Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Vasario » 16

PSO tikisi išbandyti eksperimentines Marburgo viruso vakcinas mirtino protrūkio metu

Retas Marburgo viruso protrūkis paskatino lenktynes su laiku, kad būtų galima išbandyti vakcinas

PSO tikisi išbandyti eksperimentines Marburgo viruso vakcinas mirtino

Antradienį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sušaukė skubų posėdį aptarti mirtino Marburgo viruso protrūkio Afrikoje.

Pusiaujo Gvinėja pirmadienį paskelbė apie pirmąjį šio viruso protrūkį.

PSO surinko "ekspertus" iš viso pasaulio aptarti, kaip paspartinti vakcinų nuo šio viruso, kuris šiuo metu yra neišgydomas, kūrimą.

Po to, kai buvo pranešta apie devynis mirties atvejus ir 16 įtariamų susirgimų, jie planuoja įvertinti keletą galimų vakcinų kandidatų.

Ekspertai baiminasi, kad pasaulį gali užklupti šiuo metu nepagydomas virusas, nuo kurio miršta iki 88 proc. užsikrėtusių žmonių.

Apie tai praneša MailOnline: Virusas, laikomas pavojingesniu Ebolos viruso pusbroliu, per pirmąjį jo protrūkį Centrinės Afrikos Respublikoje nužudė devynis žmones Pusiaujo Gvinėjoje. Manoma, kad dar keliolika žmonių yra užsikrėtę.

Šis itin užkrečiamas patogenas, kuris kai kuriems ligoniams sukelia kraujavimą iš akių, vadinamas kita didele pandemijos grėsme, o PSO jį apibūdino kaip "linkusį į epidemiją". 

Marburgo viruso vakcinų konsorciumo (MARVAC) nariai teigė, kad gali prireikti kelių mėnesių, kol bus galima įsigyti veiksmingų vakcinų ir vaistų, nes gamintojams reikės surinkti medžiagas ir atlikti bandymus.

Jie tikisi, kad virusas, plintantis per ilgalaikį fizinį kontaktą, bus suvaldytas ir kontroliuojamas, kol jis nesukėlė didesnio protrūkio. 

Tačiau protrūkis Pusiaujo Gvinėjoje kilo praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai Gana pranešė apie pirmąjį protrūkį, kuris buvo tik antrasis atvejis, kai ši liga buvo nustatyta Vakarų Afrikoje.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

20.03.2023 laikas 21:18 Receptai | Patiekalai Paimu kiaušinį, stiklinę pieno ir gaminu minkštas bandeles arbatai
Minkštos, purios ir labai skanios bandelės iš paprasčiausių produktų! Sėkminga tešla, kuri ilgai negenda (išbandyta per daugelį metų). Dalinuosi su jumis šiuo receptu.

Skaityti daugiau

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau