- 07.03.2021
- 5.0 Reitingas
- 1270 Peržiūros
- Komentarai
NAUDINGIAUSI ŽVALINANTYS GĖRIMAI
Neretai sakoma: „Ryte eime gerti kavos, bet ne todėl, kad noriu, o todėl, kad reikia...“. Be abejo, tai ironiškas, tačiau kartais labai arti teisybės esantis posakis. Daugelis žmonių taip ir gyvena; rytais geria tik kavos, nežinodami, kad yra ir kitų, labai naudingų bei organizmą žvalinančių gėrimų.
Svarbiausia, ką reikia žinoti apie dienos pradžią ir kad organizmui nekiltų problemų - ryte būtina gerti skysčių ir pusryčiauti. Jei ryte neturite laiko, suvalgykite bent skysto jogurto. Neveltui pusryčius daugelis dietologų vadina svarbiausiu dienos maistu, nes maisto produktai pažadina organizmą, o skystis pagreitina medžiagų apykaitą bei priverčia dirbti skrandį bei žarnyną. Kokių skanių ir naudingų gėrimų reikia gerti pusryčiaujant?
Šiltas vanduo su citrina
Kodėl vanduo turi būti šiltas? Šaltas vanduo žiemą ar pavasario pradžioje bei rudenį gresia įvairiais nemalonumais. Dėl šalto vandens padidėja pavojus susirgti laringitu ir faringitu. Antra, šiltas vanduo ryte žymiai malonesnis skrandžiui.
Citrinos ir citrusiniai vaisiai organizmui suteikia energijos. Be to, šiltas vanduo su citrina sumažina padidėjusį kraujospūdį, valo kraują, organizme pagreitina medžiagų apykaitą, apsaugo nuo sezoninės anginos ir jaunina odą. Psichologų teigimu, vanduo užtikrina gerą nuotaiką visai dienai.
Žaliasis vaisiu ir daržovių kokteilis
Ryte išgertas puodelis žaliojo vaisių ir daržovių kokteilio efektyviai pakeičia kavą. Ruošdami žaliąjį kokteilį plaktuvu galite suplakti įvairių rūšių daržoves ir vaisius: agurkus, špinatus, brokolio kopūstus, kivius, salierus, žalios spalvos obuolius ir t.t.
Toks kokteilis stiprina imuninę sistemą, nuo pat ryto žvalina organizmą ir maksimaliai aprūpina vitaminais.
Žalioji arbata
Žaliojoje arbatoje kofeino yra daugiau nei kavoje, tačiau ji žymiai naudingesnė už kavą.
Žalioji arbata iš organizmo išplauna toksines medžiagas ir šlakus.
Žaliosios arbatos galima gerti be cukraus ir įvairių papildų, todėl šis gėrimas turi teigiamos įtakos kūno formomis.
Žaliosios arbatos skonį galima pagerinti šviežiomis uogomis.
Granatų ar greipfrutų sultys
Granatų ir greipfrutų sulčių naudinga gerti ryte ir saikingai. Jei šių sulčių išgersite daugiau nei 700 ml, jos sudirgins skrandžio ir žarnyno gleivinę.
Granatų sultys stiprina širdį ir kraujagysles, šių sulčių naudinga gerti vaikams ir nėščioms moterims.
Greipfrutų sultys stiprina ir gražina nagus bei plaukus, tonizuoja organizmą ir jį gausiai aprūpina įvairiais vitaminais. Greipfrutų ir granatų sultis galima panaudoti ruošiant įvairius mišinius, panaudojus įvairių rūšių uogas ir vaisius.
Imbiero gėlimas
Imbiero šaknyse gausu vitaminų ir naudingųjų mineralinių medžiagų. Teigiama, jog vien tik imbiero šaknų kvapas gali žvalinti ilgam.
Imbiero šaknys padeda sutelkti dėmesį; tai ypač naudinga dirbantiems protinį darbą. Be to, imbiero šaknys padeda kovoti su sezoninėmis ligomis, o kartu su citrinomis mažina antsvorį.
Erškėtrožių arbata
Ypač naudinga išgerti šiltos erškėtrožių uogų arbatos. Erškėtrožių uogose gausu vitaminų B2 ir C. karotino, riboflavino ir kitų naudingųjų medžiagų, kurios apsaugo nuo avitaminozės, stiprina širdį ir imuninę sistemą, žvalina ir normalizuoja kraujospūdį. Be to, erškėtrožės skatina tulžies sulčių išsiskyrimą ir raudonųjų kraujo kūnelių gamybą.
Šiltas pienas
Apie šilto pieno naudą žinome nuo pat vaikystės, nes jo gerdavome po stiklinę ryte ir vakare. Be to, košės ir verdamos piene. Pienas labai naudingas pusryčiaujant, ypač šaltuoju metų laiku.
Pienas su medumi - būtinas peršalusiems. Pienas su dribsniais - sotu ir naudinga. Pienas stiprina kaulus ir iš organizmo padeda pašalinti toksines medžiagas.
Pieno nepatariama vartoti kartu su mėsa ir daržovėmis, taip pat tiems, kam šis gėrimas sutrikdo skrandžio darbą.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau