Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2021 » Kovo » 20

Patriotų Trispalvė Pradėjo Darkyti Chuliganai, Praėjus Vos Kelioms Valandoms

Dabar privalomos kaukės, susibūrimo ar judėjimo ribojimai yra skirti užkardyti infekcijos plitimą. Galbūt tai kažkiek ją ir stabdo, tačiau jokie suvaržymai negali užkirsti kelio kito, pozityvaus - patriotizmo viruso - plitimui. Ir smagu stebėti, kaip šis „virusas" įgauna pagreitį - jeigu vasario 16-osios važiuotynės vyko tik sostinėje ir jose dalyvavo daugiau negu 300 transporto priemonių, tai kovo 11-osios važiuotynės apėmė visą Lietuvą, neaplenkdamos nė mažiausių gyvenviečių, o kukliausiais skaičiavimais, į jas susirinko ne mažiau 2000 keturračių, triračių ir dviračių transporto priemonių.

Matydami tokias tendencijas, patriotiškai nusiteikę ir savo valstybės likimui neabejingi vaikinai nusprendė nesustoti ir jų pastangomis viena didžiausių sostinės požeminių perėjų, įrengta po T.Narbuto ir Saltoniškių gatvėmis, penktadienį pasipuošė tautinėmis spalvomis.

Pasak idėjos iniciatorių, šiandien Lietuvą bandoma suskaldyti, supriešinant žmones skirstant juos pagal tautybes, kalbas, religinius įsitikinimus ir pan., todėl jie, atsakydami į tai, ėmėsi galinčių visuomenę suvienyti žingsnių, pirmas kurių buvo perėjos, kurią kasdien praeina šimtai vilniečių bei sostinės svečių, išdažymo.
Iniciatorių teigimu, liūdna stebėti, kaip bandoma su purvais maišyti už šalies laisvę kovojusius asmenis, kaip siekiama sumenkinti sąvokas „tėvynė", „gimtinė", „patriotas", net nepagalvojant apie tai, kad jeigu ne tie, kadaise savo galvas už Lietuvą padėję, vyrai ir moterys, šiandien nebūtų ne tik dabartinių žmonių turimų laisvių (kurias kažkodėl vėl norima suvaržyti), bet gal ir pačios Lietuvos.

Būtent todėl, jų nuomone, būtina skatinti tautinę savimonę, meilę gimtinei ir pagarbą šio krašto žmonėms, nesvarbu, kokios tautybės jie būtų ar kokia kalba kalbėtų. Važiuotynės ir tautiškomis spalvomis nušvitusi perėja, pasak vaikinų, tik ilgo tautos budinimo kelio, kurie jį pasirengę nueiti, pradžia, todėl panašių patriotinių akcijų turėtų būti ir ateityje.

Tikėtina, kad jiems pavyks, nes kiek teko pastebėti, absoliuti dauguma vaikinams dirbant pro šalį ėjusių žmonių juos ir jų idėją palaikė, jai pritarė, o kai kurie net patys išdrįso prisijungti prie jos realizavimo. Tai suteikia viltį, kad, perfrazuojant klasikus, kaip atėjus pavasariui iš po sniegų ir šalčių prabunda žemė, taip prabus ir naujam gyvenimui pakils kurį laiką snaudus tauta...

P.S.

Ankstesnio, viusuomenės palaikymo nesulaukusio piešinio autorė Karolina Rimkutė LRT.lt skundės, kad ją dabar  liūdina tai, jog visą sieną nudažius Lietuvos valstybiniu simboliu - vėliava, esą kiti graffiti mylėtojai galbūt legaliai nebegalės ant jos nieko piešti.

PAPILDYTA Trispalvė buvo išdarkyta

Tautinėmis spalvomis papuošta požeminė perėja netruko sulaukti tautiškumo ir patriotizmo idėjai nepritarančių asmenų išpuolio - siena buvo išrašinėta rusų bei anglų kalbų žodžiais.

Kęstutis, vienas iš patriotinės akcijos organizatorių, „Vakaro žinioms" sakė, kad tokį elgesį vertina „kaip įžūlų konflikto eskalavimą ir visuomenės kiršinimą".

„Niekas prie ankstesnio piešinio nelindo apie savaitę. O dabar praėjo tik kelios valandos ir buvo specialiai atsiųsti žmonės, kad pasityčiotų iš Lietuvos valstybinės vėliavos. Visi kas matė pradinį vaizdą, buvo pakylėti, labai džiaugėsi, žmonėse atgimė vienybės jausmas, tad tai, kas įvyko, galima vertinti ir kaip išpuolį prieš vienytis bandančią tautą. Juolab, kad mūsų darbas užkliuvo leidimą gyventi Lietuvoje turinčiam ukrainiečiui ir esą lietuviškai nesuprantančiam Lietuvos piliečiui. Į įvykio vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai, kurie minėtus du jaunuolius išsivedė," - tolesnę įvykių eigą nupasakojo Kęstutis.

Jo nuomone, nesunku nuspėti, kas stovi už viso šito.

„Aišku, tikrųjų išpuolio užsakovų niekas neįvardins, tačiau nesuku suprasti, kodėl tam buvo pasirinkti rusakalbis ir ukrainietis. Dabar jie galės bandyti teisintis esą nesuprato, ką daro ir tiesiog ieškojo vietos saviraiškai, tačiau blaiviai mąstantys tikrai supras, kodėl tai buvo padaryta ir kas to siekė", - mintimis dalinosi jaunas vyras.

Nepaisant incidento, jis pažadėjo, kad tikrai nenuleis rankų, toliau rengs patriotines akcijas ir stengsis suvienyti kiršinamą visuomenę. Laukite tęsinio...

Autorius, nuotrauka: Vidmantas Misevičius.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau