Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 19

Paslaptinga Džono Spyro “Dieviškoji Mašina”

Žmonijos istorijoje gausu įvairių paslaptingų asmenybių. Jų dažnai nesupranta nei amžininkai, nei palikuonys, tačiau susidomėjimas tokių asmenybių gyvenimo būdu ir su jomis susijusiomis istorijomis niekada neatslūgsta.

Viena iš tokių figūrų buvo vyras, kuris dalyvavo populiariame XIX amžiaus spiritistų judėjime. Tas vyras tvirtino, kad sukūrė “veikiantį amžiną variklį”, tokio žmonija dar neregėjo.

Džonas Spyras gimė Bostone (Masačiusetso valstija, JAV) 1804 metais. Iš pradžių dirbo šventiku bažnyčioje, bet paskui atrado gerokai daugiau interesų. Penktajame dešimtmetyje jis tapo aktyviu socialinių reformų šalininku, kovojo už moterų teises, vergystės panaikinimą, kalėjimų darbo reformas, mirties bausmės panaikinimą ir t.t. Vienu metu jis net dirbo geležinkelio statybos viršininku, bet ne prižiūrėdavo ten dirbančius vergus, o padėdavo jiems pabėgti.

spiritizmas, išradimai, dvasios, kvepalai, amžinas variklis, mediumai

Nieko keisto, kad paprasti tų laikų žmonės ji laikė pavojingu laisvamaniu, nusikaltėliu ir eretiku. 1844 metais Portlende (Meino valstija) Spyras pasakė viešą kalbą apie vergystės panaikinimą, bet ši kalba labai supykdė susirinkusią minią, žmonės užpuolė Spyrą ir žiauriai sumušė.

Dėl galvos traumos jis komoje prabuvo kelis mėnesius, o kai atsigavo, pradėjo su įkvėpimu pasakoti, kad patyrė dvasinį nušvitimą. Neva būdamas komoje, matė įvairiausius keistus reginius, pas jį ateidavo kažkokios būtybės ir kalbėdavosi. Iš pradžių net pats Spyras manė, kad tai smegenų sutrenkimo pasekmės, bet toliau jis nebegalėjo dirbti kaip anksčiau. Visą laiką mintimis grįždavo prie to, ką matė ir girdėjo, būdamas komoje. Laikui bėgant, jis pradėjo suprasti, kad, be religijos, kažkur “ten” egzistuoja dar kažkas, dar viena tiesa.

1852 metais Spyras visiškai nusisuko nuo bažnyčios, nutraukė visus ryšius su religija ir susižavėjo tais laikais begimstančiu madingu spiritistų judėjimu. Jo nariai rengdavo spiritizmo seansus, kuriuose per specialius žmones - mediumus - bendraudavo su dvasiomis.

Spyras pradėjo mokytis ir automatinio rašymo (kai kažkokia esybė rašo tekstą žmogaus ranka) ir vienu metu susisiekė su grupe dvasių, kurias jis vadino “elektrizatoriais” ir kurios įėjo į “Palaimos asociaciją”. Šioje grupėje, anot Spyro, buvo garsių to meto žmonių ir mokslininkų dvasios, tarp jų ir Tomo Džefersono, Emanuelio Svedenborgo, Bendžamino Franklino. Grupės tikslas buvo užmegzti ryšius tarp gyvųjų ir pomirtinio gyvenimo ir taip padėti žmonijai pasiekti naujų technologinių bei dvasinių aukštumų. Anot Spyro, jis buvo pasirinktas kaip “žemiškasis ruporas”, reguliariai gaudavo pranešimus iš dvasių. Juose būdavo aprašomi įvairiausi pažangūs išradimai, kuriuos šie didieji protai sukūrė pomirtiniame gyvenime.

Spyras pasakojo, kad gaudavo iš jų įvairiausius elektros įrenginių, autonominių miestų, savarankiškai mąstančių mašinų, skraidančių laivų ir t.t. brėžinius.

Tačiau keisčiausias mechanizmas buvo tai, ką jis vadino “naujuoju varikliu”, “Dievo mašina” arba “paskutine Dievo dovana žmonijai”. Ši mašina turėjo įrenginį, kuris amžinai judėjo ir kūrė neribotą energiją. Tos energijos visoms žmonijos reikmėms pakaktų visiems laikams.

Spyras nesikuklindamas aprašinėjo šio mechanizmo privalumus ir net tvirtino, kad ši mašina - tai fizinis Dievo įsikūnijimas Žemėje.

Skambėjo puikiai, bet ar įmanoma buvo realiai pagaminti tokią mašiną? Spyras tvirtino, kad taip.

Iš dvasių vyras gavo išsamias instrukcijas, kaip pagaminti tokį mechanizmą, jam reikėjo pagaminti komponentus iš vario, cinko ir daugybės magnetų.

spiritizmas, išradimai, dvasios, kvepalai, amžinas variklis, mediumai

Visa tai tilpo ant stalelio iš juodo riešutmedžio ir iš pažiūros buvo panašu į kažkokią būtybę iš metalo, kurios krūtinėje buvo mechanizmas, veikiantis kaip plaučiai.

Šios “mašinos” gamyba prasidėjo 1853 metais nedidelėje kaimo daržinėje ant kalno High Rock Hill viršukalnės prie Lino miesto (Masačiusetso valstija, JAV).

Darbas vyko maždaug 9 mėnesius, Spyras išleido visoms detalėms tokią pinigų sumą, kuri šiais laikais būtų lygi 50 tūkst. dolerių. Paskui nutiko tai, kas labai nustebino net vietinius spiritistus. Spyras pareiškė, kad mašinai reikia įkvėpti dvasios, kad ji atgytų. Ir jis paprašė padėti moters, pavarde Metter. Iš pradžių Spyras, apsivilkęs specialiu kostiumu iš metalo, imitavo lytinį aktą su Metter, paskui pasiuntė moterį ant kalno, kad ji ten “pabūtų nėščia” ir “pagimdytų” mašiną. Kai moteris transo būsenoje pakilo ant kalno, išvydo Spyro sukurtą mechanizmą, tada jai “atsirado sąrėmiai” ir po 2 valandų moteris sėkmingai “pagimdė” tą mašiną. O liudininkai tvirtino, kad kai Metter “pagimdė” ir “įpylė” į tą mašiną “gyvybinės energijos”, mechanizmas pradėjo silpnai judėti.

Spiritistas Endriu Džeksonas Devisas nusprendė, kad Spyras visai išprotėjo ir gana kandžiai pakomentavo tuos. Spyro šalininkai atsakė Devisui ne menkesnėmis pašaipomis.

Mūsų laikų nepasiekė jokie tos mašinos brėžiniai, nedaug yra ir aprašymų, todėl dabar galima tik spėlioti, kaip ji galėjo atrodyti.

spiritizmas, išradimai, dvasios, kvepalai, amžinas variklis, mediumai

Kai mašina ėmė veikti, žmonės pamatė, kad ji “lengvai pulsuoja ir vibruoja”, tai matė daug kas. Mašina nesustojo, bet judėjo taip vangiai, kad daug kas kaip mat įtarė apgaulę ir visišką nesėkmę.

Įsižeidę dėl kritikos, Spyras ir jo šalininkai mechanizmą išardė ir pervežė į Rendolfą (Niujorko valstija, JAV). Jie ketino iš naujo surinkti jį, bet nespėjo. Kartą į sandėlį įsiveržė įpykusi skeptikų minia ir visiškai sunaikino mechanizmą.

Spyras nebegalėjo savo mašinos surinkti iš naujo. Anot jo, dvasios rekomendavo atsisakyti šio darbo, nes pamanė, kad žmonija dar tiesiog nepasiruošusi tokiai pažangai. Tačiau Spyras dar daug metų dalyvavo spiritistų draugijoje, dirbo su savo dvasiomis iki pat savo mirties 1887 metais Filadelfijoje.

Vėliau ši istorija ne kartą buvo aptarinėjama konspirologų draugijose. Buvo keliama versija, kad galbūt Spyro mašinos minia nesunaikino, jis neva pats nusprendė viską įslaptinti ir paslėpti nuo žmonių.

2019 metais kažkur šmėstelėjo pranešimas, kad seno namo palėpėje Kolorado valstijoje buvo rasta keista mašina, pagal aprašymą panaši į Spyro mechanizmą. Tačiau ši istorija kažkaip keistai nebuvo logiškai užbaigta, taip ir liko neaišku, ar tai buvo ta pati mašina, ar kažkas kito.

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 206
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.03.2021 laikas 14:46 Ryte organizmą žvalina ne tik kava
Neretai sakoma: „Ryte eime gerti kavos, bet ne todėl, kad noriu, o todėl, kad reikia...“. Be abejo, tai ironiškas, tačiau kartais labai arti teisybės esantis posakis. Daugelis žmonių taip ir gyvena; rytais geria tik kavos, nežinodami, kad yra ir kitų, labai naudingų bei organizmą žvalinančių gėrimų....

Skaityti daugiau

07.03.2021 laikas 13:26 Produktai, Kurie Padeda Iš Organizmo Pašalinti Skysčių Perteklių
Jei organizme kaupiasi skysčiai, teks vartoti šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų ar preparatų. Tačiau, iš organizmo šalinant skysčių perteklių, naudinga iš pradžių pabandyti natūralias priemones.

Skaityti daugiau

06.03.2021 laikas 21:35 Ar Nibiru jau atvyko?

2020 m. gruodžio mėn. mes savo skaitytojams pasakojome apie keistą reiškinį, nufilmuotą Kinijoje - objektą, panašų į apvalų debesį su neryškiais kraštais

Skaityti daugiau

06.03.2021 laikas 20:41 „Pfizer“ direktorius neleidžiamas į Izraelį dėl ... skiepo neturėjimo

„Pfizer“ generalinis direktorius Albert Bourla atšaukė numatomą vizitą į Izraelį po to, kai paaiškėjo, kad jis nėra paskiepytas nuo koronaviruso, penktadienį pranešė N12

Skaityti daugiau

06.03.2021 laikas 17:25 Liaudiški metodai, kaip gydyti išnirimus, hepatitą, dermatitą

Siūlome keletą liaudiškų metodų, kaip gydyti išnirimus, hepatitą, dermatitą. Jei pajutote stiprų, staigų skausmą sąnariuose, kuris sustiprėja judant, jei judesiai riboti arba visai negalite judėti, vadinasi, jus vargina išnirimas. Esant šiai problemai, ligonis dažnai neleidžia net prisiliesti pri...

Skaityti daugiau

06.03.2021 laikas 16:36 Keptuvėje kepti ešeriai su lenkišku padažu iš kiaušinių

Ešerių gavau iš savo labai gerai pažįstamo žvejo ir ačiū jam už tai. Tada pradėjau galvoti, kad noriu pagaminti kažką visiškai naujo. Ir suradau vieną nuostabų padažą viename lenkiškame portale. Rezultatas gavosi puikus, tad dalinuosi ir su Jumis.

...

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 20:29 Fertility warning: 34 cases of spontaneous miscarriage and stillbirth reported after experimental mRNA vaccines
In the rush to vaccinate every man, woman and child against a year-old coronavirus strain, sacrifices are being made. The Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) is now reporting thirty-four cases of miscarriage and stillbirth associated with the experimental COVID-19 vaccinations....

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 16:23 Veganiškos / vegetariškos makaronų salotos su brokoliais ir raudonąja paprika
Namuose turėjau labai mielai atrodančiai makaronu ir nusprendžiau pasigaminti nuostabių salotų su brokoliais bei raudonosiomis paprikomis. Jas pagaminti labai paprasta, o salotos gaunasi sočios. Jas galite valgyti tiek šiltas, tiek jau atvėsusias....

Skaityti daugiau