- 04.01.2021
- 0.0 Reitingas
- 1094 Peržiūrų
- Komentarai
(Paranormal) • Vidurių užkietėjimas. 2 valgomus šaukštus dilgėlių lapų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 1 val. palaukti; perkošti. Gerti po 0,5 stiklinės 4 kartus per dieną.
• Užkietėjus viduriams - Imti po 10 gr. juodojo šeivamedžio žiedų, dilgėlių, ramunėlių bei dygiosios slyvos žiedų ir 60 gr. šaltekšnio žievės. 2 valg. šaukštus mišinio užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Atvėsinti, perkošti ir gerti po 2 stiklines per dieną.
• Suprastėjus regėjimui pavasarį ir vasaros viduryje daryti salotas ir sriubas iš šviežių didžiosios dilgėlės lapų. Jei nėra šalutinio poveikio, patartina kasdien išgerti po 1/2-1 stiklinę didžiosios dilgėlės sulčių.
• Slenkant plaukams - susmulkinti 100 gr. nasturtų lapų, žiedų, šviežių sėklų ir sumaišyti su 100 gr. šviežių dilgėlių lapų. Viską užpilti 500 ml. medicininio spirito ir po 15 dienų nukošti. Šepetėliu įtrinti losjoną į galvos odą prieš naktį.
• Slenkant plaukams - 4 valgomus šaukštus vaistinės gelsvės ir varnalėšų šaknų, bei dilgėlės žolės lygių dalių mišinio užpilti 4 stiklinėmis šalto vandens. Uždengus 15 min. pavirti ant silpnos ugnies, 15 min. palaukti, perkošti ir gautu nuoviru įtrinti galvos odą.
• Slenkant plaukams - 30 gr. džiovintų dilgėlės bei šalpusnio lapų ir 20 gr. ajerų užpilti 1 litru vandens. 10 min. pavirti, 1 val. palaukti, perkošti ir gautu nuoviru įtrinti galvos odą.
• Slenkant plaukams - 2 valg. šaukštus džiovintų dilgėlės lapų užpilti 1 stikline vardančio vandens. 30 min. palaukti, perkošti ir sumaišyti su 0,5 litro šilto vandens. Šiuo skysčiu skalauti plaukus.
• Segant viršutinių šlapimo takų infekcija (pielonefritu).2 d. žemuogių lapų
2 d. dilgėlių lapų
2 d. beržų lapų
5 d. linų sėmenų
1 valg. šaukšt. mišinio užpilamas stikline verdančio vandens. Geriama po pusę stiklinės prieš valgį 3 kartus per dieną.
• Riebiems plaukams. Riebių plaukų šaknis kas kelias dienas įtrinu beržų, alksnių, gluosnių, dilgėlių lapų, medetkų arba ramunėlių antpilu. Keturi šaukštai vaistažolių pusei litro degtinės.
• Regėjimą gerina salotos iš pavasarį skintų dilgėlių. Apipilti dilgėles verdančių vandeniu, palaukti kol jis nutekės, susmulkinti, šiek tiek pasūdyti ir įdėti grietinės.
• Pleiskanotai, riebiai odai gydyti: sumaišyti 2 dalis sausų šilinio viržio žiedų, 2 dalis sausų didžiosios dilgėlės lapų, 2 dalis didžiosios varnalėšos šaknų ir 1 dalį paprastųjų apynių spurgų. 7 valgomuosius šaukštus šio mišinio užpilti litru vandens ir 8-10 min. pavirti. Atvėsus perkošti ir šiuo skysčiu 3 kartus per savaitę įtrinti galvos odą arba perplauti plaukus.
• Nusilpus regėjimui. 30 g sutrintų morkų, 30 g erškėčių vaisių, 10 g juodųjų serbentų ir 30 g džiovintų dilgėlių. Įdėti į termosą 2-4 arbatinius šaukštelius mišinio ir užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Laikyti 1 val., perkošti, vartoti po 1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną. Gydymas trunka ne mažiau kaip 2 mėnesius.
• Norint plaukus sustiprinti rekomenduojama - plauti išrūgomis, šviežiu alumi, svogūnų lukštų ar dilgėlių nuoviru.
