti

Laimo liga gali pasireikšti tokiu plačiu simptomų spektru, kad ji dažnai supainiojama su kitomis ligomis.
Vietoj Laimo ligos gali būti klaidingai diagnozuojama išsėtinė sklerozė, lėtinio nuovargio sindromas, fibromialgija, Alzheimerio liga, kitos ligos.

Dėl ligų sukėlėjų panašumo, Laimo liga lyginama su sifiliu ir vadinama jo “seserimi”.
Tai kelia pavojų žmogaus sveikatai: gydoma ne nuo tos ligos, tikroji priežastis ilgai nerandama, ir gydymas vėluoja. Tai gali būti pražūtinga.

Vėlesnėse stadijose ligonio būklę pablogina daugybė patogenų, žalojančių praktiškai visas organizmo sistemas.

Tyrinėtojai nurodo, kad maždaug 15 procentų ligonių serga sunkia ligos forma ir kenčia nepakeliamus skausmus.

Mokslininkai įtaria, kad daugiau negu pusė įvairiomis lėtinėmis ligomis sergančių žmonių gali turėti Laimo infekciją, bloginančią jų būklę. Tampa aišku, kad šia infekcija užsikrečiama ne tik per erkes. 

Laimo ligos sukėlėjas sugeba stebėtinai greitai išplisti po visą organizmą. Būdama spyruoklės formos, spirocheta sugeba susitraukti, išsitiesti, rangytis - tai jai padeda judėti į priekį audiniais net geriau negu plaukti kraujyje.
Bakterija gali keliauti jungiamaisiais kraujagyslių sienelių audiniais.

Tyrimai su gyvūnais parodė, kad praėjus mažiau negu savaitei po užsikrėtimo, Laimo spirochetos gali būti giliai įsitvirtinusios sausgyslėse, raumenyse, širdies, smegenų audiniuose. Jos įsiskverbia į audinius, dauginasi ir pražudo ląsteles, kuriose apsigyvena. Kartais ląstelių sienelės supliūška apie bakteriją ir sudaro jai priedangą, leidžiančią likti neaptiktai daugelio testų bei pasislėpti nuo organizmo imuninės sistemos.

Bet pagrindinė priežastis, kodėl Laimo ligą taip sunku aptikti ir gydyti, yra spirochetos sugebėjimas radikaliai keisti formą. Šio tipo mikroorganizmai neturi tvirtos išorinės sienelės, kuri teiktų pažinimui reikalingą informaciją ir būtų imuninės sistemos arba vaistų taikinys.

Be to, genetine medžiaga bakterijos dalijasi tarpusavyje, todėl nauja karta gali įgyti atsparumą antibiotikams.

Visi gydytojai pripažįsta, kad pagrindinis vaistas nuo Laimo ligos yra antibiotikai, tačiau priimto “standartinio” gydymo kurso ne visada pakanka.

Trumpalaikis geriamų antibiotikų kursas efektyvus tik esant lokalizuotai ligai, bet jei infekcija išplitusi, reikalingas intraveninis arba ilgalaikis geriamų antibiotikų kursas.

Dauguma gydytojų rekomenduoja skubų trumpalaikį antibiotikų kursą po kiekvieno erkės įkandimo arba pasireiškiant Laimo ligos simptomams - karščiavimui, prakaitavimui naktį, nuovargiui, gripą primenantiems negalavimams, nepraeinantiems per 3-5 dienas.

Kiti gydytojų nurodomi ligos simptomai - kaklo standumas, nepaliaujamas sąnarių ir raumenų skausmas, stiprus širdies plakimas, vangus mąstymas arba stiprus galvos skausmas. Gydymo trukmė priklauso nuo kiekvieno atskiro atvejo.

Kodėl Laimo ligą sunku diagnozuoti Jei gydymas antibiotikais nutraukiamas per anksti, gali išsivystyti atsparesnės bakterijų rūšys, dar labiau žalojančios smegenis ir visą organizmą.

Gydoma ne vien tik antibiotikais - reikia vartoti  imuninę sistemą stiprinančių priemonių: ženšenį, astragalą, žuvies taukus, multivitaminus,  kai kurių žolelių ekstraktus.

