Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Kovo » 20

Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau siekia visiškai normalizuoti santykius.

Irano pareigūnas sekmadienį paskelbė, kad Saudo Arabijos karalius išsiuntė oficialų kvietimą Irano Prezidentui Ebrahimui Raisi apsilankyti Rijade - tai precedento neturintis žingsnis. Teigiama, kad E. Raisi "pasveikino" karaliaus Salmano kvietimą. Dabar belieka nustatyti datą.

Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą

Iš "Reuters": Kinijos centrinės užsienio reikalų komisijos biuro direktorius Wang Yi (C), Irano Aukščiausiosios nacionalinio saugumo tarybos sekretorius Ali Shamkhani (R) ir Saudo Arabijos nacionalinio saugumo patarėjas Musaad bin Mohammed Al Aiban (L) susitinka Pekine.

"Laiške prezidentui Raisi... Saudo Arabijos karalius pasveikino dviejų broliškų šalių susitarimą [ir] pakvietė jį į Rijadą", - socialiniame tinkle "Twitter" pranešė Irano prezidento administracijos vadovo pavaduotojas politiniams reikalams Mohammadas Jamshidi.

Irano užsienio reikalų ministerija taip pat patvirtino būsimą susitikimą. Be to, FM Hosseinas Amirabdollahianas sakė, kad "prieš du mėnesius buvo pasiektas susitarimas dėl Irano ir Bahreino techninių delegacijų apsilankymo abiejų šalių ambasadose".

Jis pridūrė: "Tikimės, kad kai kurios kliūtys tarp Irano ir Bahreino bus pašalintos, ir imsimės pagrindinių veiksmų, kad ambasados vėl būtų atidarytos."

Tokio oficialaus valstybės vadovo vizito nebuvo jau daugiau kaip 20 metų - paskutinis Irano prezidentas, lankęsis karalystėje, buvo Prezidentas Mohammadas Khatami 1998 m. vasario mėn. Šis vizitas dešimtojo dešimtmečio pabaigoje buvo pirmoji Irano prezidento kelionė į Saudo Arabiją nuo 1979 m. Irano islamo revoliucijos.

Praėjusią savaitę dienraštyje "The Washington Post" buvo cituojamas Henry Kissingeris, kuris Saudo Arabijos ir Irano diplomatinį proveržį pavadino "esminiu strateginės padėties Artimuosiuose Rytuose pokyčiu". Pagal daugiau žinomo buvusio valstybės sekretoriaus komentarų:

Saudo Arabija, kuri dešimtmečius buvo viena artimiausių Vašingtono sąjungininkių Artimuosiuose Rytuose, "dabar balansuoja savo saugumą, priešpastatydama JAV Kinijai", - aiškino jis.

Pasak Kisindžerio, Rijado veiksmus galima palyginti su tuo, ką jis pats pasiekė aštuntojo dešimtmečio pradžioje, kai būdamas valstybės sekretoriumi Niksono administracijoje padėjo pasiekti suartėjimą su Pekinu, esant įtampai su Maskva.

Tai galiausiai taip pat galėtų pradėti naują tikėtino regioninio stabilumo erą. Regioninė priešprieša, kuri labiausiai sustiprėjo per 2011 m. prasidėjusį dešimtmetį trukusį tarpinį karą Sirijoje, ne tik atsirado šimtmečius trunkančių nesutarimų dėl teisingo islamo aiškinimo (šiitiškas Iranas ir sunitiška Saudo Arabija) fone, bet ir išplito tokiose vietose kaip Jemenas, kur vyksta dar vienas įnirtingas tarpinis karas, kuriame šiitų sukilėliai priešinasi Saudo Arabijos remiamai vyriausybei.

Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą

Saudo Arabija ir Iranas taip pat susiduria remdami konkuruojančias politines grupuotes Libane, o Teheranas yra didžiausias šiitų sukarintos grupuotės "Hezbollah" rėmėjas. Dėl šių priežasčių per daugelį metų kaltinimai dėl terorizmo rėmimo buvo dažnai metami vienas kitam. Pavyzdžiui, Irano valstybinė žiniasklaida jau seniai kaltina Saudo Arabiją, kad ji yra pagrindinė slapta "Islamo valstybės" (ISIS) rėmėja, siekianti nuversti Sirijos prezidentą B. Assadą.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 22:15 Tiesos gynimas: Chloro dioksido tirpalas - svarbi priemonė kovojant su nauja "pandemija" ir vakcinų žala

Pasak Marien Barrientos (Marien Barrientos) ir Kerri Riveros (Kerri Rivera), chloro dioksido tirpalas (CDS) yra svarbi priemonė kovojant su naująja "pandemija" ir Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinų padaryta žala.

...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 21:50 "Tėvai visada klysta, bet jūs turite pasirinkimą"
Mūsų tėvai turėjo per daug energijos, kad mes turėtume laiko... Taip, jie negyveno teisingai. Mūsų nuomone...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 21:21 Receptas nuo karpų (patarimas)
Karpą ant pirštų turėjau kelerius metus. Ji išaugo didelė, skaudėjo ir trukdė. Išbandžiau visokias žinomas priemones: kiaulpienių, ugniažolių sultis, preparatus iš vaistinės. Niekas neveikė. Karpa styrojo kaip styrojusi ir tik didėjo. Mano kantrybė b...

Skaityti daugiau