Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2020 » Gegužės » 10

Paslaptingi statiniai: Helikono piramidė

Paslaptinga graikų Helikono piramidė pastatyta ankščiau už Egipto piramides

Graikijos Argolidės regione, netoli Argaso miesto, yra keli senoviniai griuvėsiai - itin retų graikiškų piramidžių likučiai. Daugelio iš jų liko tik kelios eilės stambių akmenų, tačiau taip vadinamoji Helinikono piramidė (Pyramid of Hellinikon), dar vadinama Kečrae piramide (Pyramid of Kechraie), gali suteikti nors apytikslių žinių, kaip galėjo atrodyti tos piramidės.

Apie tai, kad Graikijoje yra piramidžių, žino nedaugelis, o apie tai, kad Helinikono piramidė yra senesnė už garsiąsias Egipto Gizos slėnio piramides, žino išvis vienetai. Manoma, kad Helinikono piramidė pastatyta mažiausiai 100 metų anksčiau už Džoserio piramidę (2600 metai prieš mūsų erą) ir 170 metų anksčiau už didžiąją Cheopso piramidę (2550 metai prieš mūsų erą).

Paslaptingi statiniai, Helikono piramidė, Piramidės, archeologija

Helinikono piramidė, palyginti su egiptietiškomis, yra nedidelė, jos dydis - 7 x 9 m. Ji yra trapecijos formos, pastatyta iš pilkų akytų klintinių akmenų blokų. Blokus sutvirtinančio skiedinio likučių nerasta. Išlikusios piramidės dalies aukštis siekia 3,6 metro. Sienų pasvirimo kampas - 60 laipsnių. Įdomu tai, kad senoviniuose šaltiniuose žinių apie šią piramidę yra labai mažai: arba apie ją jau tada mažai kas žinojo, arba jos buvimo vieta buvo įslaptinta. Tiesa, ši piramidė yra visai prie didelio kelio iš Argaso į Tegea, todėl ją galėjo matyti visi keliaujantys. Tačiau informacija apie piramidę mus pasiekė tik iš keliautojo Pausanijaus užrašų.

2-ame mūsų eros amžiuje Pausanijus mini, kad šiame regione yra du piramidės formos statiniai, kuriuos jis laikė karių, žuvusių kovose už Argaso sostą, kapaviete.

Bet šiuolaikiniai istorikai abejoja, kad ši piramidė buvo kapavietė, nes čia nerasta žmonių palaikų likučių. Be to, piramidė turi arkos formos įėjimą, į kambarį vedantį koridorių, šviestuvų pėdsakai ant sienų greičiau primena patalpą, kurioje būdavo gyvi žmonės. Archeologai čia rado tik stambių ąsočių ir molinių dubenėlių duženų. Jokių neįprastų artefaktų ir statulėlių.

Paslaptingi statiniai, Helikono piramidė, Piramidės, archeologija

Keliama versija, kad ši piramidė buvo ritualinis statinys ir, kaip ir Gizos piramidės, buvo orientuota į Oriono diržą. Tai rodo specifinė koridoriaus padėtis, kuri tiksliai sutampa su Oriono diržo padėtimi 2000-2400 metais prieš mūsų erą, t.y. kai buvo pastatyta ši piramidė. Remdamiesi tuo, kai kurie tyrinėtojai randa paralelių tarp Argaso kultūros ir senovės Egipto civilizacijos. Jie taip pat mano, kad būtent iš Argaso į Egiptą atvykę žmonės ir pastatė ten Egipto piramides.

Kita versija teigia, kad į bokštą panaši piramidė buvo senovės observatorija, iš kurios būdavo stebimos žvaigždės.

Egzistuoja ir hipotezė, kad tai tiesiog bokštas paduoti dūmų signalą, kai užpuldavo priešas (panašiai kaip signalinės Gondoro ugnys filme “Žiedų valdovas”).

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.11.2021 laikas 19:53 Įžymus gydytojas įspėja, kad COVID-19 vakcinos nužudo žmones, nors jų pagrindinės ligos atrodo kaip priežastis
Žymus Pietų Afrikos gydytojas, atlikęs svarbų vaidmenį kuriant ankstyvąjį COVID-19 gydymą, sakė, kad dabartinės vakcinų kampanijos turi vieną tikslą: "kontroliuoti ir išžudyti didelę dalį mūsų gyventojų, niekam neįtariant, kad buvome apnuodyti"....

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 19:09 Dešimt OMICRON "varianto" prognozių 2022 m. ir vėliau...
Žiniasklaidos isterija dėl omikrono "variantų" yra gryna fikcija. Tai ne kas kita, kaip 1984 m. Orvelo stiliaus psichologinio terorizmo operacija, sukurta siekiant išlaikyti pasaulio gyventojus pavergtus ir paklusnius, kol teroristinės vyriausybės vykdo savo pasaulines depopuliacijos / genocido prog...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:16 Begalvių slėnis Kanadoje
Yra Žemėje vietų, kur dėl nesuprantamų priežasčių dingsta žmonės. Viena - iš jų - Begalvių slėnis Kanadoje. Pagal blogą reputaciją jis gali varžytis su Bermudų trikampiu.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:14 Alternatyva prideginimui: gimdos kaklelio eroziją
Pastaruoju metu iš pacienčių moterų vis dažniau girdime apie gimdos kaklelio eroziją. Gaila, bet šia liga mūsų laikais serga ir suaugę moterys, ir visai jaunos merginos.

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau