Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2023 » Sausio » 30

4 rodikliai, ar santuokiniai santykiai turi ateitį

Johnas Gottmanas santuokos ir šeimos problemas tyrinėjo 40 metų. Pakanka penkių minučių pokalbio, kad galėtume 91 procento tikslumu nuspėti, ar sutuoktinių laukia skyrybos. Kaip jis tai apibrėžia?

Savo knygoje „Septyni sėkmingos santuokos principai“ Gottmanas išvardija keturis rodiklius, pagal kuriuos galima suprasti, ar santuokiniai santykiai turi ateitį:

Kritika

Skundai ir nepasitenkinimas yra normalu. Kritikavimas – kur kas globalesnis reiškinys. Kritikavimas – tai atakos prieš partnerio asmenybę, o ne prieš tai, ką jis daro. Jis neišnešė šiukšlių ne todėl, kad pamiršo, o todėl, kad yra blogas žmogus.

Panieka

Viešas įžeidinėjimas, akių vartymas, patyčios, pašaipos ir žiaurūs juokeliai. Paniekos demonstravimas yra bene pavojingiausias iš visų santuokinių santykių „apokalipsės raitelių“, nes slepia savyje pasibjaurėjimą. Jei nuolat demonstruojate, kad partneris jums kelia pasibjaurėjimą, praktiškai neįmanoma išspręsti jokios problemos.

Gynybinis elgesys

Užimti gynybinę poziciją – vienas iš būdų apkaltinti partnerį. Tai galima išsakyti maždaug taip: „Priežastis – ne manyje, o tavyje“. Gynybinis elgesys tik pagilina konfliktą ir dėl to jis toks pavojingas.

Tylėjimas

Nutraukti pokalbius. Išsimūryti partnerius skiriančią sieną… Tylėdami, jūs ne tik vengiate konfliktų, bet ir žudote santykius, emociškai iš tų santykių pasišalinate.

Gottmano tyrimas parodė, kad ne sutuoktinių nuomonių ir įpročių skirtumas griauna santykius. 69% problemų poroje išspręsti apskritai neįmanoma. Jos niekur nedingsta, nežiūrint į tai, kad daugelis kariauja metų metus, bandydami pakeisti, „suremontuoti” vienas kitą. Dažniausiai šie konfliktai siejami su fundamentaliais dalykais: gyvenimo būdu, asmenybės bruožais ar vertybėmis.

Tokios peštynės – tai tik laiko ir psichinių jėgų švaistymas. Ką gi daryti su tuo, ko negalima pakeisti?

Priimti viską taip, kaip yra.

Psichologas Danas Vailas rašė savo knygoje „Pasibaigus medaus mėnesiui”: „Kai išsirenkate partnerį, su kuriuo tikitės nugyventi likusį gyvenimą, jūs neišvengiamai kartu su juo gaunate ir neišsprendžiamų problemų rinkinį. Su šiomis problemomis jums teks turėti reikalą per sekančius dešimt, dvidešimt, penkiasdešimt metų”.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

20.03.2023 laikas 21:18 Receptai | Patiekalai Paimu kiaušinį, stiklinę pieno ir gaminu minkštas bandeles arbatai
Minkštos, purios ir labai skanios bandelės iš paprasčiausių produktų! Sėkminga tešla, kuri ilgai negenda (išbandyta per daugelį metų). Dalinuosi su jumis šiuo receptu.

Skaityti daugiau

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau