- 21.10.2021
- 3.3 Reitingas
- 2635 Peržiūros
- Komentarai
(Paranormal) Neseniai Izraelyje atliktame tyrime apie Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinos veiksmingumą teigiama, kad šios injekcijos daro daugiau žalos nei naudos.
Praėjusį mėnesį medicinos žurnale "Eurosurveillance" paskelbtame tyrime išsamiai aprašomas hospitalinis SARS-CoV-2 protrūkis Izraelio Meiro medicinos centre. Nozokominis (Nosocomial) reiškia, kad protrūkis kilo ligoninėje.
Jis prasidėjo, kai visiškai paskiepytam dializuojamam ligoninės pacientui buvo nustatytas teigiamas viruso testas. Kilus protrūkiui, pacientas užkrėtė 42 iš 248 sąlytį turėjusių žmonių. Iš 42 asmenų, kurių COVID-19 testas buvo teigiamas, visi, išskyrus tris, buvo visiškai paskiepyti.
Dvidešimt trys iš užsikrėtusiųjų buvo pacientai, o 19 - ligoninės darbuotojai. Labiausiai nukentėjo visiškai paskiepyti pacientai: penki iš jų mirė, o devyni sirgo sunkiomis ligomis. Verta paminėti, kad dviem iš trijų neskiepytų pacientų pasireiškė tik lengvi simptomai.
Tyrimo autoriai išreiškė susirūpinimą dėl savo išvadų, teigdami, kad jos "kvestionuoja prielaidą, jog didelės visuotinės vakcinacijos apimtys užtikrins bandos imunitetą ir užkirs kelią COVID-19 protrūkiams".
Jie priduria: "Čia aprašomo protrūkio metu buvo paskiepyta 96,2 proc. sąlytį patyrusių gyventojų. Infekcija greitai progresavo (daugeliui atvejų simptomai pasireiškė per dvi dienas nuo užsikrėtimo), o viruso krūvis buvo didelis."
Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) iš tikrųjų patvirtino Izraelio tyrimą, teigdamas, kad COVID vakcinos ir stiprinamosios vakcinos negali visiškai apsaugoti žmogaus nuo užsikrėtimo šiuo virusu. Žmonės, turintys natūralų imunitetą virusui - tie, kurie pasveiko nuo COVID-19 - atrodo labiau apsaugoti nei visiškai paskiepyti asmenys.
Vakcina niekaip nesumažina COVID-19 perdavimo
Neurologas daktaras Maiklas Segalas (Michael Segal) paaiškino, kodėl žmonės, paskiepyti nuo COVID-19, vis dar dažnai užsikrečia ir platina ligą.
M. Segalas "Wall Street Journal" paskelbtame straipsnyje rašė, kad vakcinos tik stimuliuoja vidinį imunitetą, bet nieko nesprendžia. Vidinis imunitetas apsaugo organizmo vidų, o gleivinių imunitetas suteikia pirmąją gynybos liniją, apsaugodamas nosį ir burną, ir taip pat sumažina plitimą kitiems.
Jis teigė, kad visos COVID-19 vakcinos "iš esmės neveiksmingai skatina tam tikros formos antikūnų, vadinamų imunoglobulinu A (IgA), išsiskyrimą į nosį, kuris atsiranda po faktinio užsikrėtimo virusu".
Tuo tarpu tie, kurie užsikrėtė šia liga ir pasveiko, turi ir gleivinės, ir vidinį imunitetą. Dėl šios priežasties kai kurie ekspertai dabar rekomenduoja leisti virusui cirkuliuoti visoje populiacijoje, imantis atsargumo priemonių pažeidžiamiems asmenims.
"Mes tikrai negalime daryti nieko kito, kaip tik leisti virusui plisti, kad gyventojai įgytų bandos imunitetą", - sakė Islandijos sveikatos direktorato vyriausiasis epidemiologas Porolfuras Gudnasonas (Porolfur Gudnason). "Turime stengtis skiepyti ir geriau apsaugoti tuos, kurie yra pažeidžiami, bet leiskite mums toleruoti infekciją. Dabar skiepyti visus trečiąja doze nėra prioritetas".
Kai kurie klausia, ar dabar pasigauti COVID-19 yra geriau nei daugiau vakcinų. (Susiję: 95 proc. sunkių ligonių Izraelio ligoninėse yra paskiepyti, perspėja gydytojas).
"Jei tikrai persirgote infekcija, galite turėti geresnį imunitetą bet kokiems naujiems atsiradusiems variantams, nes turėsite imunitetą ne tik smaigaliui [baltymui], - sakė Edinburgo universiteto imunologė Eleonora Riley (Eleanor Riley). "Galime ilgam įsikasti į duobę, jei manysime, kad galime išvengti COVID tik kasmet stiprindami imunitetą."
Pasveikę COVID-19 pacientai išlaiko platų ir ilgalaikį imunitetą
Daugelio tyrimų metu nustatyta, kad dauguma žmonių, pasveikusių nuo COVID-19, išlaiko platų ir ilgalaikį imunitetą šiai ligai.
Žmonėms pasveikus po užsikrėtimo virusu, imuninė sistema išsaugo atmintį apie jį. Organizme cirkuliuojančios imuninės ląstelės ir baltymai gali atpažinti ir sunaikinti patogeną, jei su juo susiduriama dar kartą, taip apsaugodami nuo ligos ir sumažindami ligos sunkumą.
Emorio universiteto tyrime, paskelbtame žurnale "Cell Reports Medicine", nustatyta, kad dauguma pasveikusių pacientų stiprų ir platų imuninį atsaką į virusą išlaikė bent 250 dienų trukmės tyrimą.
Tyrime dalyvavo 254 COVID-19 pacientai nuo 18 iki 82 metų amžiaus, kurie nuo praėjusių metų balandžio mėnesio daugiau kaip aštuonis mėnesius įvairiais laikotarpiais teikė kraujo mėginius. Apie 71 proc. pacientų sirgo lengva liga, 24 proc. sirgo vidutinio sunkumo liga ir 5 proc. sirgo sunkia liga.
Kitame tyrime, kuris buvo paskelbtas sausio 6 d. žurnale "Science", buvo analizuojamos beveik 200 žmonių imuninės ląstelės ir antikūnai, kurie buvo užsikrėtę SARS-CoV-2 ir pasveiko.
Praėjus mėnesiui nuo simptomų pasireiškimo, antikūnų prieš SARS-CoV-2 baltymą smaigalį rasta 98 proc. dalyvių. Antikūnų skaičius tarp asmenų labai skyrėsi, tačiau laikui bėgant jų kiekis išliko gana stabilus, o praėjus šešiems-aštuoniems mėnesiams po užsikrėtimo tik nežymiai sumažėjo.
Daugiau naujienų ir informacijos, susijusios su vakcinomis nuo koronaviruso, sekite Immunization.news.
Šaltiniai:
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau