Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Stichinės nelaimės » Peržiūrų: (250) Komentarų: (0) (14.09.2018 - 12:08)

Klimato kaita cunamio metu skatina formuotis megabangas

Klimato kaita 2015 metais paskatino cunamio formavimąsi, kuris savo dydžiu prilygo dviejų Big Benų aukščiui, ir ekspertai tiki, kad tokios megabangos ateityje, šiltėjant pasauliui, taps vis dažnesnės.

Vienas aukščiausių kada užfiksuotų cunamių Aliaskai smogė 2015 metais ir, mokslininkų teigimu, tai dar tik pradžia.

Šio monstro aukštis siekė įspūdingus 193 metrus, o tai dvigubai lenkia garsųjį Big Beno laikrodžio bokštą Londone.

Cunamis smogė Taan Fiord regionui, Aliaskoje, o jį sukėlė Tyndall ledyne įvykusi purvo nuošliauža, kurios metu į vandenį plūstelėjo 180 milijonų tonų akmenų, rašo express.co.uk. 

Mokslininkų teigimu, taip įvyko dėl pasaulinio šiltėjimo.

Aliaska, banga, cunamis, klimatas, klimato kaita, Ledynas, megabanga

© Shutterstock 

Kol planeta ir toliau šiltėja, ledynai tirpsta ir dėl to formuojasi vis daugiau žemės nuošliaužų, nes uolienos tampa išlaisvintos iš ledo gniaužtų.

Tarptautinė 32 bendradarbiavusių ekspertų komanda žurnale „Nature“ rašė: „Purvo nuošliaužos ir cunamiai, kuriuos Taan Fiord sukėlė ledynų sumažėjimas, atspindi klimato kaitos sukeltus pavojus. Tikėtina, kad vis daugiau tokių nuošliaužų pasitaikys ir toliau tirpstant kalnuotiems ledynams bei amžinojo įšalo sluoksniams.“

Galima tikėtis, kad šios purvo nuošliaužos vis dažniau sukels cunamius, nes vandens telkiniai auga ir plečiasi žemynų link, vis arčiau stačių kalnų šlaitų.

Kitas naujas tyrimas atrado panašius rezultatus, kaip ir žurnale „Nature“ paskelbtas tyrimas, tačiau skelbia kad ateityje dėl klimato kaitos sukeltų cunamių vis didesnis pavojus grės pakrantėse įsikūrusiems pasaulio miestams.

Tyrėjai savo dėmesį fokusavo į Makao teritoriją, įsikūrusią pietinėje Kinijos pakrantėje.

Šiuo metu regionas yra įsikūręs didžiulėje žemės drebėjimų zonoje, tačiau kol kas nesusiduria su jokia realia cunamių grėsme – tam, kad Makao pasiektų plataus masto cunamio potvynis prireiktų kad įvyktų 8,8 balo žemės drebėjimas.

Visgi, pusės metro jūros lygio kilimas, kuris prognozuojama išaugs 2060 metais, beveik dvigubai padidins cunamių pavojų.

90 cm. jūros lygio kilimas, kuris, remiantis dabartiniais modeliais, bus pasiektas iki 2100 metų, šią grėsmę padidintų 4,7 karto.

Gismeteo.lt 


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: ledynas, klimatas, megabanga, CUNAMIS, nuošliauža, pavojus, vanduo, aliaska, banga, Klimato kaita

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar