Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Kovo » 11

Ką turėtum žinoti apie antibiotikus

Kai buvo išrasti antibiotikai, kovoti su bakterinėmis infekcijomis pasidarė daug lengviau.

Bet laikui bėgant bakterijos darosi vis atsparesnės šiems vaistams, todėl tenka juos tobulinti ir stiprinti. Žinant, kad ir nestiprūs antibakteriniai preparatai kenkia organizmui, nerimaujama, kad vartojant stiprius šiuolaikinius antibiotikus galima jį visiškai nualinti.

Ar pagrįstai nerimaujama?

Iš tikrųjų dabar bakterinių infekcijų nebeįmanoma išgydyti senais silpnais penicilino grupės antibiotikais, kurie kitados buvo labai efektyvūs. Mikrobai prie jų priprato, mokslininkams teko ieškoti medžiagų, apsaugančių peniciliną. Todėl buvo išrasta naujų antibiotikų.

Antibiotikai

Yra tokių mikroorganizmų, pvz., mikoplazmos, chlamidijos, ureaplazmos, kurių beveik neveikia penicilino grupės antibiotikai. Juos įmanoma sunaikinti tik naujais antimikrobiniais vaistais.

Žmonės įprato vartoti stiprius antibiotikus, nepasitarę su gydytoju, ir neretai visai be reikalo arba neteisingai, todėl dar labiau padidina mikrobų atsparumą. Štai kodėl kartais gydytojui tenka gerokai pasukti galvą, kokiais šiuolaikiniais antibiotikais gydyti rimta bakterine infekcija sergantį pacientą.

Anksčiau bakterinės infekcijos būdavo gydomos ir sulfanilamidais. Dabar dauguma mikroorganizmų jau atsparūs šiems vaistams, todėl juos vartoti netikslinga. Juolab kad jų šalutinis poveikis gali būti pavojingesnis organizmui už šiuolaikinių stiprių antibiotikų.

Beje, šis poveikis labiau priklauso ne nuo antibiotiko stiprumo o nuo jo priklausomybės vienokiai ar kitokiai antimikrobinių vaistų grupei.
Pavyzdžiui,
penicilino grupės antibiotikai dažniau negu kiti antibiotikai sukelia alergines reakcijas.

Makrolidai kenkia kepenims.

Cefalosporinų grupės preparatai labiau už kitus kenkia žarnyno mikroflorai, be to, padidina jautrumą saulės spinduliams ir neigiamai veikia kremzlinius audinius.

Sulfanilamidai kenkia inkstams.

Beveik visi antimikrobiniai vaistai silpnina imuninę sistemą ir sukelia žarnyno disbakteriozę.

Bet apskritai šiuolaikiniai antibiotikai organizmui mažiau pavojingi už savo pirmtakus. Ir ne visada antibiotikų sukeliami šalutiniai reiškiniai susiję su toksiniu poveikiu.

Kartais neigiamą “stiprių” vaistų poveikį organizmui sąlygoja jų sukelta staigi mikrobų žūtis, tiksliau - jų greito irimo produktai.

Iš anksto žinant apie galimus šalutinius poveikius, galima juos sušvelninti. To negalima pasakyti tik apie alergines reakcijas, kurios gali išsivystyti netikėtai. Todėl gydantis antibiotikais būtina po ranka turėti antihistaminių vaistų ir išsivysčius alergijai jų suvartoti. O po to reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją dėl tolesnio gydymo.

Kitą kartą susirgus alergijos pasikartojimo galima išvengti pasakius gydytojui, koks antibiotikas yra ją sukėlęs.

Medikai žino, kad alergines reakcijas gali sukelti bet kuris tos pačios grupės antibiotikas, todėl paprastai skiria priklausantį kitokiai farmakologinei grupei.

Jau yra preparatų, mažinančių vaistų sukeliamų komplikacijų tikimybę. Kadangi dauguma antibiotikų kenkia žarnyno florai, tai kartu su jais rekomenduojama vartoti vadinamuosius probiotikus. Probiotikus tikslinga vartoti 2 savaites.

Sulfanilamidai neigiamai veikia inkstus, todėl reikia juos užgerti dideliu kiekiu vandens. 

Norint greičiau normalizuoti mikroflorą po gydymo antibiotikais, reikia pakoreguoti mitybą: valgyti daugiau pieno produktų su “gyvomis” bakterijomis, šviežių vaisių, daržovių ir žalumynų. Maiste turi būti pakankamai baltymų. 

Baigus gydytis antibiotikais, būtina vartoti polivitaminus, nes dėl mikrofloros susilpnėjimo labai pablogėja vitaminų sintezė žarnyne.

Imuninei sistemai sustiprinti rekomenduojami imunomoduliatoriai: ežiuolės, eleuterokoko, rožinės rodiolos ekstraktai. Jeigu dažnai kamuoja ligos, kurias tenka gydyti antibiotikais, reikia apsilankyti pas imunologą. 

