Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Birželio » 28

FDA prie "Pfizer" ir "Moderna" mRNA vakcinų prideda įspėjimą dėl ryšio su širdies uždegimu

(Paranormal) Birželio 23 d., trečiadienį, Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) pranešė, kad Maisto ir vaistų administracija (FDA) papildys "Pfizer" ir "Moderna" koronaviruso (COVID-19) vakcinas įspėjimu apie galimą ryšį su paauglių ir jaunų suaugusiųjų miokardito ir perikardito atvejais.

Miokarditas - tai širdies raumens uždegimas. Simptomai gali būti karščiavimas ir nuovargis, taip pat dusulys ir labai specifinis krūtinės skausmas. Pacientai paprastai sako, kad krūtinę skauda labiau, kai jie pasilenkia į priekį. Skausmas paprastai sumažėja, kai jie atsilošia atgal. Kita vertus, perikarditas - tai plono, į maišelį panašaus audinio, supančio širdį, patinimas ir dirginimas.

Imunizacijos praktikos patariamasis komitetas (ACIP), CDC vakcinų patariamoji grupė, trečiadienį susirinko aptarti miokardito ir perikardito atvejų 30 metų ir jaunesniems žmonėms, gavusiems mRNA COVID-19 vakciną. Bendrovės "Pfizer" ir "Moderna" savo COVID-19 vakcinose naudoja mRNA technologiją, o "Johnson & Johnson" - labiau tradicinę virusų technologiją.

Birželio 11 d. buvo gauti 484 bendri preliminarūs pranešimai apie jaunesnių nei 30 metų amžiaus žmonių miokarditą ir perikarditą.

Iki šiol CDC patvirtino 323 atvejus. Iš viso hospitalizuoti 309 pacientai, iš kurių 295 buvo išrašyti ir 79 proc. nuo to laiko pasveiko. Devyni pacientai vis dar gydomi ligoninėje, iš jų du - intensyviosios terapijos skyriuose. Vyrai daug dažniau nei moterys pranešė apie širdies uždegimą po antrosios dozės gavimo.

ACIP įžvelgia ryšį tarp mRNA vakcinų ir širdies uždegimo

ACIP priklausanti COVID-19 vakcinų saugumo technikos (VaST) darbo grupė įvertino praneštus atvejus ir pažymėjo, kad miokardito ar perikardito rizika po skiepijimo mRNA pagrindu sukurtomis vakcinomis paaugliams ir jauniems suaugusiesiems yra ypač didelė po antrosios dozės ir vyrams.

VaST teigimu, šie duomenys rodo tikėtiną miokardito ir perikardito ryšį su paauglių ir jaunų suaugusiųjų skiepijimu mRNA vakcinomis. Grupė toliau peržiūrės turimų priežiūros sistemų ir atliekamų saugumo vertinimų duomenis apie miokarditą ir perikarditą.

ACIP teikia rekomendacijas, kaip naudoti vakcinas ligoms kontroliuoti JAV. Rekomendacijos nėra privalomos, tačiau CDC dažnai imasi rekomenduojamų veiksmų. (Susiję su šia tema: CDC surengs skubų posėdį po pranešimų, kuriuose mRNA vakcinos siejamos su širdies uždegimu).

Po posėdžio ACIP rekomendacijos buvo tokios:

  • Sergantieji perikarditu prieš skiepijimą gali gauti bet kurią FDA patvirtintą COVID-19 vakciną.
  • Sergantieji perikarditu po pirmosios mRNA COVID-19 vakcinos dozės, bet prieš skiriant antrąją dozę, turėtų gauti antrąją mRNA COVID-19 vakcinos dozę po to, kai simptomai išnyks.
  • Asmenims, kurie sirgo miokarditu prieš COVID-19 vakcinaciją, galima skirti bet kurią FDA patvirtintą COVID-19 vakciną, jei jų širdis atsigavo.
  • Asmenys, kuriems miokarditas pasireiškė po pirmosios mRNA COVID-19 vakcinos dozės, bet prieš antrąją dozę, turėtų atidėti antrąją mRNA COVID-19 vakcinos dozę, kol bus gauta daugiau informacijos. Tačiau, jei jų širdis atsigavo, tam tikromis aplinkybėmis jie turėtų apsvarstyti galimybę toliau vartoti antrąją dozę.

CDC sunerimęs dėl dažnesnių nei tikėtasi širdies uždegimo atvejų po COVID-19 vakcinacijos

Anksčiau šį mėnesį CDC pranešė, kad po antrosios mRNA COVID-19 vakcinos dozės jauniems vyrams pasireiškė didesnis nei tikėtasi skaičius širdies uždegimų, o daugiau nei pusė atvejų užfiksuota 12-24 metų amžiaus žmonėms.

Dr. Tomas Shimabukuro, CDC Imunizacijų saugumo biuro direktoriaus pavaduotojas, pristatyme sakė, kad vakcinų saugumo duomenų bazės (VSD) duomenys rodo, jog per tris savaites po antrosios injekcijos 12-30 metų amžiaus žmonėms nustatytas 12,6 atvejo iš milijono atvejų dažnis.

Didesnis nei tikėtasi miokardito ir perikardito atvejų skaičius tarp jaunesnių nei 30 metų amerikiečių atitinka Izraelio duomenis.

Izraelio Sveikatos apsaugos ministerija nustatė daugiau kaip 200 atvejų vyrams nuo 16 iki 30 metų amžiaus, didžioji dauguma jų įvyko jaunesniame amžiaus tarpsnyje. Tai reiškia, kad rizika susirgti širdies uždegimu yra nuo 1 iš 3000 iki 1 iš 6000.

Bendrovė "Pfizer", kurios vakciną leista naudoti 12 metų amžiaus amerikiečiams, anksčiau teigė, kad nepastebėjo didesnio širdies uždegimo atvejų skaičiaus, nei paprastai tikimasi bendroje populiacijoje.

Moderna teigė negalinti nustatyti priežastinio ryšio tarp širdies uždegimo atvejų ir jos vakcinos.

"Moderna" teigė negalinti nustatyti priežastinio ryšio tarp širdies uždegimo atvejų ir jos vakcinos.

Sveikatos apsaugos ministerija HHS išplatino pareiškimą, kuriame sumenkinamas mRNA vakcinų ryšys su širdies uždegimu

Nepaisant ACIP išvadų, kuriose mRNA vakcinos siejamos su širdies uždegimu, Sveikatos ir žmogaus paslaugų departamentas (HHS) trečiadienį išleido kai kurių pirmaujančių šalies gydytojų, slaugytojų ir visuomenės sveikatos lyderių pareiškimą, kuriame visi 12 metų ir vyresni amerikiečiai raginami skiepytis.

"Primygtinai raginame visus, turinčius teisę gauti vakciną pagal skubaus naudojimo leidimą, pasiskiepyti", - sakė jie. "Vis dažniau plintant nerimą keliančiam Delta variantui, kuris vis lengviau paveikia jaunesnius žmones, neskiepijimo rizika yra daug didesnė nei bet kokie reti šalutiniai vakcinos poveikiai."

Jie taip pat sumenkino su mRNA vakcinomis susijusius širdies uždegimo atvejus.

"Faktai yra aiškūs. Tai itin retas šalutinis poveikis, ir tik itin nedideliam skaičiui žmonių jis pasireiškia po vakcinacijos. Svarbu tai, kad dauguma jaunų žmonių, kuriems jis pasireiškė, yra lengvi, ir asmenys dažnai pasveiksta patys arba jiems taikomas minimalus gydymas", - teigė jie.

Nepateikdami faktų, jie pridūrė: "Mes žinome, kad miokarditas ir perikarditas pasiskiepijus COVID-19 pasitaiko daug dažniau, o rizika širdžiai dėl COVID-19 infekcijos gali būti didesnė."

Sekite Immunization.news, kad sužinotumėte daugiau naujienų ir informacijos, susijusios su vakcinomis nuo koronavirusų.

Šaltiniai:

DailyMail.co.uk

ContagionLive.com

KeweenawReport.com

HHS.gov

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.10.2021 laikas 21:20 "Ever Given 2.0" artėja prie JAV, tačiau jos mastas bus milžiniškas
Konteinervežis "MV Zim Kingston" užsidegė Juanos de Fuca sąsiauryje prie Viktorijos (Britų Kolumbija) krantų, kaip dabar skuba pranešti daugelis žiniasklaidos priemonių

Skaityti daugiau

24.10.2021 laikas 20:36 Austrijoje neskiepytieji uždaromi namuose, tačiau Kanadoje ir KLR, kaip teigiama, yra dar blogiau

Austrijos kancleris Alexanderis Schallenbergas teigia, kad svarsto galimybę izoliuoti žmones, kurie nebuvo paskiepyti nuo koronaviruso, jei atvejų skaičius ir toliau didės, praneša "Associated Press".

...

Skaityti daugiau

24.10.2021 laikas 19:34 Virš Atlantos pastebėtas NSO, Džordžija, JAV
Atlanta - miestas Jungtinėse Amerikos Valstijose, Džordžijos valstijos administracinis centras ir didžiausias miestas bei Fultono apygardos administracinis centras.

Skaityti daugiau

24.10.2021 laikas 18:57 Smarkios liūtys sukėlė mirtinus potvynius Abidžane, Dramblio Kaulo Krante
Po smarkaus lietaus, sukėlusio potvynius ir didelę materialinę žalą Abidžano (Dramblio Kaulo Krantas) dalyje Vakarų Afrikoje, Dramblio Kaulo Krante, žuvo mažiausiai 4 žmonės ir keli buvo sužeisti.

Skaityti daugiau

24.10.2021 laikas 18:47 Priešlaikinis sniegas pakenkė obelų sodams Pietų Kašmyre
Kašmyre ne tik per anksti iškrito sniegas, bet ir pakenkė slėnio obuolių sodams. Pietinėje Kašmyro dalyje obuolių sodai patyrė didelę žalą dėl gausaus sniego, susikaupusio ant lapų ir šakų.

Skaityti daugiau

23.10.2021 laikas 22:14 Receptai | Patiekalai Keptuvėje kepti vištienos kukuliai baltame grietinės ir sviesto padaže

Tokie vištienos kukuliai yra labai paprastas, gardus bei gana pigus maistas. Tuo pačiu greitai paruošiamas. Vieni privalumai. Man pačiai asmeniškai vištienos kukuliai skaniausi būna tuomet, kai į juos įdedu baltos duonos, kurią išmirkau piene. Jie gaunasi minkšti bei purūs.

...

Skaityti daugiau

23.10.2021 laikas 22:14 Receptai | Patiekalai Bulvių pyragas su džiovintais grybais
Potato gratin arba tiesiog bulvių gratinas su džiovintais grybais (aš naudoju baravykus) gali būti tiek nuostabus Kalėdų garnyras, tiek žiemos vakarienės patiekalas. Nuostabiai kremiškas, skanus ir kvepiantis grybais......

Skaityti daugiau

23.10.2021 laikas 22:14 Receptai | Patiekalai Pizza - vegetariška gili storapadė pica be mėsos

Mane pastaruoju metu ganėtinai stipriai faktas, kad picos yra priskiriamos blogo ir nenaudingo maisto (junk food). Man asmeniškai nieko šlamštinio toje picoje nėra, svarbu pasigaminti ją kokybiška.

Skaityti daugiau