Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Birželio » 30

Tyrimas: pasveikęs nuo koronaviruso infekcijos, jūs visą gyvenimą apsaugote antikūnus

Tyrimas: pasveikęs nuo koronaviruso infekcijos, jūs visą gyvenimą apsaugote antikūnus ... tačiau valdžios institucijos atsisako pripažinti natūralų imunitetą

Pasak Vašingtono universiteto Sent Luiso medicinos mokyklos (WUSTL) mokslininkų, žmonės, pasveikę po lengvų COVID-19 infekcijos atvejų, įgyja antikūnų, kurie gali apsaugoti juos nuo Wuhan koronaviruso. Savo pranešime, kuris buvo paskelbtas žurnale "Nature", komanda pažymėjo, kad šios imuninės ląstelės gali išlikti visą gyvenimą, nes jos ir toliau gamina antikūnus.

Tai leidžia manyti, kad lengvais COVID-19 atvejais pacientams gali likti ilgalaikė antikūnų apsauga, sumažinanti pakartotinio užsikrėtimo tikimybę.

"Buvo pranešimų, kad užsikrėtus COVID-19 sukeliančiu virusu antikūnai greitai išnyksta, o didžioji žiniasklaida tai interpretavo taip, kad imunitetas nėra ilgalaikis", - aiškino Ali Ellebedy, WUSTL imunologas ir vyriausiasis tyrimo autorius.

"Tačiau tai klaidinga duomenų interpretacija. Normalu, kad po ūmios infekcijos antikūnų lygis sumažėja, tačiau jis nesumažėja iki nulio, o susilygina. Šiuo atveju antikūnus gaminančių ląstelių radome žmonėms praėjus 11 mėnesių nuo pirmųjų simptomų. Šios ląstelės gyvens ir gamins antikūnus visą likusį žmonių gyvenimą. Tai tvirtas ilgalaikio imuniteto įrodymas."

Ilgalaikiai antikūnai prieš COVID-19

Infekcijos metu organizmas gamina antikūnus, kad apsisaugotų. Kai organizmas atsigauna, dauguma imuninių ląstelių, gaminančių antikūnus, žūsta. Dėl to antikūnų kiekis sumažėja. Tačiau imuninės ląstelės, vadinamos ilgaamžėmis plazminėmis ląstelėmis, persikelia į kaulų čiulpus, kur lieka ir gamina antikūnus, nors ir mažais kiekiais, prieš būsimas infekcijas.

Atlikdami savo tyrimą Ellebedy ir jo komanda stebėjo, ar žmonių, kurie pasveiko nuo lengvų COVID-19 atvejų, organizme vis dar yra ilgaamžių plazminių ląstelių, ypač tų, kurios specialiai nukreiptos prieš COVID-19 virusą. Iš viso tyrime dalyvavo 77 dalyviai. Praėjus aštuoniems mėnesiams po užsikrėtimo komanda iš dalyvių paėmė kaulų čiulpų mėginius; penki dalyviai grįžo po keturių mėnesių ir pateikė antrą kaulų čiulpų mėginį.

Tyrėjai nustatė, kad per pirmuosius kelis mėnesius po užsikrėtimo smarkiai sumažėjo koronavirusui specifinių antikūnų kiekis. Vėliau šis rodiklis susilygino, o praėjus 11 mėnesių po užsikrėtimo kai kurie antikūnai vis dar buvo aptinkami.

Penkiolikoje COVID-19 tyrimo dalyvių kaulų čiulpų mėginių buvo rasta antikūnus gaminančių ląstelių, specifiškai nukreiptų prieš koronavirusą. Tai pastebėta kaulų čiulpų mėginiuose, paimtuose praėjus 11 mėnesių po užsikrėtimo.

"Žmonės, sergantys lengvais COVID-19 atvejais, virusą iš organizmo pašalina praėjus 2-3 savaitėms po užsikrėtimo, todėl praėjus 7 ar 11 mėnesių po užsikrėtimo virusas nesukelia aktyvaus imuninio atsako", - paaiškino Ellebedy.

"Šios ląstelės nesidalija. Jos yra ramybės būsenoje, tiesiog sėdi kaulų čiulpuose ir išskiria antikūnus. Jos tai darė nuo tada, kai infekcija išnyko, ir darys tai neribotą laiką."

Tyrėjų teigimu, šis ilgalaikis imunitetas gali būti būdingas ir žmonėms, kuriems nepasireiškė simptomų, nors jie buvo užsikrėtę COVID-19 virusu. 

Tačiau taip gali būti ne tiems, kurie sirgo sunkia COVID-19 forma, paaiškino vienas iš autorių, imunologas Džeksonas Terneris (Jackson Turner). Pirma, šių žmonių imuninis atsakas galėjo būti susilpnėjęs, užkluptas stipraus uždegimo.

"Tačiau, kita vertus, žmonės dažnai labai suserga dėl to, kad jų organizme yra daug virusų, o esant daug virusų aplink gali būti geras imuninis atsakas. Taigi tai nėra aišku. Turime pakartoti tyrimą su vidutinio sunkumo ar sunkiai užsikrėtusiais žmonėmis, kad suprastume, ar jie gali būti apsaugoti nuo pakartotinio užsikrėtimo", - sakė Turneris.

Daugiau informacijos apie Vuchano koronavirusą (COVID-19) rasite svetainėje Pandemic.news.

Šaltiniai:

EurekAlert.org

Nature.com

Autorius: Ralph Flores. Straipsnio autoriaus nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone. Ir jeigu, jums įdomios tokios naujienos, dalinkitės, įvertinkite, komentuokite tai su kitais.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau