- 14.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 761 Peržiūr
- Komentarai
Turiu vieną delikačią problemą. Vos tik kur nors nuvažiuoju ar atsiduriu stresinėje situacijoje, kai keičiasi įprastas režimas, kaip mat užkietėja viduriai. Visada reaguoju į tą nemalonumą gana skausmingai. Juk žarnyne vyksta kone revoliucija, o dar ir psichologiškai jaučiuosi labai nepatogiai.
Keista, bet aš labai mėgstu keliauti. Kas gali būti puikiau už traukinio ratų bildėjimą ar lėktuvo atsiplėšimą nuo žemės! O tas apmaudus nemalonumas visada būna ne laiku ir ne vietoje. Apmaudžiausia, kad į tualetą tai norisi. Tačiau vos tik užsidarau mažame kambarėlyje, kaip mat pradeda atrodyti, kad kas nors būtinai įeis vidun. Jei dar susidaro ir eilė už durų - tai jau tikra prapultis!
Sveika: Bronchai ir plaučiai: geriausi liaudies receptai valymui
Žinoma, žinodama šią savo problemą, visada rimtai ruošiuosi kelionėms.
Turiu savo “slaptą ginklą”. Tiksliau, net keletą priemonių, kurias naudoju jau seniai.
Pavyzdžiui, vieną receptą man pasakė mama. Jį sužinojo iš savo mamos, mano senelės. Senelę irgi vargino vidurių užkietėjimai. Būdavo, nevaikščiodavo po kiemą keletą dienų - taip kankinosi. Močiutei šią priemonę pasakė kaimynė, kuri gerai išmanė liaudies mediciną. Reikia paimti svogūną, susmulkinti ir pridėti maždaug 2/3 butelio tūrio. Tada iki viršaus užpilti degtine arba spiritu ir 8-10 dienų laikyti sausoje, tamsioje vietoje. Trauktinę periodiškai supurtyti. Vartoti prieš pietus po 10 lašų su valgomuoju šaukštu vandens. Efektas būna minkštas ir palaipsnis, tačiau patikimas ir ilgalaikis. Buteliuką su paruošta trauktine galima pasiimti ir į kelionę. Vienintelis nepatogumas: jei apsistosite, pavyzdžiui, viešbutyje, teks vaistą pasiimti į restoraną ir ten prie visų įsipilti į šaukštą, taip su keliant aplinkinių smalsumą.
Turiu ir tokį receptą. Ryte į termosą įpilti 1 arbatinį šaukštelį linų sėmenų ir užpilti 1 stikline verdančio vandens.
Viską kartu su sėmenimis išgerti prieš naktį.
Šiuo antpilu labai žavėtis nereikėtų, nes jis apkrauna kepenis. Apskritai linų sėmenų negalima vartoti, sergant cholecistitu.
Galima paruošti ir šaltą linų sėmenų antpilą. 2-3 arbatinius šaukštelius linų sėmenų (paprastų arba sutrintų) užpilti 1 stikline šalto vandens ir laikyti 2-3 valandas, kad prisitrauktų, dažnai pamaišyti. Paskui neperkošus išgerti prieš miegą, kai vargina lėtinis vidurių užkietėjimas.
Keliaudama paprastai pasinaudoju patikrintu dėdės receptu. 10 metų jis dirbo tolimųjų reisų vairuotoju. Manau, žinote, kokia tai profesija: po 12 valandų sėdėti įsitempus, miegoti ir valgyti, tik kai yra laiko, ne reguliariai. Dėl tokio gyvenimo būdo kenčia beveik visos organizmo sistemos, o labiausiai - skrandžio ir virškinimo traktas. Nuo spastinio vidurių užkietėjimo dėdė gelbėjosi moliūgų minkštimu, sumaišytu su medumi (galima naudoti moliūgų košelę arba virtą moliūgą).
Sveika: Receptai nuo širdies (liaudies medicina)
Tai ne tik naudinga, bet ir skanu. Svarbiausia - nesunku įsidėti tokios paruoštos priemonės į kelioninį krepšį. Štai dar vienas receptas.
Reikės 400 g džiovintų abrikosų, 400 g džiovintų juodųjų slyvų be kauliukų, 1 pakelio senos lapų ir 200 g skysto bičių medaus. Džiovintus abrikosus, džiovintas juodąsias slyvas nuplauti, sumaišyti su senos lapais (parduodami vaistinėje), sumalti mėsmale, paskui įpilti medaus ir gerai išmaišyti. Vartoti po 1 arbatinį šaukštelį vakarieniaujant, užgerti šiltu virintu vandeniu (dozė yra orientacinė, ją reikia koreguoti individualiai), jei vargina vidurių užkietėjimas. Šis “balzamas” veikia gana minkštai, neįkyriai. Viduriai susitvarko tarsi patys savaime.
Kaip švelnūs laisvinamieji vaistai veikia ir morkų sultys. Jas reikia gerti po stiklinę 3-5 kartus per dieną, o mažiems vaikams - po 1 valgomąjį šaukštą ryte ir vakare.
Kai nemalonumai užklumpa namuose, iš savo vaistinėlės pasiimu dygiųjų šunobelių vaisių. Tai puiki lengva ir nepavojinga laisvinamoji priemonė. Iš šunobelių ruošiamas antpilas: 1 valgomąjį šaukštą džiovintų šio augalo vaisių užpilti 1 stikline virinto vandens, užvirinti, paskui laikyti 2-3 valandas, kad prisitrauktų, perkošti ir gerti po 1/2 stiklinės prieš naktį nuo lėtinio vidurių užkietėjimo, hemorojaus ir išangės įtrūkimų. Ji suveikia lėtai (po 8-20 valandų), tačiau poveikis išlieka ilgai.
O dabar - du mano sesers receptai. Tiesa, šiais receptais aš pati dar ne sinaudojau. Sesuo atsiuntė juos visai neseniai. Tačiau manau, kad skaitytojams tai bus įdomu ir naudinga. Gal kam nors kaip tik šie receptai ir padės. Į sveikatą!
Taigi, reikės 1 stiklinės šilto pieno. Jame ištirpinti 15 g susicukravusio bičių medaus. Vartoti po 1/3 stiklinės prieš naktį nuo vidurių užkietėjimo.
Antras receptas: nupjautus alavijų lapus 2 savaites laikyti šaldytuve (biostimuliacija), paskui išspausti sultis, sumaišyti jas su tiek pat medaus ir vartoti po 1 valgomąjį šaukštą, likus 30 minučių iki valgio (po 2 dienų dozę galima sumažinti). Tinka nuo lėtinio vidurių užkietėjimo.
Štai ir viskas! Būkite sveiki, nesirkite, o jei susirgote, gydykitės liaudiškomis priemonėmis!
Nuo kauliukų ant kojų - aspirino pasta
Pasta ruošiama taip: paimkite po 10 tablečių aspirino, analgino, sutrinkite į miltelius ir sumaišykite su 3 buteliukais vaistinės jodo. 3 dienas kas vakarą su paruošta pasta tepkite skausmingus kauliukus, o ketvirtą dieną pakaitinkite kojas ir nuimkite odelę, kuri ant jų susidarys. Taip darykite tol, kol baigsis pasta.
Nuo cistito: į emaliuotą puodą įdėkite 100 g raudonųjų šermukšnių žievės užpilkite 1 litru vandens ir virkite 10 minučių. Nuovirą gerkite vietoje arbatos. Po dienų paprastai viskas praeina.
P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau