Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2024 » Birželio » 6

Prostatos vėžys: Nustatytas baltymas, mažinantis naviko augimą

Prostatos vėžys: Nustatytas baltymas, mažinantis naviko augimą

Prostatos vėžiui progresuojant, jis tampa vis agresyvesnis ir gali metastazuoti. Tokios formos navikas yra sunkiai gydomas, o tai rodo didelis mirtingumas: Pasaulyje prostatos piktybinė liga yra antra pagal dažnumą vyrų mirties nuo vėžio priežastis.

Luko Kenerio (Lukas Kenner ) ir Sabinos Ladžer (Sabine Lagger) vadovaujamo tarptautinio tyrimo metu dabar nustatytas baltymas, galintis sulėtinti naviko augimą. Rezultatai, ką tik paskelbti žurnale „Molecular Cancer“, suteikia naują atspirties tašką gydymo metodų kūrimui.

Sudėtingi molekuliniai procesai, lemiantys prostatos vėžio progresavimą, mokslo dar nėra iki galo išaiškinti. Intensyviai tiriamas baltymas, vadinamas JUN, kaip galimas naviko augimą skatinantis veiksnys.

"Daugybė tyrimų parodė, kad JUN vėžio metu gaminama per daug. Taigi nustatytas ryšys tarp naviko augimo ir didelio JUN kiekio", - sako Lukas Keneris (Lukas Kenner) (Vienos MedUni klinikinis laboratorinės medicinos institutas, Vienos Vetmeduni laboratorinių gyvūnų patologijos skyrius).

Bendradarbiaujant su nacionaliniais ir tarptautiniais partneriais buvo įrodyta, kad prostatos vėžio atveju yra priešingai: Mokslininkų grupės tyrimai, atlikti naudojant pelių modelį ir klinikinius mėginius, atskleidė, kad prostatos vėžio progresavimas ne pagreitėja, o sulėtėja, kai JUN yra didelis. Pastebėta, kad navikas auga greičiau, kai baltymo trūksta.

Tai, kad JUN atlieka svarbų vaidmenį aktyvuojant genus ir įvairius procesus, pavyzdžiui, ląstelių augimą, buvo nustatyta dar praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje. „Atlikdami tyrimus nustatėme, kad JUN reikšmingai dalyvauja prostatos vėžio reguliavime, darydamas įtaką organizmo imuniniam atsakui“, - sako Vienos Vetmeduni laboratorinių gyvūnų patologijos skyriaus gydytoja Sabine Lagger.

Jei baltymo trūksta, sutrinka tam tikrų imuninių ląstelių įdarbinimas naviko mikroaplinkoje, o tai lemia spartesnį vėžio augimą. Šie rezultatai galėtų paaiškinti, kodėl prostatos vėžys prasčiau reaguoja į imuninį gydymą, ir galėtų padėti suprasti, kaip reaktyvuoti vietinį imuninį atsaką.

Dažniausiai pasitaikantis vyrų vėžys

Prostatos vėžys jau kelis dešimtmečius yra dažniausias vyrų vėžys Austrijoje. Kasmet užregistruojama apie 6 000 naujų prostatos vėžio atvejų ir 1 300 mirčių. Daugeliu atvejų prostatos augliai išlieka lokalizuoti, todėl yra lengvai išgydomi. Tačiau maždaug 20 % pacientų išsivysto metastazavęs prostatos vėžys, kurį vis dar sunku gydyti.

„Mūsų tyrimai rodo, kad JUN aktyvinimas potencialiai galėtų būti daug žadantis terapijos būdas prostatos vėžio progresavimui sulėtinti“, - teigia Lagger ir Kenner. Rezultatams patvirtinti reikia atlikti tolesnius tyrimus.

Daugiau informacijos: JUN tarpininkauja su senėjimu susijusiam sekrecijos fenotipui ir imuninių ląstelių įdarbinimui, kad būtų išvengta prostatos vėžio progresavimo, Molecular Cancer (2024). DOI: 10.1186/s12943-024-02022-x 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
20.09.2019 laikas 21:21 Receptai Medaus tortas „Paryžiaus kokteilis‟

Įstabiai gardus skanėstas, tortas, gaminamas iš plikytos tešlos ir kremo, pasižymi nuostabiu aromatu ir unikaliu skoniu – jis tiesiog burnoje tirpsta.

Skaityti daugiau

23.08.2018 laikas 15:53 Receptai Vaistažolių mišiniai peršalus vaikui
Vaikui peršalus liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai peršalus vaikui, receptai vaikui peršalus, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydyt...

Skaityti daugiau

21.08.2018 laikas 10:49 Receptai Liaudiški patarimai virškinimo gydymui
Virškinimas liaudies medicinoje, Virškinimas, liaudiškomis priemonėmis, receptas nuo virškinimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
14.06.2024 laikas 20:02 Oficialu: Žemės vidinio branduolio sukimasis tikrai lėtėja
Naujas tyrimas patvirtino, kad Žemės vidinio branduolio sukimasis iš tiesų sulėtėjo, todėl kyla klausimų apie tai, kas vyksta planetos centre ir kaip tai gali mus paveikti.

Skaityti daugiau

14.06.2024 laikas 10:41 Indija siekia mirties bausmės PSO mokslininkui, užkirtusiam kelią prieigai prie ivermektino

Indijos advokatų asociacija (IBA) pradėjo teisminį procesą prieš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vyriausiąją mokslininkę daktarę Soumyą Swaminathan, kaltindama ją sukėlus Indijos piliečių mirtį, apgaudinėjant juos dėl ivermektino veiksmingu...

Skaityti daugiau

14.06.2024 laikas 08:27 Santykiai niekada neatneš jums laimės, jei nesilaikysite vieno punkto
Iš tikrųjų poroje svarbi kiekviena smulkmena. Taip galima teigti praktiškai viską. Tačiau norėčiau pabrėžti vieną dalyką, kurį daugelis žmonių ignoruoja.

Skaityti daugiau