Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 16

Anomalinė zona Latvijoje: Pokainių miškas

Pokainių miškas yra Dobelės rajoje Latvijoje, už maždaug 90 kilometrų nuo Rygos, užima kone 400 hektarų. Iki XX amžiaus čia buvo kalvotas laukas, apaugęs retais krūmais.

Žemgalių šventove

Apie šios vietos unikalumą pradėta kalbėti 1996 metais po to, kai tyrinėtojas iš Rygos, buvęs inžinierius įvaras Viksas, papasakojo žurnalistams apie keistus meteorologinius reiškinius ir paslaptingas Pokainių miško akmenų savybes. Netrukus po šio interviu Viksas mirė nuo žaibiškai išsivysčiusios onkologinės ligos. Tyrinėjimus tęsė kitas latvių mokslininkas - fizikas radioelektronikas Jevgenijus Sidorovas. Jis išsiaiškino, kad Pokainių miške lankosi daugybė turistų, kuriuos čionai vilioja gandai apie šios vietos gydomąsias galias. Kai kurie entuziastai įrengė takelius tarp akmenų, o kai kurie rieduliai net gavo vardus.

Anomalinės zonos, Latvija, Pokainių Miškas, Mistika

Ši vieta - tikrai paslaptinga. Miške yra trisdešimta kalvų. Ąžuolų lapai kažkodėl auga tik iš vienos pusės. Tačiau labiausiai turistus stebina vietiniai akmenys. Niekas negali tiksliai pasakyti, iš kur atsirado tie nemažai sveriantys rieduliai. Paplitęs padavimas, kad senovėje čia rinkdavosi maldininkai iš visos Europos ir palikdavo miške akmenis kaip išsilaisvinimo nuo nuodėmių simbolius. Kitiems labiau patinka versija, kad po viena kalva slypi kažkoks paslaptingas objektas: gal radioaktyvus meteoritas, gal senovinė kapavietė.

Kai kas mano, kad iki krikščionybės tai buvo pagoniška žemgalių šventovė. Taip pat pasakojama, kad čia susirinkdavo 30 druidų žynių, kurie valdė orą kiekvienas nuo “savo” kalvos.

Vietiniai gyventojai ypač daug pasakoja apie kalvą, vadinamą Zikuratu. Neatmetama versija, kad ši kalva yra dirbtinė, supilta rankomis ir kažkada buvo tuščiavidurė. Zikuratas gali būti savotiškas dolmenas - megalitų epochos šventovė, skirta perėjimui į pomirtinį žynių ir atsiskyrėlių pasaulį.

Senovės žemgaliai mokėjo ne tik numatyti ateitį, bet ir iš dalies keisti ją. Naudodami ypatingus ritualus, jie neva laikinai tapdavo nematomais ir išvesdavo moteris bei vaikus iš apgultų piliaviečių į slėptuves.

Stebuklingas Gralis

Ivaras Viksas buvo tvirtai įsitikinęs, kad visos 30 kalvų yra rankų darbo, o miške išsimėtę akmenys - dalys sudėtingos sistemos, sukuriančios energinio rezonanso efektą. Kaip šios versijos įrodymą jis pateikia ir faktą, kad grybai Pokainių miške užauga fantastinio dydžio, o vietinių ąžuolų viršūnes tarsi kažkokia nežinoma jėga susuka į spiralę.

Anomalinės zonos, Latvija, Pokainių Miškas, Mistika

Viksas net iškėlė hipotezę, kad legendinis Gralis yra visai ne rankų darbo brangenybė, o kosminės energijos srautas, besiveržiantis į Pokainių miško taurę.

Tikra mįslė yra temperatūros anomalijos šioje vietovėje. Daugelis riedulių bet kokiu oru skleidžia šilumą, kai juos paliečia žmogaus ranka. Jie turi gydomųjų savybių: vieni gali išgydyti sąnarių ligas, kiti - osteochondrozę, treti - moteriškas ligas. Bet yra ir pavojingų akmenų. Prisilietus prie jų, galima sulaukti neigiamų pasekmių.

Kartais turistai susigundydavo pasiimti kokį akmenį atminčiai, bet paskui dėl to labai gailėdavosi: neužilgo jie tapdavo nelaimingų atsitikimų aukomis ar rimtai susirgdavo. Tačiau bet kokiu atveju net ir patys aršiausi skeptikai, pabuvoję Pokainių miške, išeina iš ten įtikėję stebuklingomis miško ir akmenų galiomis.

Protingi šviečiantys Burbulai

Keista ir ypatinga vieta miške yra Dvasių slėnis. Ne todėl, kad žmonės ten sutinka vaiduoklius - kalba eina apie keistus šviečiančius burbulus, nematomus paprastai akiai, bet aiškiai įžiūrimus fotonuotraukose.

Latvijos anomalinių reiškinių tyrinėjimo centro UFOlats specialistai suteikė šiam fenomenui sąlyginį pavadinimą RNKO - “rutuliniai nežinomos kilmės objektai”.

Anomalinės zonos, Latvija, Pokainių Miškas, Mistika

Jevgenijus Sidorovas mano, kad šviečiantys NSO gali turėti psicho-aktyvią prigimtį, t.y. jie gali turėti protą! Zonoje pabuvojusiems ekstrasensams, kontaktuotojams ir jogams pavykdavo, atliekant meditacinius pratimus, “iškviesti” NSO, kuriuos nufotografuodavo. Tai patvirtina versiją apie protingą objektų prigimtį.

Įdomu ir tai, kad, anot amerikiečių profesoriaus Džimo Hurtoko, dar praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio viduryje NASA palydovai, sekdami SSRS karinį aktyvumą, Latvijos teritorijoje užfiksavo galingą nežinomo požeminio spinduliavimo šaltinį.

Šios maždaug 340 kilometrų skersmens anomalijos centras yra Dobelės miesto apylinkėse. Amerikiečiai manė, kad spinduliavimą skleidžia kažkoks patikimai įslaptintas karinis objektas Pokainių kalvų gelmėse. Tačiau ši versija nepasitvirtino.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.05.2020 laikas 10:29 Nacių Bazė-211 Antarktidoje (Naujoji Švabija)

Tai, kad Antarktidoje esančioje Karalienes Mod Žemėje yra įkurta slapta nacių Bazė-211, sužinojau visiškai atsitiktinai, kai teko būti komandiruotėje Vokietijoje, Apie bazę papasakojo buvęs SS Oberšurm-banfiureris Valteris Šulke, kuriam tuo metu buvo jau 89-eri metai amžiaus.

...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 07:30 Didysis Tvanas buvo – teigia mokslas

Moksliniai šio klausimo tyrimai prasidėjo XX a. 10-ajame dešimtmetyje, kai du Kolumbijos universiteto geologai Viljamas Rajenas ir Volteris Pitmanas surinko visus duomenis apie didįjį tvaną. Jų sukurta teorija teigia, kad šiltėjant klimatui, maždaug prieš 7500 metų

...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 07:07 Nacistų projektuotas orbitinis ginklas turėjo deginti miestus ir užvirinti jūras

Šiandien tai skamba kaip fantastika, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais nacistai planavo į orbitą iškelti saulės spindulius naudojantį 1,5 km skersmens kosminį ginklą.

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 22:16 Kaip Sumažinti Cukraus Kiekį Kraujyje? Receptai
Natūralių ingredientų pagrindu sukurti vaistai padės sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Štai keletas geriausiu receptų, kaip normalizuoti cukraus kiekį kraujyje, remiantis paprastais, įrodytais ir prieinamais produktais....

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 21:12 Gėrimas gydyti kepenis

Tai labai paprastas receptas. Galimai, dar niekam nežinomas. Todėl norėtųsi su jumis pasidalinti juo. Tai nuoviras iš medetkų ir morkų sėklų kuris padės pagerinti kepenų veiklą, tulšies išskyrimą ir palengvins uždegimą.

...

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 14:57 Telekinezė. Tikras ar išgalvotas gebėjimas?
Amerikiečių autoriaus Stepheno Kingo pirmojo 1974 metais išleisto siaubo romano „Kerė” pagrindinė veikėja Carrie White pasitelkė telekinezę (gebėjjimą pakelti daiktus mintimis), kad padegtų visą mokyklos salę su joje buvusiais mokiniais. Carrie White, žinoma, yra išgalvotas knygos ir filmo personaža...

Skaityti daugiau