Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2021 » Birželio » 20

ES vakcinų diegimas patyrė dar vieną smūgį, nes "CureVac" veiksmingumas nepasiekė minimalios 50 proc. ribos

(Paranormal) Nustatyta, kad Vokietijos vakcina "CureVac" nuo koronaviruso (COVID-19) yra tik 47 proc. veiksminga prieš pandemiją sukėlusį SARS-CoV-2 virusą, todėl bendrovės akcijos Frankfurte ir Niujorke atpigo daugiau kaip 50 proc. ir jos rinkos vertė sumažėjo daugiau kaip 5 mlrd. svarų sterlingų (6,9 mlrd. JAV dolerių).

Tarpiniai vėlyvosios bandymų stadijos rezultatai nesiekia Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nustatytos minimalios 50 proc. veiksmingumo ribos.

Šis įvykis yra dar vienas smūgis Europos Sąjungos (ES) vakcinacijos diegimui, kuris visame bloke susidūrė su daugybe kliūčių. Vokietijos vyriausybė investavo 250 mln. svarų sterlingų (345,3 mln. JAV dolerių) į "CureVac", o lapkričio mėnesį ES užsitikrino iki 405 mln. vakcinos dozių, iš kurių 180 mln. neprivalomų, sudarydama vienintelį didelį šio produkto tiekimo sandorį.

Europos šalys nukentėjo nuo "AstraZeneca" ginčo, nes vadovai diskutavo dėl įrodyto vakcinos veiksmingumo, taip pat patyrė lėtą jos diegimą, tuo tarpu Jungtinė Karalystė įsibėgėjo su savo vakcinacijos programa. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje bendras visiškai paskiepytų suaugusiųjų skaičius išaugo iki beveik 30,7 mln., t. y. 58,2 proc. gyventojų, o Vokietijoje tik 49 proc. gavo bent vieną vakcinos dozę.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen praėjusių metų kovą išreiškė viltį, kad "CureVac" vakcina gali būti paruošta jau 2020 m. rudenį.

Nepatenkinamus rezultatus gali lemti tai, kad bandymų vietose cirkuliuoja daugybė variantų
Franzas-Werneris Haasas (Franz-Werner Haas), "CureVac" vykdomasis direktorius, sakė, kad tyrimų duomenys yra "blaivūs". Tačiau Vokietijos bendrovė vis dar siekia per kelias savaites baigti galutinę analizę, kuri lems, ar ji vis dar sieks reguliavimo institucijų patvirtinimo.

"CureVac" teigė, kad prastus rezultatus galėjo lemti daugiau nei dvi dešimtys viruso variantų, cirkuliuojančių dešimtyje Lotynų Amerikos ir Europos šalių, kuriose buvo atliekami bandymai.

Atlikdama 40 000 žmonių tyrimą, "CureVac" teigė, kad savanoriams nustatyta 13 variantų, o daugiau nei pusė koronaviruso sukeltų atvejų buvo susiję su susirūpinimą keliančiais variantais.

"Nors tikėjomės geresnių tarpinių rezultatų, pripažįstame, kad įrodyti didelį veiksmingumą esant tokiai precedento neturinčiai didelei variantų įvairovei yra sudėtinga", - sakė Haasas, pridurdamas, kad variantų gausa "pabrėžia naujos kartos vakcinų kūrimo svarbą".

"CureVac" vakcina COVID-19 pagrįsta mRNA technologija, kaip ir "Pfizer" bei "Moderna" vakcina. Vėlyvosios stadijos "Pfizer" ir "Moderna" COVID-19 vakcinų veiksmingumo rodikliai viršijo 90 proc., tačiau jie buvo atliekami, kai vyravo originali viruso versija.

Maža mRNA dozė gali būti dar viena mažo veiksmingumo priežastis

Tiubingeno (University Hospital in Tubingen) universitetinės ligoninės mokslininkas Peteris Kremsneris (Peter Kremsner), vadovavęs "CureVac" tyrimui, teigė, kad maža dozė greičiausiai buvo nuviliančio veiksmingumo priežastis, nes didinant dozę buvo ribojama tolerancija.

Įmonė, kurios vienos dozės sudėtyje yra tik 12 mikrogramų mRNA, siekė tapti mažos dozės alternatyva "Pfizer" ir "Moderna" vakcinoms, kurių vienai injekcijai reikia atitinkamai 30 ir 100 mikrogramų.

Vokietijos vyriausybė teigė, kad nuviliantys rezultatai neturės įtakos pradinei vakcinos kampanijai. Kanclerės Angelos Merkel administracijos vadovas Helgė Braunas (Helge Braun) sakė, kad vyriausybė ir toliau yra pasiryžusi iki rugsėjo pabaigos kiekvienam piliečiui pasiūlyti vakciną.

Po tarpinių rezultatų Europos Komisija paskelbė, kad prieš imdamasi kokių nors veiksmų ji turės palaukti galutinių rezultatų ir Europos vaistų agentūros (EMA) įvertinimo. Haasas agentūrai "Reuters" sakė, kad bendrovė vis dar planuoja kreiptis į EMA dėl patvirtinimo, jei vakcina įveiks formalią 50 proc. veiksmingumo kliūtį.

Bayer" ir "Novartis", du iš kelių gamybos partnerių, kuriuos "CureVac" buvo numačiusi masinei produkto gamybai, teigė, kad atidžiai stebi įvykius ir laukia tolesnės analizės. CureVac siekia šiais metais pagaminti 300 mln. vakcinos dozių, o 2022 m. - 1 mlrd. dozių.

Daugiau naujienų ir informacijos, susijusios su vakcinomis nuo koronavirusų, ieškokite portale Immunization.news.

Šaltiniai:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.06.2019 laikas 06:57 Receptai Vasariškas tortas su braškėmis

Gaivinantis nekeptas vasariškas tortas su braškėmis. Greitas ir skanus!

Skaityti daugiau

25.09.2019 laikas 13:11 Receptai Trapios tešlos pyragėliai „Empanada“ su grybais
Skanūs su grybais pyragėliai, kurie nustebins, bet kokio skonio mylėtojus. Tai trapios tešlos pyragėliai „Empanada“ su grybais. Kaip pasigaminti žiūrėkite vaizdo įrašą. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 19:31 Receptai Dažnai gaminu jį vakarais: lengviausiai pagaminamas tortas
Mano uošvė taip pat dažnai jį gamina! Užmaišyti tešlą, padalinti į 6 dalis. Iškepti 180–200 laipsnių temperatūroje. Kiekvieną tešlos dalį plonai iškočioti ir iškepti papločius. Atvėsinti.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau