Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2019 » Balandžio » 15

Terapija gali padaryti prostatos vėžį pavojingesnį

Tyrėjai padarė išvadą, kad standartinė hormonų terapija, kuri taikoma gydant sergančiuosius prostatos vėžiu, kartais gali priversti naviką plisti arba pasireikšti pakartotinai.

Hormonų terapija androgenų koncentracijai mažinti paprastai būna taikoma labiausiai paplitusio prostatos vėžio tipo - adenokarcinomos -atvejais, kai navikas ankstyvos stadijos. Terapija sumažina vyriškų hormonų androgenų sekreciją, o tai ir gali stimuliuoti naviko didėjimą, tačiau kartais vėžines ląsteles pasidaro atsparios terapijai ir gali pavirsti daug pavojingesnio naviko - neuroendokrinimo vėžio - ląstelėmis. Neuroendokrininis prostatos vėžys gerokai agresyvesnis, greitai plinta ir yra atsparus net chemoterapijai, - aiškina JAV tyrėjai iš Cedars-Sinai klinikos Los Andžele.

prostatos vėžys, terapija, hormonų terapija, prostata, medicina

Tyrėjai nustatė, kad apie 25 proc. sergančiųjų adenokarcinoma po hormonų terapijos, kuri nukreipta į androgenus, susiformuoja neuroendokrininis prostatos vėžys, nors ir neuroendokrininio tipo vėžio ląstelių aptinkama tik 1 proc.

Per bandymus su laboratorinėmis pelėmis tyrėjai nustatė, kad hormonų terapija ląstelėse, kurios apgaubia vėžines ląsteles, padidino aminorūgšties glutamino koncentraciją, o tai vėžiui yra tarsi degalai.

Panašų mechanizmą tyrėjai aptiko tarp žmonių-tie, kurie sirgo neuroendokrininiu prostatos vėžiu, turėjo didesnę glutamino koncentraciją.

Sergantiesiems vėžiu, kuriems taikoma hormonų terapija androgenų koncentracijai mažinti, reikėtų daryti reguliarius kraujo tyrimus glutamino koncentracijai nustatyti ir stebėti, ar vėžys nesikeičia į neuroendokrininę naviko formą.

J Clin Invest, 2018; 128:4472-84

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

07.06.2023 laikas 21:54 Kviečiai stebukladariai (patarimai)
Indijoje daiginti grūdai naudojami maistui nuo senų laikų. Europoje tai pradėta daryti praeito amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Daigintų kviečių grūdų tyrimai parodė, kad juose, ypač jų apvalkaluose, yra B grupės vitamino auksono, kuris labai svarbus ...

Skaityti daugiau

07.06.2023 laikas 18:49 Ausų negalavimai (receptai)

Būna nuo stipraus smūgio. Iškart pridengti ausį vatos tamponu, sudrėkintu boro rūgšties tirpalu (1 arbatinis šaukštelis ir stiklinė vandens), ausį aprišti, ligonį paguldyti ant skaudamos pusės, ant galvos uždėti pūslę su ledu arba šaltą pavilgą. B...

Skaityti daugiau

07.06.2023 laikas 18:15 JK vyriausybė oficialiai pripažįsta, kad 92 proc. mirčių sukelia ‘trigubi skiepai’
Jungtinės Karalystės vyriausybė oficialiai paskelbė, kad stulbinantys 92 proc. žmonių, 2022 m. mirusių nuo Kovido, buvo paskiepyti bent trimis mRNA vakcinos dozėmis.

Skaityti daugiau