- 08.03.2021
- 0.0 Reitingas
- 1197 Peržiūros
- Komentarai
Kininių ožerškių nauda
Mūsų vaistinėje atsirado paketėliai su kininių ožerškių vaisiais (Lycium chinense/barbarum). Apie šiuos augalus skaičiau nemažai literatūros ir supratau, kad jie - tiesiog lobis, jei turite problemų su kepenimis. Kininius ožerškius vartoju taip: 1 valgomąjį šaukštą vaisių emaliuotame inde arba termose užpilu verdančiu vandeniu, sandariai uždarau ir laikau pusvalandį. Antpilą geriu po 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną. Likusias po nukošimo uogas taip pat galima valgyti: jos malonaus skonio, truputį primena erškėčius, padeda normalizuoti medžiagų apykaitą. O svarbiausia - kepenų diegliai suretėjo.
Puikusis balzamas
Jaunystėje apie kepenis negalvoji, ypač prie šventinio stalo su daugybe skanių riebių ir keptų patiekalų. Man 67 metai, ir už jaunystės klaidas seniai moku nesveikomis kepenimis. Pasidalinsiu receptu, kurį išbandžiau pats. Sumaišykite po 0,5 l šviežiai spaustų morkų, raudonųjų burokėlių, juodųjų ridikų, alavijų (3 metų amžiaus) sulčių, dar įpilkite 0,5 liepų medaus ir 0,5 l degtinės. Mišinį supilkite į 3 litrų stiklainį, gerai išmaišykite, uždenkite kaproniniu dangteliu, apriškite polietilenu (arba ant viršaus užtempkite moterišką kaproninę kojinę)
ir iki dangtelio užkaskite į žemę 14 dienų. Paruoštą vaistą perpilkite į butelius, laikykite šaldytuve. Vartokite po 1 valgomąjį šaukštą, likus 30 minučių iki valgio. Tik apsišarvuokite kantrybe ir išgerkite visą mišinį. Kol taip gydotės, nevalgykite riebaus, kepto, aštraus maisto, nevartokite alkoholio.
Gydykitės sultimis!
Turiu lėtinį hepatitą ir tulžies latakų diskineziją. Kartą sanatorijoje gydytojas rekomendavo man pradėti gerti kopūstų sultis. Nuo to laiko kepenys “streikuoja” mažiau, o per šventes net leidžiu sau pažeisti dietą (juk norisi kartais ko nors skanaus!). Kasdien ruošiu šviežias sultis: maždaug ketvirtį baltagūžio kopūsto galvos sudedu į sulčiaspaudę, išspaudžiu sultis ir geriu po 50 ml 3 kartus per dieną.
Kepenų dieta
Jau nemažai metų turiu kepenų problemų: vaikystėje persirgau gelta, nuo to viskas ir prasiėjo. Iš patirties žinau, kad svarbiausia - ne vaistai, o teisinga mityba. Kasdien suvalgau po 100 g varškės, vietoje arbatos geriu jaunų juodųjų serbentų ūglių nuovirą, o vasarą ruošiu salotas iš jaunų, dar nežydinčių dagių lapų, jas pagal skonį
pagardinu citrinų sultimis ir alyvuogių aliejumi.
Tai bent krienai!
Kai skauda kepenis, gerai padeda krienai. Bet ne tie, kuriuos esame įpratę valgyti su šaltiena - rožiniai, su burokėliais ir actu, o krienų antpilas. Jį ruošiu taip: su smulkia tarka sutarkuoju 500 g krienų šaknų, užpilu 1 litru verdančio vandens, uždengtame inde laikau parą, nukošiu per du marlės sluoksnius. Antpilą vartoju savaitę 3 kartus per dieną po ketvirtį stiklinės prieš valgį. Visą tą laiką antpilą reikia laikyti šaldytuve.
Česnakai tuščiu skrandžiu
Jei kepenys jums dažnokai kelia rūpesčių, stenkitės kasdien suvalgyti po skiltelę česnako tuščiu skrandžiu ryte ir vakare. Kartu būtina 1 kartą per savaitę daryti iškrovos dieną su kefyru: nevalgyti nieko, tik kefyrą. Jo galima gerti, kiek tik nori. Jei pavyks išmokyti save laikytis tokio mitybos režimo, tai jau po pusės metų kepenys jums kels gerokai mažiau rūpesčių.
Vaistas iš kiaulpienių
Visi pavasarį pražystantys augalai yra puikūs ir džiugina akį po žiemos, bet aš labiausiai laukiu, kol atsiras kiaulpienės. Šios mažos saulutės ne tik pakelia nuotaiką, bet ir gydo nesveikas kepenis. Ruošiu tokį antpilą: 1 arbatinį šaukštelį džiovintų žiedų ir smulkintų šaknų užpilu 1 stikline verdančio vandens, laikau 30 minučių, kad nusistovėtų, ir išgeriu po vakarienės vietoje arbatos. Taip gydausi mažiausiai savaitę. Mano kepenėlėms patinka!
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau