Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » Medicinos Naujienos

03.11.2018, 13:50
Medicinos Naujienos
Protarpinio badavimo dietos vis populiarėja, taip pat ir Silicio slėnyje ir Holivude. Remiantis International Food Information Council Foundation apklausa, tokios schemos šiais metais tapo mėgiamiausios 18–34 metų amžiaus grupėje. Populiarumu jos lenkia mažai angliavandenių turinčią, Viduržemio jūros ir paleodietą, rašo paranormal.lt
Sužinok daugiau ...
30.10.2018, 15:48
Medicinos Naujienos
Visame pasaulyje diagnozuojama vis daugiau onkologinių susirgimų. Pasak Tarptautinės vėžio tyrimo agentūros prie PSO (JARC), 2018 metais bus užfiksuota apie 18,1 mln naujų susirgimų vėžiu atvejų. Tarp priežasčių ataskaitoje nurodoma diagnostikos galimybių pagerėjimas, gyventojų skaičiaus augimas ir žmonių gyvenimo trukmės augimas, praneša Frankfurter Rundschau žurnalistė Pamela Dorhofer.
Sužinok daugiau ...
30.10.2018, 08:20
Medicinos Naujienos
Atsakykite greitai – ar kelių mėnesių amžiaus kūdikis jaučia skausmą? Žinoma, kad taip ir jis tai gali parodyti verksmu. Mums įprastos reakcijos jiems dar yra nepasiekiamos, tačiau nervai švelnioje odoje jau egzistuoja. Ar šiandien tikrai kas nors abejoja, kad kūdikiai jaučia skausmą? Iki 1999 metų tokie ginčai buvo labai intensyvūs, rašoma paranormal.lt
Sužinok daugiau ...
29.10.2018, 14:02
Medicinos Naujienos
Judith Campisi, viena iš žymiausių pasaulio biologių, pranešė apie pirmuosius jos sukurto senolitinio preparato – vadinamųjų tablečių nuo senėjimo – bandymų rezultatus. Ir sužlugdė Silicio slėnio verslininkų amžino gyvenimo planus.
Sužinok daugiau ...
19.10.2018, 21:37
Medicinos Naujienos
Gydytojų, o ir paprastų mirtingųjų, kalboje dažnokai girdime žodį „peršalimas“, „peršalimo ligos“, tačiau kas tai yra, kas iš tikro vyksta tuo metu žmogaus organizme, koks žmogaus organizmo reakcijos į aplinkos poveikį mechanizmas, tiksliai jums niekas taip ir nepaaiškina. Nepaaiškina, nes nedaugelis šį mechanizmą ir žino. Ar ne keista, kad žmogus vidurvasaryje ima ir „peršąla“ ? Už lango kaitra, o nosis varva ir „laužomi“ kaulai. Ne visai tikslu žmogaus organizmo reakciją į išorinius dirgiklius vadinti „peršalimu“, bet kadangi šis reiškinys dažniausiai surištas su aplinkos temperatūros pokyčių poveikiu žmogaus organizmui, tai ir prikabino šį nelabai tikslų „peršalimo“ pavadinimą.
Sužinok daugiau ...
18.10.2018, 19:09
Medicinos Naujienos

Skiepijama: 15-16,5 mėn., 12 metų. Tymais, kiaulyte ir raudonuke vaikai retai kada serga sunkiai. Pasveikus išlieka imunitetas visam gyvenimui. Be to, homeopatija čia irgi gali padėti išvengti komplikacijų ir greičiau pasveikti. Nuo seno žinoma, kad vaikiškos ligos yra reikalingos imuninės sistemos vystymuisi. Tai tarsi savotiška mokykla prieš susiduriant su kur kas sunkesnėmis užduotimis. Keletas studijų patvirtino, jog šios ligos (ypač tymai) sumažina riziką vėliau susirgti astma ir kiaušidžių vėžiu

Sužinok daugiau ...
18.10.2018, 18:58
Medicinos Naujienos
Tai bene daugiausiai pašalinių reakcijų sukelianti vakcina. JAV per 39 mėn. periodą nuo 1990 liepos iki 1993 lapkričio VAERS gavo 54.072 pranešimus apie pašalinį DTP poveikį. Iš jų 12.504 atvejai oficialiai pripažinti susiję su DTP įskaitant ir 471 mirties atvejus. Oficialios statistikos duomenimis stipri reakcija būna maždaug 1 vaikui iš 175, o 1 iš 300 atsiranda traukuliai.
Sužinok daugiau ...
18.10.2018, 18:37
Medicinos Naujienos
BCG (Bacillus Calmette Guerin) skiepijama 2-3 dieną, jei nėra randelio pakartojama 11 mėn. Londono Higienos ir Tropinės medicinos Mokyklos tyrinėtojų atliktas Anglijoje naudojamos BCG vakcinos tyrimas Malawi (Afrika) kuriame dalyvavo 120.000 vaikų įrodė, kad BCG neturi įtakos sergamumui plaučių tbc. The Lancet, vol. 348, p17
Sužinok daugiau ...
18.10.2018, 18:16
Medicinos Naujienos
Hepatitas B plinta per kraują ir lytiniu keliu. Egzistuoja viso labo 3 rizikos grupės – 1) narkomanai, homoseksualistai, prostitutės, 2) medicinos personalas, kontaktuojantis su krauju, 3) pacientai, kuriems atliekamas kraujo perpylimas. Būtent tam buvo sukurta hepatito B vakcina. Tačiau skiepytis norinčių (ypač iš pirmosios grupės) nebuvo, ir hepatitu B susirgimų nemažėjo. Todėl nutarta skiepyti… visus naujagimius! National Vaccine Information Centre Newsletter. August 1992.
Sužinok daugiau ...
14.10.2018, 08:57
Medicinos Naujienos
Ilgus dešimtmečius tyrėjai sprendė sunkų uždavinį, bandydami išsiaiškinti, kaip iš tiesų organizmą veikia dirbtiniai saldikliai. Iki dabar mokslininkai jau yra atlikę daugiau nei 210 tūkstančių įvairių cukraus pakaitalų tyrimų, rašo businessinsider.com.
Sužinok daugiau ...
14.10.2018, 08:25
Medicinos Naujienos
Pokyčius organizme sukelia net ir mintys, todėl diagnozuodami gydytojai turi žinoti ne tik simptomus, bet ir kaip pacientai gyvena ar kokių patirčių yra turėję vaikystėje, portalui LRT.lt sako Amerikos Endobiogeninės medicinos ir integralios fiziologijos draugijos prezidentas, gydytojas Kamyar Hedayat. Jo teigimu, nosies ar blakstienų ilgis, akių spalva ir netgi balsas bei žodžių pasirinkimas apibūdinant sveikatos būklę – svarbi informacija.
Sužinok daugiau ...
12.10.2018, 09:10
Medicinos Naujienos
Kai kurie principai bendri visoms arba didžiajai daugumai vakcinų. Todėl jie pateikiami kartu šiame skyriuje, nors kai kas kartosis vėliau, kalbant apie atskiras vakcinas (beje, ten bus ir nuorodos į atliktus tyrimus, straipsnius ar tinklapius).
Sužinok daugiau ...
12.10.2018, 07:54
Medicinos Naujienos
Šis straipsnis yra grynai informacinio pobūdžio. Skaitytojams siūloma palyginti šią informaciją su paskelbta  hab. dr. V. Usonio „Skiepų knygoje“ (Vilnius : Homo liber, 2002). Išvadas kiekvienas turėtų padaryti pats. Autorius neprisiima atsakomybės už skaitytojo priimtą sprendimą skiepytis ar nesiskiepyti.
Sužinok daugiau ...
11.10.2018, 18:19
Medicinos Naujienos
Naujo tyrimo metu buvo nustatytas natūralus junginys, galintis sulėtinti senėjimo procesus. Jis aptinkamas daugelyje vaisių bei uogų, įskaitant obuolius bei braškes, taip pat daržovėse.
Sužinok daugiau ...
02.10.2018, 20:46
Medicinos Naujienos
Nėra abejonės, kad asmenims, kurie reguliariai užsiima fizine veikla, kyla daug mažesnė rizika netekti kaulų masės ir išsaugoti stiprius raumenis, ypač jei atliekami įvairaus krūvio pratimai.
Sužinok daugiau ...
02.10.2018, 20:20
Medicinos Naujienos
Štai prie kokių išvadų dabar priėjo gydytojai. Per du tyrimus nustatyta, kad bisfosfonatų grupės medikamentai padidina netipinių - šlaunikaulių nuo klubo iki kelio ir jų viršutinės dalies iškart po dubenkauliu - lūžių riziką.
Sužinok daugiau ...
02.10.2018, 19:24
Medicinos Naujienos
Osteoporozę galima ne tik sustabdyti, bet ir sumažinti. Norint tai pasiekti, nebūtina imti reguliariai gerti vaistus, tiesiog reikia pakeisti savo kasdienius įpročius. Pasak amerikiečių mitybos mokslininkės ir kaulų sveikatos ekspertės dr. Susanos Brown, osteoporozė nėra tiesiog liga, tai veikiau beviltiškų kūno pastangų pačiam atsinaujinti ir pasiekti organizmo biocheminę pusiausvyrą rezultatas.
Sužinok daugiau ...
24.09.2018, 09:07
Medicinos Naujienos
Milijonai žmonių saujomis geria vitaminų preparatus, tikėdamiesi pagerinti sveikatą. Kad nesirgtų, žmogui reikia vitaminų. Jų gauti reikia su maistu, nes organizmas pats jų negamina. Todėl ir bandoma šių svarbių medžiagų gauti papildomai, geriant tabletes ir kapsules.
Sužinok daugiau ...
22.09.2018, 17:16
Medicinos Naujienos
Tyrėjai iš Harvardo T.H.Chano visuomeninės sveikatos mokyklos Bostone ištyrė, kaip gydomasis badavimas įtakoja medžiagų apykaitą organizmo ląstelių viduje. Pasirodo, jog dietos laikymasis lėtina senėjimo procesus ląstelių viduje. Tyrimo rezultatai paskelbti mokslo žurnale Cell Metabolism.
Sužinok daugiau ...
18.09.2018, 19:04
Medicinos Naujienos
Ateina metas, kai visi susimąstome dėl sąveikos tarp kūno ir aplinkos, suvokiame, kad mūsų sveikata yra absoliučiai susijusi su organizmui svarbia maisto medžiagų kokybe.
Sužinok daugiau ...
14.09.2018, 11:58
Medicinos Naujienos
Kriaušės yra saldūs skaidulų turintys vaisiai. Jose gausu svarbių antioksidantų, flavanoidų ir skaidulų – visos šios maistinės medžiagos sutelpa į maždaug šimto kalorijų vaisių, kuriame nėra nei riebalų, nei cholesterolio.
Sužinok daugiau ...
14.09.2018, 11:14
Medicinos Naujienos
Scripps tyrimų instituto San Diege mokslininkai sukūrė naują vakciną nuo melanomos (odos vėžio). Bandymuose su laboratorinėmis pelėmis jos rezultatyvumas buvo 100%. Kartu su jau egzistuojančiais gydymo būdais, šis vaistas gali ne tik gydyti agresyvias melanomos formas, bet ir užkirsti kelią jų recidyvams.
Sužinok daugiau ...
13.09.2018, 21:05
Medicinos Naujienos
Medicina teturi tik kelis sprendimus, kurie galėtų padėti skaudant nugarai, nors problema yra taip plačiai paplitusi, kad atrodo - kuriuo nors gyvenimo etapu nugaros skausmas vargina kone kiekvieną suaugusįjį. Vis dėlto vienoje plataus masto apžvalgoje padaryta išvada, kad gydytojams neleidžiama siūlyti kitų alternatyvų, pvz., akupunktūros, kuri galėtų būti efektyvesnė. Daugiausia taikomi stiprūs vaistai nuo skausmo, injekcijos ar chirurginė intervencija, o tai radikalios priemonės.
Sužinok daugiau ...
11.09.2018, 07:34
Medicinos Naujienos
Šiame straipsnyje mes peržiūrėsime oficialius patarimus, kiek kofeino galima suvartoti. Apžvelgsime kofeino šaltinius ir pakalbėsime apie perdozavimo prevenciją bei gydymą, rašo medicalnewstoday.com. Taip pat aptarsime, kas yra kofeinas, ir kokie yra kofeino perdozavimo rizikos veiksniai, tikimybė ir simptomai.
Sužinok daugiau ...
25.08.2018, 15:09
Medicinos Naujienos