• Mažakraujystės gydymui - 7 gramus susmulkintos džiovintos dilgėlės žolės užplikyti stikline verdančio vandens. 30 min. palaikyti uždengus. Gerti po 1 valgomą šaukštą 3 kartus per dieną.
• Manoma, kad dilgėlė, nuskinta nuo liepos 19 iki rugpjūčio 23 dienos, nešiojama ant kūno nuveja žmogaus baimes.
• Labai atsargiai reikėtų elgtis su vandeningomis nuospaudomis. Jei jos nepratrūksta, jas reikėtų pradurti. Pirmiausia pūslelė ir adata dezinfekuojamos spiritu ar odekolonu. Adatą galima palaikyti virš ugnies. Pradurta pūslelė „nudeginama“ briliantine žaluma. Odelės šalinti nereikia – ji yra papildoma apsauga nuo galimų infekcijų. Ant žaizdelės antibakterinis pleistras klijuojamas savaitę ar ilgiau. Kad kojų oda greičiau sutvirtėtų, ją galima patepti šviežių medetkų, jonažolių, levandų, alavijo sultimis, spiritiniu dilgėlių užpilu (dilgėlių lapai spirite ar degtinėje laikomi dvi savaites). Šie augalai skatina žaizdų gijimą, saugo nuo uždegimų ir turi baktericidinį poveikį.
• Glaukoma. Sumaišyti 1/2 stiklinės dilgėlių ir 1 arbatinį šaukštelį pakalnučių žiedų, užpilti stikline šalto vandens, laikyti tamsioje vietoje 9 val., vėliau įdėti 1/2 arbatinio šaukštelio valgomosios sodos. 2 kartus per dieną dėti kompresus po 15-20 min.
• Glaikoma. Vaistas ruošiamas iš gegužę rinktų augalų: sumaišyti 1/2 stiklinės sugrūstos didžiosios dilgėlės, 1 arbatinį šaukštelį sugrūstų pakalnučių žiedlapių ir 1 valgomąjį šaukštą vandens. Laikyti tamsioje vietoje 9 val., vėliau įdėti 1/2 arbatinio šaukštelio geriamosios sodos. Gautą mišinį dėti prie akių 2 valandoms 2 kartus per dieną.
• Geriausiomis priemonėmis gydant žaizdas laikomi dilgėlių kompresai ir antpilai. Prikimšti į butelį beveik iki pat viršaus šviežių dilgėlių lapų, užpilti spiritu, užkimšti/užsukti kamščiu ir laikyti saulėje 2 savaites (saulės spinduliai didina trauktinės gydomąjį poveikį). Prieš dedant kompresą, žaizdą reikia išplauti. Kompresai keičiami kas 3 val. Kaukazo kalniečiai nuo neatmenamų laikų šią priemonę laikė pačia geriausia.
• Galvos skausmui sumažinti - 1 valgomąjį šaukštą dilgėlių užplikyti stikline verdančio vandens, palaikyti termose 2 val. ir perkošti. Gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną su medumi.
• Dilgėlių šaknys puiki priemonė prostatos negalavimams - du šaukštelius šaknų reikia užpilti stikline vandens ir pavirinti 5 min. Apie pusantro mėnesio tokią arbatą reikėtų nedideliais gurkšneliais gerti porą kartų per dieną. Nereikėtų gerti per daug, nes per didelės dilgėlių dozės gali sukelti alerginių organizmo reakcijų arba sudirginti žarnyną ir skrandį.
• Dilgėlės – nepamainoma plaukų priežiūros priemonė, turint pleiskanų, vertėtų išbandyti ir dilgėles - kiekvieną dieną plaukus ir galvos odą įtrinkite 2 valgomaisiais šaukštais dilgėlių sulčių.
• Šalpusnis taip pat puiki priemonė, kovojanti su pleiskanomis. Tris šaukštus šalpusnio ir tiek pat dilgėlių lapų užpilkite litru verdančio vandens. Po 30 minučių nukoškite per marlę. Šiuo antpilu įtrinkite galvos odą 2-3 kartus per savaitę.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau