Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2021 » Birželio » 30

Tyrimas: pasveikęs nuo koronaviruso infekcijos, jūs visą gyvenimą apsaugote antikūnus

Tyrimas: pasveikęs nuo koronaviruso infekcijos, jūs visą gyvenimą apsaugote antikūnus ... tačiau valdžios institucijos atsisako pripažinti natūralų imunitetą

Pasak Vašingtono universiteto Sent Luiso medicinos mokyklos (WUSTL) mokslininkų, žmonės, pasveikę po lengvų COVID-19 infekcijos atvejų, įgyja antikūnų, kurie gali apsaugoti juos nuo Wuhan koronaviruso. Savo pranešime, kuris buvo paskelbtas žurnale "Nature", komanda pažymėjo, kad šios imuninės ląstelės gali išlikti visą gyvenimą, nes jos ir toliau gamina antikūnus.

Tai leidžia manyti, kad lengvais COVID-19 atvejais pacientams gali likti ilgalaikė antikūnų apsauga, sumažinanti pakartotinio užsikrėtimo tikimybę.

"Buvo pranešimų, kad užsikrėtus COVID-19 sukeliančiu virusu antikūnai greitai išnyksta, o didžioji žiniasklaida tai interpretavo taip, kad imunitetas nėra ilgalaikis", - aiškino Ali Ellebedy, WUSTL imunologas ir vyriausiasis tyrimo autorius.

"Tačiau tai klaidinga duomenų interpretacija. Normalu, kad po ūmios infekcijos antikūnų lygis sumažėja, tačiau jis nesumažėja iki nulio, o susilygina. Šiuo atveju antikūnus gaminančių ląstelių radome žmonėms praėjus 11 mėnesių nuo pirmųjų simptomų. Šios ląstelės gyvens ir gamins antikūnus visą likusį žmonių gyvenimą. Tai tvirtas ilgalaikio imuniteto įrodymas."

Ilgalaikiai antikūnai prieš COVID-19

Infekcijos metu organizmas gamina antikūnus, kad apsisaugotų. Kai organizmas atsigauna, dauguma imuninių ląstelių, gaminančių antikūnus, žūsta. Dėl to antikūnų kiekis sumažėja. Tačiau imuninės ląstelės, vadinamos ilgaamžėmis plazminėmis ląstelėmis, persikelia į kaulų čiulpus, kur lieka ir gamina antikūnus, nors ir mažais kiekiais, prieš būsimas infekcijas.

Atlikdami savo tyrimą Ellebedy ir jo komanda stebėjo, ar žmonių, kurie pasveiko nuo lengvų COVID-19 atvejų, organizme vis dar yra ilgaamžių plazminių ląstelių, ypač tų, kurios specialiai nukreiptos prieš COVID-19 virusą. Iš viso tyrime dalyvavo 77 dalyviai. Praėjus aštuoniems mėnesiams po užsikrėtimo komanda iš dalyvių paėmė kaulų čiulpų mėginius; penki dalyviai grįžo po keturių mėnesių ir pateikė antrą kaulų čiulpų mėginį.

Tyrėjai nustatė, kad per pirmuosius kelis mėnesius po užsikrėtimo smarkiai sumažėjo koronavirusui specifinių antikūnų kiekis. Vėliau šis rodiklis susilygino, o praėjus 11 mėnesių po užsikrėtimo kai kurie antikūnai vis dar buvo aptinkami.

Penkiolikoje COVID-19 tyrimo dalyvių kaulų čiulpų mėginių buvo rasta antikūnus gaminančių ląstelių, specifiškai nukreiptų prieš koronavirusą. Tai pastebėta kaulų čiulpų mėginiuose, paimtuose praėjus 11 mėnesių po užsikrėtimo.

"Žmonės, sergantys lengvais COVID-19 atvejais, virusą iš organizmo pašalina praėjus 2-3 savaitėms po užsikrėtimo, todėl praėjus 7 ar 11 mėnesių po užsikrėtimo virusas nesukelia aktyvaus imuninio atsako", - paaiškino Ellebedy.

"Šios ląstelės nesidalija. Jos yra ramybės būsenoje, tiesiog sėdi kaulų čiulpuose ir išskiria antikūnus. Jos tai darė nuo tada, kai infekcija išnyko, ir darys tai neribotą laiką."

Tyrėjų teigimu, šis ilgalaikis imunitetas gali būti būdingas ir žmonėms, kuriems nepasireiškė simptomų, nors jie buvo užsikrėtę COVID-19 virusu. 

Tačiau taip gali būti ne tiems, kurie sirgo sunkia COVID-19 forma, paaiškino vienas iš autorių, imunologas Džeksonas Terneris (Jackson Turner). Pirma, šių žmonių imuninis atsakas galėjo būti susilpnėjęs, užkluptas stipraus uždegimo.

"Tačiau, kita vertus, žmonės dažnai labai suserga dėl to, kad jų organizme yra daug virusų, o esant daug virusų aplink gali būti geras imuninis atsakas. Taigi tai nėra aišku. Turime pakartoti tyrimą su vidutinio sunkumo ar sunkiai užsikrėtusiais žmonėmis, kad suprastume, ar jie gali būti apsaugoti nuo pakartotinio užsikrėtimo", - sakė Turneris.

Daugiau informacijos apie Vuchano koronavirusą (COVID-19) rasite svetainėje Pandemic.news.

Šaltiniai:

EurekAlert.org

Nature.com

Autorius: Ralph Flores. Straipsnio autoriaus nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone. Ir jeigu, jums įdomios tokios naujienos, dalinkitės, įvertinkite, komentuokite tai su kitais.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.07.2019 laikas 13:07 Receptai Sūrio rutuliukai su česnaku
Gaminame namuose. Sūrio rutuliukai su česnaku. Iš gautos masės formuojame nedidelius rutuliukus, apvoliojame džiūvėsėliuose ir kepame įkaitintame aliejuje, kol gražiai apskrus. Aliejaus turi būti tiek, kad sūrio rutuliukai jame pl...

Skaityti daugiau

15.07.2019 laikas 15:07 Receptai Skanios varškės spurgos
Gaminame namuose. Varškės spurgos Į dubenį mušame kiaušinius, truputį paplakame, dedame varškę, grietinę, beriame cukrų, vanilinį cukrų, manų kruopas, žiupsnelį druskos. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir dedame į dube, užma...

Skaityti daugiau

19.07.2019 laikas 07:09 Receptai Avižinė košė su obuoliais
Gaminame namuose. Avižinė košė su obuoliais. Nukaičiame puodą, į košę dedame kubeliais supjaustytą obuolio puselę, medų (jeigu nenaudojote cukraus), uždengiame dangčiu ir paliekame kelioms minutėms pastovėti. Skanaus!...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau