- 20.06.2021
- 0.0 Reitingas
- 1044 Peržiūrų
- Komentarai
(Paranormal) Nustatyta, kad Vokietijos vakcina "CureVac" nuo koronaviruso (COVID-19) yra tik 47 proc. veiksminga prieš pandemiją sukėlusį SARS-CoV-2 virusą, todėl bendrovės akcijos Frankfurte ir Niujorke atpigo daugiau kaip 50 proc. ir jos rinkos vertė sumažėjo daugiau kaip 5 mlrd. svarų sterlingų (6,9 mlrd. JAV dolerių).
Tarpiniai vėlyvosios bandymų stadijos rezultatai nesiekia Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nustatytos minimalios 50 proc. veiksmingumo ribos.
Šis įvykis yra dar vienas smūgis Europos Sąjungos (ES) vakcinacijos diegimui, kuris visame bloke susidūrė su daugybe kliūčių. Vokietijos vyriausybė investavo 250 mln. svarų sterlingų (345,3 mln. JAV dolerių) į "CureVac", o lapkričio mėnesį ES užsitikrino iki 405 mln. vakcinos dozių, iš kurių 180 mln. neprivalomų, sudarydama vienintelį didelį šio produkto tiekimo sandorį.
Europos šalys nukentėjo nuo "AstraZeneca" ginčo, nes vadovai diskutavo dėl įrodyto vakcinos veiksmingumo, taip pat patyrė lėtą jos diegimą, tuo tarpu Jungtinė Karalystė įsibėgėjo su savo vakcinacijos programa. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje bendras visiškai paskiepytų suaugusiųjų skaičius išaugo iki beveik 30,7 mln., t. y. 58,2 proc. gyventojų, o Vokietijoje tik 49 proc. gavo bent vieną vakcinos dozę.
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen praėjusių metų kovą išreiškė viltį, kad "CureVac" vakcina gali būti paruošta jau 2020 m. rudenį.
Nepatenkinamus rezultatus gali lemti tai, kad bandymų vietose cirkuliuoja daugybė variantų
Franzas-Werneris Haasas (Franz-Werner Haas), "CureVac" vykdomasis direktorius, sakė, kad tyrimų duomenys yra "blaivūs". Tačiau Vokietijos bendrovė vis dar siekia per kelias savaites baigti galutinę analizę, kuri lems, ar ji vis dar sieks reguliavimo institucijų patvirtinimo.
"CureVac" teigė, kad prastus rezultatus galėjo lemti daugiau nei dvi dešimtys viruso variantų, cirkuliuojančių dešimtyje Lotynų Amerikos ir Europos šalių, kuriose buvo atliekami bandymai.
Atlikdama 40 000 žmonių tyrimą, "CureVac" teigė, kad savanoriams nustatyta 13 variantų, o daugiau nei pusė koronaviruso sukeltų atvejų buvo susiję su susirūpinimą keliančiais variantais.
"Nors tikėjomės geresnių tarpinių rezultatų, pripažįstame, kad įrodyti didelį veiksmingumą esant tokiai precedento neturinčiai didelei variantų įvairovei yra sudėtinga", - sakė Haasas, pridurdamas, kad variantų gausa "pabrėžia naujos kartos vakcinų kūrimo svarbą".
"CureVac" vakcina COVID-19 pagrįsta mRNA technologija, kaip ir "Pfizer" bei "Moderna" vakcina. Vėlyvosios stadijos "Pfizer" ir "Moderna" COVID-19 vakcinų veiksmingumo rodikliai viršijo 90 proc., tačiau jie buvo atliekami, kai vyravo originali viruso versija.
Maža mRNA dozė gali būti dar viena mažo veiksmingumo priežastis
Tiubingeno (University Hospital in Tubingen) universitetinės ligoninės mokslininkas Peteris Kremsneris (Peter Kremsner), vadovavęs "CureVac" tyrimui, teigė, kad maža dozė greičiausiai buvo nuviliančio veiksmingumo priežastis, nes didinant dozę buvo ribojama tolerancija.
Įmonė, kurios vienos dozės sudėtyje yra tik 12 mikrogramų mRNA, siekė tapti mažos dozės alternatyva "Pfizer" ir "Moderna" vakcinoms, kurių vienai injekcijai reikia atitinkamai 30 ir 100 mikrogramų.
Vokietijos vyriausybė teigė, kad nuviliantys rezultatai neturės įtakos pradinei vakcinos kampanijai. Kanclerės Angelos Merkel administracijos vadovas Helgė Braunas (Helge Braun) sakė, kad vyriausybė ir toliau yra pasiryžusi iki rugsėjo pabaigos kiekvienam piliečiui pasiūlyti vakciną.
Po tarpinių rezultatų Europos Komisija paskelbė, kad prieš imdamasi kokių nors veiksmų ji turės palaukti galutinių rezultatų ir Europos vaistų agentūros (EMA) įvertinimo. Haasas agentūrai "Reuters" sakė, kad bendrovė vis dar planuoja kreiptis į EMA dėl patvirtinimo, jei vakcina įveiks formalią 50 proc. veiksmingumo kliūtį.
Bayer" ir "Novartis", du iš kelių gamybos partnerių, kuriuos "CureVac" buvo numačiusi masinei produkto gamybai, teigė, kad atidžiai stebi įvykius ir laukia tolesnės analizės. CureVac siekia šiais metais pagaminti 300 mln. vakcinos dozių, o 2022 m. - 1 mlrd. dozių.
Daugiau naujienų ir informacijos, susijusios su vakcinomis nuo koronavirusų, ieškokite portale Immunization.news.
Šaltiniai:
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau