Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 10

Paslaptingi statiniai: Helikono piramidė

Paslaptinga graikų Helikono piramidė pastatyta ankščiau už Egipto piramides

Graikijos Argolidės regione, netoli Argaso miesto, yra keli senoviniai griuvėsiai - itin retų graikiškų piramidžių likučiai. Daugelio iš jų liko tik kelios eilės stambių akmenų, tačiau taip vadinamoji Helinikono piramidė (Pyramid of Hellinikon), dar vadinama Kečrae piramide (Pyramid of Kechraie), gali suteikti nors apytikslių žinių, kaip galėjo atrodyti tos piramidės.

Apie tai, kad Graikijoje yra piramidžių, žino nedaugelis, o apie tai, kad Helinikono piramidė yra senesnė už garsiąsias Egipto Gizos slėnio piramides, žino išvis vienetai. Manoma, kad Helinikono piramidė pastatyta mažiausiai 100 metų anksčiau už Džoserio piramidę (2600 metai prieš mūsų erą) ir 170 metų anksčiau už didžiąją Cheopso piramidę (2550 metai prieš mūsų erą).

Paslaptingi statiniai, Helikono piramidė, Piramidės, archeologija

Helinikono piramidė, palyginti su egiptietiškomis, yra nedidelė, jos dydis - 7 x 9 m. Ji yra trapecijos formos, pastatyta iš pilkų akytų klintinių akmenų blokų. Blokus sutvirtinančio skiedinio likučių nerasta. Išlikusios piramidės dalies aukštis siekia 3,6 metro. Sienų pasvirimo kampas - 60 laipsnių. Įdomu tai, kad senoviniuose šaltiniuose žinių apie šią piramidę yra labai mažai: arba apie ją jau tada mažai kas žinojo, arba jos buvimo vieta buvo įslaptinta. Tiesa, ši piramidė yra visai prie didelio kelio iš Argaso į Tegea, todėl ją galėjo matyti visi keliaujantys. Tačiau informacija apie piramidę mus pasiekė tik iš keliautojo Pausanijaus užrašų.

2-ame mūsų eros amžiuje Pausanijus mini, kad šiame regione yra du piramidės formos statiniai, kuriuos jis laikė karių, žuvusių kovose už Argaso sostą, kapaviete.

Bet šiuolaikiniai istorikai abejoja, kad ši piramidė buvo kapavietė, nes čia nerasta žmonių palaikų likučių. Be to, piramidė turi arkos formos įėjimą, į kambarį vedantį koridorių, šviestuvų pėdsakai ant sienų greičiau primena patalpą, kurioje būdavo gyvi žmonės. Archeologai čia rado tik stambių ąsočių ir molinių dubenėlių duženų. Jokių neįprastų artefaktų ir statulėlių.

Paslaptingi statiniai, Helikono piramidė, Piramidės, archeologija

Keliama versija, kad ši piramidė buvo ritualinis statinys ir, kaip ir Gizos piramidės, buvo orientuota į Oriono diržą. Tai rodo specifinė koridoriaus padėtis, kuri tiksliai sutampa su Oriono diržo padėtimi 2000-2400 metais prieš mūsų erą, t.y. kai buvo pastatyta ši piramidė. Remdamiesi tuo, kai kurie tyrinėtojai randa paralelių tarp Argaso kultūros ir senovės Egipto civilizacijos. Jie taip pat mano, kad būtent iš Argaso į Egiptą atvykę žmonės ir pastatė ten Egipto piramides.

Kita versija teigia, kad į bokštą panaši piramidė buvo senovės observatorija, iš kurios būdavo stebimos žvaigždės.

Egzistuoja ir hipotezė, kad tai tiesiog bokštas paduoti dūmų signalą, kai užpuldavo priešas (panašiai kaip signalinės Gondoro ugnys filme “Žiedų valdovas”).

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
31.05.2020 laikas 22:40 Kodėl negalime užmigti be antklodės?

Tikriausiai pastebėjote, kai naktį negalite užmigti ir patogiai įsitaisyti, vienintelis dalykas, kuris jums padeda, yra antklodė. Atrodo, kad ji turi magišką galią ir apsisupę ja užmiegame greičiau. Jos neišsižadame net karščiausiomis naktimis. Yra keletas priežasčių, kodėl mes esame taip prie jų...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:12 Paskutinės Adolfo Hitlerio dienos

1945 m. balandžio 30 d., pirmadienį, apie 15 val. 15 min. sovietų kariuomenės apgultame Berlyne, požeminiame Reicho kanceliarijos bunkeryje, nuaidėjo šūvis. Ant sofos kruvina galva rastas sėdinčio Adolfo Hitlerio kūnas. Šalia gulėjo jo mylimoji Eva Braun. Abu kūnai buvo išnešti į kiemą, paguldyti...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 19:55 Burokėlių balzamas! Šeimos sveikatos receptas
Sveikatos receptas nuo Vasiljevų šeimos. Mūsų nuotaika puiki, važiuojame į sodybą: grybų, uogų rinkti. O prieš išvažiuodami pasidalinsime receptu, kuris normalizuoja kraujo spaudimą, kitaip tariant kraujospūdį, padeda žarnynui ir pagerina viso organizmo tonusą....

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 13:23 Nepraleiskite Progos Šeivamedžio Žiedais Išvalyti Savo Organizmą Nuo Toksinų
Šis gydantis gėrimas yra efektyvus esant uždegimui, vėžiui, adenomai, fibromiomai, anginai, pilvo skausmams, žarnyne: kolika (diegliai).

Skaityti daugiau

30.05.2020 laikas 19:51 Šeivamedžio uogų uogienė padės nuo ligų

Mano kieme jau seniai auga didelis krūmas Juodauogis šeivamedis. Jo žiedus aš renku gydančiai arbatai nuo kosulio, o uogas naudoju, kad kompotai būtų sodresnės spalvos.

Skaityti daugiau

30.05.2020 laikas 11:49 Kaip Greitai Pasveikti Peršalus?
Šaltuoju metų periodu ir ne tik dažnas susiduria su peršalimo ligomis, kurias dažniausiai sukelia virusai. Šiuo metu žinoma maždaug 200 peršalimo ligas sukeliančių virusų. Šaltuoju metų laiku daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose, kur būna daugiausia žmonių....

Skaityti daugiau