Skausmą padeda sumažinti akupunktūra, derinama su fizine terapija. Be to, vartojant antibiotikus, reikalingos antigrybelinės vaistažolės, švelninančios vaistų poveikį kepenims ir inkstams. 

Sergant svarbu gyvenimo būdas ir mityba.
Reikia vengti cukraus ir kitų saldumynų, nes jie “pamaitina” šias bakterijas.

Reikėtų išmokti sumažinti stresą:
atsipalaidavimo technika ar kitomis priemonėmis.
Reikalingi acidofilai ir kiti probiotikai, atnaujinantys žarnyno florą po antibiotikų kurso.

Patartina kiek įmanoma vengti alkoholio, gyventi sveikai ir pakankamai ilsėtis.

Kai kuriems spirochetos infekcija užsikrėtusiems žmonės Laimo ligos simptomai niekada nepasireiškia. Kiti sunkiai suserga iš karto po užsikrėtimo.

Gydymas turi būti individualiai pritaikytas kiekvienam ligoniui. Vieni pasveiksta be antibiotikų, kiti, net ir gydomi antibiotikais, miršta nuo Laimo ligos.

Kuo Laimo liga anksčiau diagnozuojama, tuo lengviau ją išgydyti. Turintiems lėtinių Laimo ligos simptomų kelias į išgijimą gali būti ilgas. Tačiau taikant kompleksišką, įvairiapusį gydymą, derinant geriausias įprastinės ir alternatyviosios medicinos priemones, šių ligonių sveikatą galima sustiprinti.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Mistikos TV (Bandoma vėliau žiūrėkite šia nuoroda) Pasirinkite: Video / TV

Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
12.07.2020 laikas 21:06 Salieras Gydo. Gydomosios Savybės Vietoje Tablečių
Šiandien salieras dažniausiai vartojamas kaip prieskoninis augalas, kuriuo pagardinami įvairūs patiekalai. Tačiau salierai ne tik paskanina maistą, tačiau turi ir kai kurių gydomųjų savybių Apie jas ir papasakosime....

Skaityti daugiau

12.07.2020 laikas 20:46 Kaip gydyti rožę liaudies receptais
Noriu pasidalinti patikrintais receptais, kurie padeda atsikratyti tokios klastingos ligos kaip rožė. Tai yra infekcinis odos susirgimas. Jį sukelia streptokokai, kurie dauginasi pažeistose odos vietose - žaizdose, įdrėskimuose, nutrynimuose, pūliniuose ir panašiose vietose....

Skaityti daugiau

12.07.2020 laikas 19:13 Plungės dvaro parke – pusės tūkstančio metų senumo Perkūno ąžuolas traukiantis prisiliesti

Lietuva senovėje buvo ąžuolų kraštas: gamtinės aplinkos raidos tyrinėtojai mano, jog XVI a. ąžuolai galėjo sudaryti 15–20 proc. visų miškų ploto. Tuos laikus mena iki šiol augantis ir žaliuojantis Perkūno ąžuolas, skaičiuojantis 500 metų ar net daugiau. Plungės dvaro parke augantis didingas...

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 18:35 Žemės Atmosferoje Yra Daugybė NSO
Žemės Atmosferoje Yra Daugybė NSO O ką manote jūs, kas tai? Pasidalinkite komentaruose.

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 17:53 Nufilmuotas Keičiantis Formą NSO Juta, JAV (2020)
Liudininkas pasakojo, kad danguje virš Herrimano miesto, palygint mažame aukštyje, skrido keistas NSO, kuris skrydžio metu buvo nuolat keitė savo formą.

Skaityti daugiau

11.07.2020 laikas 10:32 Liaudies medicina apie leukozę ir ne tik

Noriu padėti vaikams, sergantiems leukoze. Negaliu padėti lėšomis, vaistais, galiu padėti tik pasidalindamas informacija, kuri gali padėti išgelbėti ne tik šiuos vaikus, bet ir dešimtis kitų, kurie suserga kiekvienais metais. Visais atvejais dėl sunkių vaikų ligų dalis kaltės tenka tėvams. Leukoz...

Skaityti daugiau