Taip teigia Freiburgo universiteto prevencijos ir auglių epidemiologijos instituto direktorė bei Harvard TH Chan Visuomenės sveikatos mokyklos profesorė Karin Michels. Jos teiginiai internete sukėlė nemažą sąmyšį.

Sužinok daugiau ...
20.08.2018, 16:31
Medicinos Naujienos

Chemoterapija – Antrojo Pasaulinio karo išradimas. Laive, kuriame buvo plukdomos sieros garstyčios, pavadinimu „nerve agent“ buvo naudojamas kaip cheminis ginklas antrojo pasaulinio karo metu. Užpulti laive esantys kariai buvo veikiami šios cheminės medžiagos. Ištyrus šiuos vyrus rezultatai parodė sunykusius kaulų čiulpus, limfinę sistemą, bei ląsteles kurios natūraliai dauginosi greičiau negu įprastos ląstelės.

Sužinok daugiau ...
20.08.2018, 12:19
Medicinos Naujienos
Dauguma iš mūsų norėtų sulaukti to laiko, kai mokslininkams pavyks surasti būdą sustabdyti senėjimo procesą. Panašu, kad Ekseterio universiteto molekulinės genetikos laboratorijos mokslininkams pavyko šį procesą sustabdyti, rašoma svetainėje „Science Alert“.
Sužinok daugiau ...
20.08.2018, 11:58
Medicinos Naujienos
Žinoma, kad jie populiarūs. Juk ne visada po ranka turime vandens ir muilo, o dezinfekcinius skysčius rasti galime bet kuriame prekybos centre. Visgi, netyla kalbos, jog šios higienos priemonės yra itin žalingos sveikatai.
Sužinok daugiau ...
« 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 19 20 »