Svarbiausia norint išvengti neigiamo antibiotikų poveikio organizmui - nesigydyti jais savo nuožiūra.
Pavyzdžiui,
sergant žarnyno arba virusinėmis infekcijomis antibakteriniai vaistai visiškai nereikalingi.

Net ir tais atvejais, kai antibiotikai būtini, juos turi paskirti gydytojas, nes tik jis žino, kuris iš jų efektyviausias konkrečiu atveju.

Taip pat nevalia savo nuožiūra nutraukti gydymo antibiotikais - būtina suvartoti visus gydytojo paskirtus vaistus. Antraip, gali išsivystyti komplikacijos, o ligos sukėlėjai gali pasidaryti atsparūs vartotam antibiotikui.

Jeigu gydytojo paskirti antibiotikai neefektyvūs, negalima savarankiškai juos pakeisti kitais - būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

Jei vaistas sukelia nepageidaujamą šalutinį poveikį, taip pat negalima savarankiškai liautis jį vartoti.

Visais neaiškumo atvejais būtina tartis su gydytoju. Tik tokiu būdu galima greičiau pasveikti, išvengti komplikacijų ir apsaugoti organizmą nuo neigiamo antibakterinių vaistų poveikio.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: http://www.medicinavisiems.lt/straipsniai/numatyta/ka-butina-zinoti-apie-antibiotikus

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.09.2019 laikas 09:38 Receptai Vištienos krūtinėlės kepsniai orkaitėje

Vištienos krūtinėlės file nuplauname, nusausiname, dedame ant lentelės, delnu prispaudžiame, aštriu peiliu perpjauname išilgai pusiau ir uždengę maistine plėvele truputį pamušame

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 11:58 Receptai Labai skanūs Žagarėliai
Gaminame. Žagarėliai Į dubenį mušame kiaušinį, suplakame, pilame kefyrą, dedame grietinę, cukrų, vanilinį cukrų, druską ir išmaišome. Miltus sumaišome su kepimo milteliais, dalimis sijojame į dubenį ir maišome, kol bus galima min...

Skaityti daugiau

04.12.2017 laikas 10:48 Receptai Arbata nuo tonzilito (medetka, jonažolė)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Tonzilitas. Ingredientai: medetka, jonažolė

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
27.12.2024 laikas 11:27 Visuomenės sveikatos ekspertai prognozuoja mirtiną „“keturgubą“ epidemiją šią žiemą

Šią žiemą visuomenės sveikatos pareigūnai išreiškia didelį nerimą dėl galimos keturšalės epidemijos, apimančios COVID-19, gripą, RSV ir norovirusą. Šie virusai kelia grėsmę milijonams žmonių, todėl svarbu žinoti, kaip apsisaugoti ir ką daryti, jei...

Skaityti daugiau

27.12.2024 laikas 10:59 Nostradamas ir jo pranašystės: kas laukia pasaulio 2025 m.?
Nepaisant to, kad nuo garsaus prancūzų astrologo Mišelio de Nostradamo mirties praėjo 458 metai, jo pranašystės ir toliau intriguoja žmones visame pasaulyje. Laukdami 2025 m., ekspertai atkreipia dėmesį į keletą Nostradamo prognozių, kurios gali turė...

Skaityti daugiau

27.12.2024 laikas 10:26 Kelionės laiku: kas atsitinka su atmintimi ir tikrove?
Keliauti laiku - tai idėja, kuri žavi žmones jau dešimtmečius. Ką darytumėte, jei turėtumėte galimybę pamatyti istorijos akimirkas ar sutikti didžiuosius mąstytojus? Tačiau ką daryti, jei grįžę į dabartį negalėtumėte prisiminti savo nuotykių? Naujame...

Skaityti daugiau

27.12.2024 laikas 10:06 Mokslininkai įspėja apie veidrodinės gyvybės kūrimo pavojus
Šiuolaikinėje mokslo srityje veidrodinės molekulės kelia vis didesnį susidomėjimą, tačiau kartu ir didelį susirūpinimą. Grupė žymiausių mokslininkų ragina visuomenę rimtai apsvarstyti galimas rizikas, susijusias su naujų gyvybės formų kūrimu, remiant...

Skaityti daugiau

27.12.2024 laikas 09:39 Parasparniu užfiksuotas netikėtas lankytojas Didžiosios Gizos piramidės viršūnėje
Praėjusį pirmadienį, kai parasparnininkas Aleksas Langas skrido virš Didžiosios Gizos piramidės, jo akys užfiksavo netikėtą vaizdą. Viršūnėje, vietoje laukiamo turistų, jis išvydo šunį, kuris lojo ir gaudė paukščius. Šis neįtikėtinas reginys sukėlė n...

Skaityti daugiau