Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 16

Pastebėtas prie Žemės artėjantis objektas: ar NASA raketa grįžta namo?

Rugsėjį pirmą kartą pastebėtas objektas prie Žemės priartėjo per 49 889 kilometrų atstumą ir manoma, kad tai dalis 1966 metų „Surveyor 2“.

Pirmą kartą šis objektas buvo atrastas rugsėjo 17 d. „Pan-STARRS“ teleskopo Havajuose ir po dviejų dienų jo informacija buvo paskelbta organizacijos „Minor Planet Center“ (MPC).

Pirmiausia astronomai manė, kad 2020 SO yra Žemės link artėjantis asteroidas, tačiau informacija apie jo dydį atitinka 1966 metų „Centaur“ išmatavimus, siekiančius 41,6 pėdų ilgį, o atskriejančio objekto dydis, pranešama, svyruoja tarp 12 ir 46 pėdų ilgio.

erdvėlaivis, kosmosas, Mėnulis, misija, NASA, objektas, raketa

© NASA 

„Pan-STARRS“ šį objektą pastebėjo rugsėjo 17 d. vakarą, kuomet jis danguje skriejo nežymiu, tačiau išskirtinai išlenktu maršrutu, kas leido mokslininkams manyti, kad tai yra asteroidas.

Kita komanda iš Kalifornijos, NASA finansuojamo Netoli Žemės esančių objektų tyrimo centro (angl. Center for Near-Earth Object Studies, CNEOS), pamatė tą patį objektą, tačiau dėl jo orbitos manė, kad kažkas šiuo atveju yra tikrai ne taip, kaip įprasta.

Paul Chodas iš CNEOS, buvo vienas iš tų, kuriam šis atradimas sukėlė tam tikrų įtarimų, dėl ko jis nusprendė „atsukti laiką“, kad pamatytų kur jis buvo prieš atsidurdamas Žemės gravitacijos prieigose.

Chodas išsiaiškino, kad per kelis paskutinius dešimtmečius 2020 SO buvo atsidūręs visai netoli Žemės, tačiau remiantis analize, jo priartėjimas 1966 metais galėjo būti toks artimas, kad kilo mintis, jog jis buvo iš pačios Žemės.

„Vienas iš galimų 2020 SO kelių, vėlyvą 1966 metų rugsėjį, atvedė objektą labai arti Žemės ir Mėnulio,“ – sakė Chodas. „Tai buvo tarsi „eureka“ akimirka, kuomet greita Mėnulio misijų paleidimo datų patikra parodė atitikimą su „Surveyor 2“ misija“.

erdvėlaivis, kosmosas, Mėnulis, misija, NASA, objektas, raketa

© NASA 

NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorija pranešė panaudosiantys spektroskopiją, kad išsiaiškintų, kas tiksliai tai yra.

Ir gruodžio pradžioje mokslininkams pavyko nustatyti, kad jų spėjimas buvo tiesa. 

Šiuo metu 2020 SO yra įstrigęs Žemės gravitacijoje. 

Kalbėdamas su „The New York Times“ Chodas sakė, kad iki  2021 metų kovo mėnesį jis ištrūks iš mūsų planetos gniaužtų ir dar kartą leisis į savo kelionę aplink Saulę.

Vis dėlto, jis taip pat pastebėjo, kad 2036 metais jis sugrįš, o tai suteiks mokslininkams dar vieną progą ištirti „2020 SO“.

„The Surveyor 2“ erdvėlaivis Mėnulio link buvo paleistas 1966 metų rugsėjo 20 d. su „Atlas-Centaur“ raketa.

Misijai buvo pavesta prieš artėjančias „Apollo“ misijas iš naujo ištirti Mėnulio paviršių, kurių metu.

Pastebėtas prie Žemės artėjantis objektas: ar NASA raketa grįžta namo?

© Virtual Telescope 

Netrukus po pakilimo „Surveyor 2“, kaip ir planuota, sėkmingai atsiskyrė nuo „Centaur“ aukštutinio lygmens startinio variklio. Tačiau praėjus vos dienai, erdvėlaivio kontrolė buvo prarasta, kuomet nebepavyko užkurti vieno iš jų variklių.

1966 metų rugsėjo 23 d. erdvėlaivis rėžėsi į Mėnulį, vos į pietryčius nuo Koperniko kraterio.

Aukštutinė „Centaur“ raketos dalis praskriejo pro Mėnulį ir dingo nežinomoje orbitoje aplink Saulę.

Tačiau labai gali būti, kad netrukus NASA ir kiti astronomai atras šią dalį iš naujo, kuomet ji sugrįš šiam trumpam vizitui.

Gismeteo.lt 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Sveiki, nesuspėjo o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 86
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.02.2021 laikas 22:52 Pandemija užkirto kelią polių poslinkiui?
Vasario 27-ąją dieną, išvakarėse, ponas Eduardo Schaberger Poupeau, profesionalus argentiniečių fotografas ir mėgėjas-astronomas, padarė šią keistą saulės nuotrauką

Skaityti daugiau

27.02.2021 laikas 19:09 Ateiviai Bando Invazijos Jėgas?

Kaip rašo „ufosightingshotspot“, maždaug prieš mėnesį Red Springs, į vakarus nuo Las Vegaso (t. y. kažkur netoli garsios 51 zonos), buvo nufilmuotas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas net ne NSO, o du viename. Tai yra, iš pradžių iš kalno išskrenda kažkoks žaibas, panašus į labai grei...

Skaityti daugiau

27.02.2021 laikas 17:47 Nibiru gali pasirodyti esanti tamsiosios materijos planeta

Kaip savo „Facebook“ paskyroje pranešė Kanadoje gyvenantis ponas Philippe François, 2021 m. vasario 15 d. jam teko stebėti labai keistą saulėtekį

Skaityti daugiau

27.02.2021 laikas 15:49 Krzysztofas Jackowskis: finansinė katastrofa įvyks liepos mėnesį

2021 m. vasario 25 d. vakare lenkų parapsichologas ir aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis išėjo į eterį su neplanuota žinia apie pasaulinę ekonominę krizę, kurios apytikslę datą jis, matyt, pamatė

Skaityti daugiau

26.02.2021 laikas 23:34 5 kūno apnuodyto toksinais požymiai

Manote, kad esate sveikas kaip ridikas, tačiau nuolatos kovojate su energijos trūkumu? O galvos ir kūno skausmus suverčiate senatvei? Tai gali kelti toksinų perteklius jūsų organizme. Besikaupiantys toksinai laikas nuo laiko sukelia organizmo intoksikacijas.

...

Skaityti daugiau

27.02.2021 laikas 20:07 Žaliųjų lęšių ir lapinių kopūstų salotos su konservuotomis pupelėmis
Aš pati savo gyvenime niekada negaminau daug lęšių patiekalu. Kažkada seniai buvau nusipirkusi keletą maišelių oranžinių lęšių, bet juos sunaudojau tik kaip svorius kepant pyragus. Lęšiai man tiesiog neatrodė skaniai, jie visai nežadino mano apetito; aš galvojau, kad jie yra visai neskanūs bei nuobo...

Skaityti daugiau

27.02.2021 laikas 19:32 Bulvių apkepėlė su rūkytu kumpiu, grietinėle, obuoliais ir sūriu
Labai noriu Jums parekomenduoti šią bulvių apkepėlę, kurioje yra naudojami ir obuoliai. Šis ingredientas gal ir neįprastas, bet labai paskanina šį patiekalą, net pati nustebau. Sūris, rūkytas kumpis ir grietinėlė taip pat čia labai tinka. Pamėginkite jau šiandien!...

Skaityti daugiau

27.02.2021 laikas 19:32 Veganiški avietiniai keksiukai be kiaušinių
Koks didžiulis džiaugsmas yra pasiimti arbatos arba kavos termosą ir… 12 nekaloringų veganiškų keksiukų ir pasidžiaugti gamta. Va tuomet pasijauti tarsi rojuje!

Skaityti daugiau