Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2023 » Vasario » 12

10 natūralių cistinės aknės gydymo būdų, kurie tikrai veikia

Ar kada nors turėjote didelių, raudonų, skausmingų spuogų? Jie gali būti didelė problema tiek vyrams, tiek moterims nuo 8 iki 50 metų. Bėrimai dažniausiai pasireiškia ant veido, tačiau probleminės sritys gali būti ir krūtinė, nugara bei pečiai. Cistinė aknė yra sunkiausia aknės forma.

Kitaip nei kitos lengvesnės spuogų formos, cistinė aknė yra žymiai skausmingesnė ir atsiranda, kai riebalai ir negyvos odos ląstelės susikaupia giliai plaukų folikuluose arba porose. Cistiniai spuogai dažniausiai pasireiškia brendimo laikotarpiu berniukams, tačiau, deja, jie gali išlikti ir suaugus, ypač sutrikus hormonų pusiausvyrai. Suaugusioms moterims menstruacijų ciklo metu dažnai pasireiškia cistiniai spuogai, ypač ant žandikaulio linijos ir smakro.

Įprastiniai cistinės aknės gydymo būdai, tokie kaip "Accutane", gali būti veiksmingi, tačiau jie yra susiję su labai rimtu šalutiniu poveikiu, įskaitant apsigimimus ir net Krono ligą! Todėl visada rekomenduojame pirmiausia išbandyti savo namų priemones nuo spuogų. Esame tikri, kad rezultatais liksite patenkinti.

Viena iš patikimiausių ir geriausių cistinių spuogų gydymo priemonių - tinkamai sureguliuoti žarnyno veiklą. Nuo žarnyno tiesiogiai priklauso mūsų odos būklė. Tinkama odos priežiūra, probiotikai ir tinkama mityba yra raktas į sėkmę. Dar 1961 m. ataskaitoje nurodyta, kad iš 300 akne sergančių pacientų, gavusių probiotikų, 80 proc. pacientų būklė pagerėjo. Probiotikų, skirtų odos sveikatai, idėja nėra nauja, tačiau džiaugiamės galėdami pranešti, kad pastaraisiais metais jai skiriama vis daugiau dėmesio. Taigi prieš pradėdami čiupinėti odą ar naudoti pavojingas vietines ar geriamąsias priemones, skaitykite toliau ir sužinokite, kaip galite natūraliai gydyti cistinę aknę ir vėl turėti švarią odą.

Acne vulgaris - tai medicininis paprastųjų spuogų pavadinimas. Konglobacinė aknė arba cistinė aknė yra rimtesnė ir retesnė aknės forma, dažniausiai pasireiškianti jauniems vyrams, tačiau ja gali sirgti abiejų lyčių ir skirtingo amžiaus žmonės. Sergant cistine akne, odos poros užsikemša riebalais ir negyvomis odos ląstelėmis, todėl kyla uždegimas. Tai tampa cistiniais spuogais, kai po oda esančios poros plyšta ir uždegimas išplinta į aplinkinius odos audinius. Ši grandininė reakcija gali tęstis odoje, sukeldama didesnį uždegimą, platindama daugiau aknės bakterijų ir daugiau spuogų. Tuomet jūsų kūnas suformuoja cistą aplink šią vietą, kad uždegimas neplistų toliau. Cistinius spuogus lengvai diagnozuoja gydytojas dermatologas, todėl nereikia atlikti specialių tyrimų.

Cistinės aknės priežastys

  • Genetika
  • Hormoniniai pokyčiai, įskaitant policistinių kiaušidžių sindromą
  • Didelis prakaitavimas
  • Veido ir kūno priežiūros produktai, kurie užkemša poras
  • tam tikri vaistai ir cheminės medžiagos (pvz., kortikosteroidai, litis, fenitoinas, izoniazidas), kurie gali pabloginti arba sukelti bėrimą.
  • Paveldimumas. Jei vienas arba abu jūsų tėvai sirgo sunkia cistine akne, yra didesnė tikimybė, kad ja susirgsite ir jūs.

Cistinės aknės priežastys

Paaugliai ir jauni suaugusieji dažniau serga spuogais. Manoma, kad hormonai androgenai gali turėti įtakos cistinės aknės atsiradimui paaugliams, kai padidėja androgenų kiekis. Dėl padidėjusio kiekio odoje atsiranda pokyčių, dėl kurių gali užsikimšti poros ir atsirasti spuogų.

Cistinė aknė pasireiškia ne tik vyrams. Moterims hormoniniai pokyčiai, sukeliantys cistinius spuogus, gali atsirasti dėl menstruacinio ciklo, nėštumo ir menopauzės. Cistinė aknė taip pat dažniau pasireiškia moterims, sergančioms policistinėmis kiaušidėmis.

Natūralus cistinės aknės gydymas

Ar galite natūraliai atsikratyti cistinės aknės? Laimei, atsakymas yra teigiamas. Yra daug natūralių būdų, kaip greitai gydyti ir atsikratyti cistinių spuogų. Pateikiame 10 veiksmingiausių:

1. Nelieskite veido rankomis

Kad ir kaip norėtumėte, nebandykite patys spausti cistinių spuogų ir nesiimkite jokių mechaninių veiksmų. Cistiniai spuogai, skirtingai nei įprasti spuogai, paprastai negali tiesiog "išsprūsti". Dėl cistinių spuogų pažeidimų gylio dūrimas ar išspaudimas gali būti visiškai neveiksmingas ir tikriausiai pailgins gijimo laiką nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Kuo dažniau liečiate infekuotą spuogą, tuo jis tampa piktesnis ir negražesnis. Jei bandysite atsikratyti cistinių spuogų, paprasčiausiai išplėsite pūlinį po oda. Be to, po spuogų lengvai gali likti randų, kurie gali likti net visam laikui. Naudodami šį metodą taip pat galite padidinti spuogų ant veido skaičių, priešingai.

Du žodžiai, kad prisimintumėte pagrindinę elgesio tokioje situacijoje taisyklę: rankas šalin!

2. Ledas

Galite kelias sekundes uždėti ledo kubelį tiesiai ant pūlinio, kad susiaurėtų mažos kraujagyslės, maitinančios skausmingą cistą. Ledas padeda greitai sumažinti spuogo dydį ir paraudimą.

3. Tinkama odos priežiūra

Atlikite paprastą, raminančią odos priežiūros procedūrą, venkite stiprių ir kvapnių drėkinamųjų kremų. Prieš kasdien tepdami drėkinamąjį kremą visada įsitikinkite, kad oda kruopščiai nuvalyta. Puikus pasirinkimas - drėkinamasis kremas be kvapiklių. Būtinai naudokite veiksmingus, bet ne šiurkščius ir abrazyvinius šveitiklius, kad paskatintumėte sveikos odos atsinaujinimą. Kai kurie geri variantai yra glikolio rūgštis ir vaisių fermentai. Vitaminas C rekomenduojamas tiek mityboje, tiek kosmetikoje. Be šio vitamino kolageno sintezė organizme neįmanoma.

4. Nežiūrėkite į veidrodį per dažnai

Pravartu vengti dėmesio odos trūkumams. Kuo dažniau žiūrite į spuogą veidrodyje, tuo labiau tikėtina, kad norėsite jį išspausti. Ir prisimename pagrindinę taisyklę: nelieskite veido rankomis!
Stabdykite save nuo vizualinio ir psichologinio apsėdimo dėl spuogų ir įsitikinkite, kad galvojate tik apie teigiamus dalykus.

5. Jūsų rankšluosčiai ir pagalvių užvalkalai

Dalykai, apie kuriuos galbūt nesusimąstote ar nesuteikiate jiems daug dėmesio, yra svarbūs kovojant už švarią odą! Tai rankšluosčiai ir pagalvių užvalkalai, kurie kasdien liečia jūsų veidą. Kad sumažintumėte dirginimo ir per didelio jautrumo tikimybę, šiuos daiktus patartina dažnai keisti ir lyginti. Taip nesuteiksite bakterijoms galimybės paveikti jūsų odą. Tačiau nenaudokite stiprių cheminių ploviklių ar baliklių. Vietoj to rinkitės natūralius ir bekvapius skalbiklius.

6. Dieta

Maisto produktai, kurių reikia vengti:

Įprasti pieno produktai: net jei netoleruojate laktozės, įprasti pieno produktai gali pakenkti jūsų virškinimo sistemai. Daugelio žmonių būklė pagerėja, kai jie sumažina pieno produktų, tokių kaip pienas, sūris, ledai ir kt., kiekį arba jų vengia. Jei norite patikrinti, ar dėl to kaltas pieno produktas, pabandykite jį išbraukti iš savo mitybos dvi savaites ir pažiūrėkite, ar odos būklė pagerės ir bėrimai išnyks. Jei taip, dabar žinote, kad pieno produktai nėra naudingi. Arba turėtumėte atkreipti dėmesį į pieno produktų, kuriuos renkatės, kokybę.

sveikata, grožis, cistinė aknė, spuogų gydymas, aknė

Cukrus ir kiti maisto produktai, kurių glikemijos indeksas yra didelis (pvz., duona ir makaronai), gali sustiprinti organizmo uždegimą. Kuo didesnis uždegimas, tuo labiau pasireiškia cistinė aknė. Išbandykite natūralius saldiklius. Cukrus, grūdų produktai ir mielės maitina kandidą organizme, todėl ant odos daugėja spuogų.

Kofeinas ir šokoladas: daugelis ekspertų mėgsta teigti, kad nėra jokio ryšio tarp kofeino ir šokolado vartojimo ir spuogų. Tačiau neabejotina, kad kofeino vartojimas tiesiogiai veikia hormonų pusiausvyrą. Visų pirma perdozavus kofeino gali padidėti streso hormono kortizolio kiekis. Sumažinę arba atsisakę įvairių kofeino šaltinių, pavyzdžiui, kavos, arbatos ir šokolado, galite padėti palaikyti tinkamą hormonų pusiausvyrą ir išvalyti veidą nuo cistinių spuogų.

Maisto produktai, kuriuose mažai skaidulų ir kurie yra labai perdirbti.

Vartojant mažai skaidulų turinčius ir labai apdorotus maisto produktus tiesiogiai neigiamai veikiama žarnyno sveikata, o tai savo ruožtu neigiamai veikia odos sveikatą. Vartojant perdirbtus mėsos produktus, pavyzdžiui, dešreles, pusryčių dribsnius ir mikrobangų krosnelėje ruoštą maistą, jūsų vidinėse mikrobų kolonijose vyksta nesveiki pokyčiai. Tai sukelia uždegimą visame organizme, dėl kurio gali paūmėti cistinė aknė arba dar labiau pablogėti esama būklė.

Kepti patiekalai ir greitas maistas

Šie maisto produktai taip pat yra perdirbti ir juose yra mažai skaidulų. Juose taip pat yra daug uždegimą sukeliančių ingredientų, įskaitant hidrintus aliejus, natrį, chemines medžiagas, kvapiąsias medžiagas ir cukrų.

Būtiniausi maisto produktai

Probiotikų turtingas maistas: kuo sveikesnis žarnynas, tuo geresnė žalingų ir naudingų bakterijų pusiausvyra. Viename Korėjos tyrime, kuriame dalyvavo 56 akne sergantys pacientai, nustatyta, kad vartojant fermentuoto Lactobacillus fermentuoto pieno gėrimus per 12 savaičių laikotarpį veiksmingai sumažėjo bendras aknės odos pažeidimų skaičius ir sumažėjo riebalų gamyba.

Maisto produktai, kuriuose yra daug cinko. Šio elemento kiekį organizme reikia padidinti naudojant tokius maisto produktus kaip jautiena, avinžirniai, moliūgų sėklos ir anakardžių riešutai. Cinkas taip pat palaiko sveiką virškinamąjį traktą, kuris, kaip jau žinome, tiesiogiai veikia odą.

Maisto produktai, kuriuose gausu vitamino A

Daug vitamino A turintys maisto produktai (kopūstai, špinatai, saldžiosios bulvės ir morkos) kovoja su infekcija ir pagreitina gijimą.

Daug skaidulų turintys maisto produktai. Vartojant daug skaidulų turinčius maisto produktus, tokius kaip daržovės, vaisiai, riešutai ir sėklos, skatinamas storosios žarnos valymas ir naudingų bakterijų augimas žarnyne, o tai gali padėti pašalinti cistinę aknę.

Aukštos kokybės baltyminis maistas: jautiena, naminė vištiena, laukinėje gamtoje sugauta žuvis ir kiaušiniai (laisvai laikomų vištų) turi daug baltymų ir maistingųjų medžiagų ir padeda subalansuoti cukraus kiekį kraujyje, o tai yra pagrindinis kovos su cistine akne komponentas.

sveikata, grožis, cistinė aknė, spuogų gydymas, aknė

Maisto produktai, kurie palaiko kepenis

Kadangi hormonai apdorojami kepenyse, kepenis palaikantis maistas gali padėti atsikratyti spuogų. Norėdami pagerinti kepenų veiklą, valgykite daugiau kryžmažiedžių šeimos daržovių, tokių kaip brokoliai ir žiediniai kopūstai, taip pat lapinių žalumynų, salierų ir daug ląstelienos turinčių vaisių, tokių kaip kriaušės ir obuoliai.

Vartojami papildai:

Probiotikai (nuo 10 000 iki 50 000 TV per dieną, paprastai po dvi-tris kapsules du kartus per dieną). Probiotikų vartojimas gali sustiprinti imuninę sistemą ir padėti kovoti su cistine akne iš vidaus. Taip pat galite naudoti probiotines odos priežiūros priemones, kurios gali suteikti apsauginį išorinį skydą.

Omega-3 riebalų rūgštys (1000 mg žuvų taukų ir (arba) kepenų aliejaus per dieną arba 3000 mg linų sėmenų aliejaus ar šalavijų sėklų aliejaus). Omega-3 padeda mažinti uždegimą ir palaiko hormonų pusiausvyrą. Taip pat galite apsvarstyti gama linoleno rūgšties (GLA), esančios primulių aliejuje ir agurkų aliejuje, poveikį hormonų pusiausvyrai. Viename moksliniame tyrime nustatyta, kad po 10 savaičių omega-3 riebalų rūgščių arba GLA papildų vartojimo uždegiminių ir neuždegiminių aknės pažeidimų gerokai sumažėjo.
Cinko (25-30 mg du kartus per dieną). Tyrimai rodo, kad akne sergančių žmonių kraujyje ir odoje yra mažesnis cinko kiekis. Geriamas cinkas padeda gydyti ir mažinti spuogus.

Vitex (160 mg Vitex/Cherry). Ši vaistažolių priemonė ypač rekomenduojama nuo spuogų.

Guggul arba guggulsteronas (25 mg du kartus per dieną). Guggulas gaminamas iš Indijoje augančio medžio sulčių. Kontroliuojamas klinikinis tyrimas parodė, kad žmonėms, sergantiems cistiniais spuogais, guggul papildai yra pranašesni už 500 mg tetraciklino.

7. Atsipalaiduokite

Stresas pablogina bet kokią situaciją, išvaizda - ne išimtis. Ieškokite būdų, kaip sumažinti stresą savo gyvenime, nes dėl streso jūsų organizme gali išsiskirti hormonų, kurie blogina spuogų būklę. Kuo labiau atsipalaiduosite, tuo geresnė bus jūsų oda, kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų.

8. Miegas

Tinkamas miegas naktį gali padėti pagerinti bendrą sveikatos būklę, įskaitant hormonų lygio subalansavimą ir uždegimo, susijusio su cistine akne, mažinimą.

9. Pratimai

Reguliarus fizinis aktyvumas puikiai veikia limfinę sistemą, kuri padeda organizmui aktyviau detoksikuotis. Fizinis aktyvumas taip pat labai svarbus gerai nuotaikai ir savijautai.

sveikata, grožis, cistinė aknė, spuogų gydymas, aknė

10. Arbatmedžio ir levandų eteriniai aliejai

Geriausias būdas naudoti eterinius aliejus spuogams gydyti - du ar tris lašus lašinti ant probleminės vietos. Arbatmedžio ir levandų eterinius aliejus galima naudoti atsargiai (tiesiogiai), tačiau, jei jūsų oda jautri, juos galima derinti su kitais, mažiau aktyviais aliejais, pavyzdžiui, simondsijų ar kokosų aliejumi.

Arbatmedžio aliejaus veiksmingumo, toleravimo ir galimo poveikio aknės gydymui mokslinėje apžvalgoje teigiama, kad arbatmedžio produktai mažina akne sergančių pacientų pažeidimus, jų toleravimo lygis panašus į kitų vietinio gydymo metodų toleravimo lygį, jie pasižymi antimikrobiniu ir priešuždegiminiu poveikiu, susijusiu su aknės gydymu. 

Gydydami spuogus eteriniais aliejais venkite tiesioginių saulės spindulių. UV spinduliai gali padidinti odos jautrumą ir sukelti odos sudirginimą ar paraudimą. Jei kuris nors iš šių eterinių aliejų dirgina odą, nustokite jį naudoti.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.03.2023 laikas 20:02 Ukraina augina vaikus fabrikuose elitiniams pedofilams, Rusija gelbsti vaikus - Žiniasklaidos užtemimas

Rusijos kariai teigia padarę bjaurų atradimą Ukrainoje, kur, anot jų, 2-7 metų amžiaus vaikai auginami fabrikuose, kol patrauklūs vaikai parduodami elitiniams pedofilams kaip sekso vergai, o tie, kurie neranda pirkėjų, "išpjaustomi kaip atlie...

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 18:33 Tūkstančiams sportininkų, kuriems buvo taikytas marmalas išsivysto "Turbo sėklidžių vėžys" - gydytojai suglumę
Tūkstančiams sportininkų visame pasaulyje, kuriems buvo atliktas pilnas dūris, išsivysto "turbo sėklidžių vėžys", todėl gydytojai suglumę.

Skaityti daugiau

23.03.2023 laikas 15:10 Kai kurie žmonės mylės tave tik tada, kai tavęs nebebus

Kai kurie žmonės tavęs neįvertins, kol tavęs neliks. Kai nebeteiksite jiems paramos, kurią jie laikė savaime suprantamu dalyku, kai nebesiųsite jiems gražių žinučių, kurias jie ignoravo, kai nebepasveikinsite jų išskėstomis rankomis kiekvieną kart...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau