Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Birželio » 22

CDC surengs skubų posėdį po pranešimų apie mRNA vakcinų sąsajas su širdies uždegimu

(Paranormal) Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) vakcinų patariamoji grupė birželio 18 d. planavo surengti skubų posėdį, kuriame būtų aptarti pranešimai apie jaunų žmonių širdies uždegimus po antrosios "Pfizer" ir "Moderna" koronaviruso (COVID-19) vakcinų dozės.

Ši grupė, oficialiai žinoma kaip Imunizacijos praktikos patariamasis komitetas (ACIP), teikia rekomendacijas, kaip naudoti vakcinas ligoms kontroliuoti JAV. Rekomendacijos nėra privalomos, tačiau CDC dažnai imasi rekomenduojamų veiksmų. ACIP posėdžiai yra atviri visuomenei, o komiteto dokumentai yra viešai prieinami, taip užtikrinant sprendimų priėmimo skaidrumą.

Remiantis posėdžio darbotvarke, pirmoje posėdžio dalyje turėjo būti pristatyta naujausia informacija apie COVID-19 vakcinos saugumą, kuri apima miokardito atvejus, pastebėtus po vakcinų, sukurtų pagal pasiuntinių RNR technologiją, vartojimo.

Miokarditas yra būklė, susijusi su širdies raumens uždegimu. Simptomai gali būti karščiavimas ir nuovargis, taip pat dusulys ir labai specifinis krūtinės skausmas. Pacientai paprastai sako, kad krūtinę labiau skauda, kai jie pasilenkia į priekį. Skausmas paprastai sumažėja, kai jie atsilošia atgal.

Po COVID-19 vakcinos amerikiečiams, sulaukusiems vos 12 metų, pasireiškė miokarditas

CDC Imunizacijų saugumo biuro direktoriaus pavaduotojas Dr. Tomas Šimabukuro (Tom Shimabukuro), birželio 10 d. pristatydamas pranešimą Maisto ir vaistų administracijos (FDA) vakcinų patariamajai grupei, teigė, kad buvo patvirtinti 226 miokardito atvejai po vakcinacijos tarp jaunesnių nei 30 metų amerikiečių ir kad dar 250 atvejų yra tiriami.

Shimabukuro sakė, kad CDC prieš neeilinį posėdį toliau vertins miokardito atvejus po vakcinacijos ir įvertins "Pfizer" ir "Moderna" vakcinų, kuriose naudojama mRNA technologija, naudą ir riziką.

12-24 metų amžiaus asmenys sudarė daugiau nei pusę jaunesnių nei 30 metų žmonių miokardito atvejų, apie kuriuos buvo pranešta Vakcinų nepageidaujamų įvykių registravimo sistemai (VAERS), nors jie sudaro tik dalį vakcinas gavusių žmonių. 

"Akivaizdu, kad čia yra disbalansas, - sakė Šimabukuro.

Pasak Šimabukuro, ne visi VAERS pateikti pranešimai pasirodys esantys tikslūs. Tačiau jis pridūrė, kad didesnis, nei tikėtasi, miokardito atvejų skaičius tarp jaunesnių nei 30 metų amerikiečių atitinka Izraelio duomenis.

Izraelio Sveikatos apsaugos ministerija nustatė daugiau kaip 200 atvejų tarp vyrų nuo 16 iki 30 metų amžiaus, didžioji dauguma atvejų buvo jaunesnio amžiaus. Tai reiškia, kad rizika susirgti miokarditu yra nuo 1 iš 3000 iki 1 iš 6000.

FDA vakcinų patariamosios grupės nariai išreiškia susirūpinimą dėl miokardito duomenų

FDA Vakcinų ir susijusių biologinių produktų patariamojo komiteto nariai, kuriems Shimabukuro skaitė pranešimą, išreiškė susirūpinimą dėl miokardito duomenų.

"Kadangi visi gana ilgai diskutavome apie susirūpinimą dėl miokardito ir kitų šalutinių poveikių, kurie, atrodo, paprastai būna sunkesni po antrosios dozės, manau, kad mums reikia atlikti vienos dozės tyrimus ir išsiaiškinti, ar tai gali būti tinkama tolesniam gydymui", - posėdyje kolegoms sakė Kalifornijos universiteto San Diege pediatrijos profesorius daktaras Markas Sojeris (Mark Sawyer).

"Manau, kad miokarditą reikia atidžiai išnagrinėti, nes greičiausiai matome ledkalnio viršūnę", - pridūrė daktaras Michaelas Kurilla (Michael Kurilla), Nacionalinio pažangiųjų tyrimų centro, kuris yra Nacionalinio sveikatos instituto dalis, Klinikinių inovacijų skyriaus direktorius.

Bendrovė "Pfizer" teigė pritarianti CDC atliktam širdies uždegimo atvejų vertinimui, pažymėdama, kad "pranešimų skaičius yra nedidelis, atsižvelgiant į suleistų dozių skaičių".

FDA išplėtė "Pfizer" skubaus naudojimo leidimą ir įtraukė į jį vaikus iki 12 metų, nors pačios farmacijos kompanijos atlikti klinikiniai vakcinos tyrimai parodė nerimą keliantį poveikį jauniems žmonėms.

Vienai grupei 12-15 metų amžiaus vaikų "Pfizer" skyrė vakcinas, o kitai grupei - placebą. Tarp vaikų, gavusių tik pirmąją vakcinos dozę, buvo daugiau sunkių simptomų, įskaitant simptomus, atitinkančius miokarditą.

COVID-19 vakcina kūdikiams gali būti prieinama rudenį

Laikraštis "The New York Times" pranešė, kad rudenį COVID-19 vakcinomis gali būti skiepijami vos šešių mėnesių amžiaus amerikiečių vaikai. Birželio 8 d. "Pfizer" paskelbė, kad pradeda savo vakcinos bandymus su 5-12 metų amžiaus vaikais. Per kelias ateinančias savaites ji pradės vakcinos bandymus su kūdikiais. 

Lyginant su suaugusiaisiais, vaikai daug rečiau serga sunkiomis ligomis, užsikrėtę COVID-19 vakcina. Tačiau, Amerikos pediatrų akademijos duomenimis, nuo pandemijos pradžios JAV beveik keturių milijonų vaikų viruso tyrimo rezultatai buvo teigiami.

Marketo apygardos sveikatos departamento medicinos direktorius daktaras Robertas Lorinseris (Dr. Robert Lorinser), taip pat šeimos gydytojas, teigė, kad kol nėra pateikta konkretesnių mokslinių duomenų, vakcinos vis tiek turėtų būti skiriamos visiems, kuriems jos yra leidžiamos.

Dr. Monica Gandhi, Kalifornijos universiteto San Franciske medicinos profesorė ir vyriausioji asistentė, elektroniniu paštu laikraščiui "Epoch Times" sakė, kad CDC galiausiai gali rekomenduoti skiepyti tik tuos vaikus, kurie nepasveiko nuo COVID-19, nes yra ryšys tarp COVID infekcijos ir miokardito.

Kitos Gandhi paminėtos galimybės - jaunesniems nei 20 metų asmenims skirti vieną Moderna arba Pfizer skiepų dozę, sumažinti dozės dydį ir pailginti trukmę tarp pirmos ir antros dozių jauniems žmonėms.

Daugiau naujienų ir informacijos, susijusios su vakcinomis nuo koronavirusų, sekite Immunization.news.

Parengta pagal: CDC to hold emergency meeting following reports linking mRNA vaccines to heart inflammation

Šaltiniai:

TheEpochTimes.com

NBCNews.com

KeweenawReport.com

NYTimes.com

Jei manote, kad tokia informacija jums naudinga, dalinkitės ir įvertinkite (pagal 5 žvaigždučių lygį), pagal tai bus nuspręsta, ar toliau talpinti tokio pobūdžio straipsnius.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau