Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2020 » Gruodžio » 16

Pastebėtas prie Žemės artėjantis objektas: ar NASA raketa grįžta namo?

Rugsėjį pirmą kartą pastebėtas objektas prie Žemės priartėjo per 49 889 kilometrų atstumą ir manoma, kad tai dalis 1966 metų „Surveyor 2“.

Pirmą kartą šis objektas buvo atrastas rugsėjo 17 d. „Pan-STARRS“ teleskopo Havajuose ir po dviejų dienų jo informacija buvo paskelbta organizacijos „Minor Planet Center“ (MPC).

Pirmiausia astronomai manė, kad 2020 SO yra Žemės link artėjantis asteroidas, tačiau informacija apie jo dydį atitinka 1966 metų „Centaur“ išmatavimus, siekiančius 41,6 pėdų ilgį, o atskriejančio objekto dydis, pranešama, svyruoja tarp 12 ir 46 pėdų ilgio.

erdvėlaivis, kosmosas, Mėnulis, misija, NASA, objektas, raketa

© NASA 

„Pan-STARRS“ šį objektą pastebėjo rugsėjo 17 d. vakarą, kuomet jis danguje skriejo nežymiu, tačiau išskirtinai išlenktu maršrutu, kas leido mokslininkams manyti, kad tai yra asteroidas.

Kita komanda iš Kalifornijos, NASA finansuojamo Netoli Žemės esančių objektų tyrimo centro (angl. Center for Near-Earth Object Studies, CNEOS), pamatė tą patį objektą, tačiau dėl jo orbitos manė, kad kažkas šiuo atveju yra tikrai ne taip, kaip įprasta.

Paul Chodas iš CNEOS, buvo vienas iš tų, kuriam šis atradimas sukėlė tam tikrų įtarimų, dėl ko jis nusprendė „atsukti laiką“, kad pamatytų kur jis buvo prieš atsidurdamas Žemės gravitacijos prieigose.

Chodas išsiaiškino, kad per kelis paskutinius dešimtmečius 2020 SO buvo atsidūręs visai netoli Žemės, tačiau remiantis analize, jo priartėjimas 1966 metais galėjo būti toks artimas, kad kilo mintis, jog jis buvo iš pačios Žemės.

„Vienas iš galimų 2020 SO kelių, vėlyvą 1966 metų rugsėjį, atvedė objektą labai arti Žemės ir Mėnulio,“ – sakė Chodas. „Tai buvo tarsi „eureka“ akimirka, kuomet greita Mėnulio misijų paleidimo datų patikra parodė atitikimą su „Surveyor 2“ misija“.

erdvėlaivis, kosmosas, Mėnulis, misija, NASA, objektas, raketa

© NASA 

NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorija pranešė panaudosiantys spektroskopiją, kad išsiaiškintų, kas tiksliai tai yra.

Ir gruodžio pradžioje mokslininkams pavyko nustatyti, kad jų spėjimas buvo tiesa. 

Šiuo metu 2020 SO yra įstrigęs Žemės gravitacijoje. 

Kalbėdamas su „The New York Times“ Chodas sakė, kad iki  2021 metų kovo mėnesį jis ištrūks iš mūsų planetos gniaužtų ir dar kartą leisis į savo kelionę aplink Saulę.

Vis dėlto, jis taip pat pastebėjo, kad 2036 metais jis sugrįš, o tai suteiks mokslininkams dar vieną progą ištirti „2020 SO“.

„The Surveyor 2“ erdvėlaivis Mėnulio link buvo paleistas 1966 metų rugsėjo 20 d. su „Atlas-Centaur“ raketa.

Misijai buvo pavesta prieš artėjančias „Apollo“ misijas iš naujo ištirti Mėnulio paviršių, kurių metu.

Pastebėtas prie Žemės artėjantis objektas: ar NASA raketa grįžta namo?

© Virtual Telescope 

Netrukus po pakilimo „Surveyor 2“, kaip ir planuota, sėkmingai atsiskyrė nuo „Centaur“ aukštutinio lygmens startinio variklio. Tačiau praėjus vos dienai, erdvėlaivio kontrolė buvo prarasta, kuomet nebepavyko užkurti vieno iš jų variklių.

1966 metų rugsėjo 23 d. erdvėlaivis rėžėsi į Mėnulį, vos į pietryčius nuo Koperniko kraterio.

Aukštutinė „Centaur“ raketos dalis praskriejo pro Mėnulį ir dingo nežinomoje orbitoje aplink Saulę.

Tačiau labai gali būti, kad netrukus NASA ir kiti astronomai atras šią dalį iš naujo, kuomet ji sugrįš šiam trumpam vizitui.

Gismeteo.lt 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
20.09.2019 laikas 21:21 Receptai – Patiekalai Medaus tortas „Paryžiaus kokteilis‟

Įstabiai gardus skanėstas, tortas, gaminamas iš plikytos tešlos ir kremo, pasižymi nuostabiu aromatu ir unikaliu skoniu – jis tiesiog burnoje tirpsta.

Skaityti daugiau

09.07.2019 laikas 18:42 Receptai – Patiekalai „Gietininiai“ sausainiai
Gaminu juos sūnui labai dažnai! Kepk juos nors kasdien, taip skanu ir paprasta. Norisi naminių sausainių. Tokių, žinote, lengvų,paprastų, greitai paruošiamų. Ir į galvą ateina grietininių sausainių receptas.

Skaityti daugiau

05.08.2019 laikas 13:01 Receptai – Patiekalai Varškėčiai be kiaušinių receptas
Turbūt visi vaikučiai mėgsta saldžius varškėčius. Bet ką ten vaikučiai, juos dievina net suaugę! Pradžiuginkite savo šeimą skaniais, sočiais, ir naudingais pusryčiais, paruošę aromatingus varškėčius be kiaušinių. Jie ir jums išeis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau