Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2021 » Birželio » 19

Tyrimu nustatyta, kad peršalimas gali apsaugoti žmones nuo koronaviruso

(ParanormalJeilio universiteto mokslininkai nustatė, kad rinoviruso, dažniausiai peršalimą sukeliančio viruso, poveikis gali išjudinti imuninę sistemą ir apsaugoti žmones nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19).

Susidūrimas su peršalimą sukeliančiu virusu gali pradėti interferonu stimuliuojamų genų veiklą. Tai kai kurios ankstyvojo atsako molekulės imuninėje sistemoje. Jei peršalimo liga sergantis žmogus įkvepia SARS-CoV-2 virusą, sukeliantį COVID-19, yra tikimybė, kad jis negalės daugintis, jei pateks į tuos pačius kvėpavimo takų audinius, kurie yra užkrėsti peršalimo liga.

Naujajame tyrime, paskelbtame birželio 15 d., antradienį, žurnale "Journal of Experimental Medicine", buvo tiriami rinovirusai. Šie tyrėjai anksčiau nustatė, kad imuninės sistemos reakcija į peršalimą gali apsaugoti žmones nuo gripo. Jie norėjo išsiaiškinti, ar tokį atsaką galima pakartoti ir užtikrinti panašią apsaugą nuo COVID-19.

Šiam eksperimentui jie naudojo laboratorijoje užaugintą žmogaus kvėpavimo takų audinį. Tyrėjai dirbtinį audinį užkrėtė rinovirusu, o paskui koronavirusu. Paveikus audinį rinovirusu, automatiškai suaktyvėjo jo imuninė sistema. Tada audinys su rinovirusu buvo užkrėstas SARS-CoV-2 virusu. Viruso dauginimasis buvo visiškai sustabdytas.

Komanda palygino rezultatus, gautus užkrėtus švarų laboratorijoje užauginto audinio gabalėlį koronavirusu. Jie nustatė, kad viruso krūvis šiame audinio mėginyje padvigubėjo kas šešias valandas.

Jie taip pat nustatė, kad organizmas gali sulėtinti SARS-CoV-2 plitimą net ir be pradinės rinovirusinės infekcijos, jei infekcinė dozė buvo labai maža. Tai rodo, kad viruso krūvis sąlyčio metu turi įtakos tam, ar organizmas gali kovoti su koronavirusu.

Ankstyvas imuninės sistemos atsako sužadinimas gali užkirsti kelią koronavirusinei infekcijai

Tyrimo vyresnioji autorė Ellen Foxman teigė, kad yra tikimybė, jog žmonės gali užkirsti kelią COVID-19 infekcijai arba anksti ją išgydyti sužadindami šias imuninės sistemos reakcijas. Foxman taip pat yra Jeilio medicinos mokyklos laboratorinės medicinos ir imunobiologijos docentė.

"Tačiau viskas priklauso nuo laiko, - sakė Foxman. "Atrodo, kad COVID-19 pradžioje yra viruso "saldžioji zona", kurios metu virusas replikuojasi eksponentiškai, kol sukelia stiprų gynybinį atsaką."

Vienas iš būdų, kaip žmonės gali suaktyvinti savo imuninę sistemą, yra gydyti ankstyvosios stadijos COVID-19 pacientus interferonu - imuninės sistemos baltymu.

Foxman paaiškino, kad gydymas interferonu teikia vilčių, tačiau jis yra labai sudėtingas. Interferonas gali būti veiksmingas tik keliomis dienomis iš karto po to, kai žmogus užsikrečia COVID-19. Tuo metu infekcija vis dar plinta ir dauguma žmonių dar neturi jokių simptomų.

Ji priduria, kad bent jau teoriškai žmonės, kuriems yra didelė rizika užsikrėsti COVID-19 arba kurie artimai bendravo su žmonėmis, kuriems buvo diagnozuotas šis virusas, galėtų profilaktiškai naudoti interferoną.

Iš tikrųjų jau atliekami bandymai, kuriais tiriamas interferono veiksmingumas kovojant su COVID-19 virusu. Preliminarūs šių tyrimų duomenys rodo, kad interferono vartojimas infekcijos pradžioje gali būti naudingas, tačiau ne tada, kai jis skiriamas vėlesnėse infekcijos stadijose.

Foxman ir kiti mokslininkai mano, kad jų tyrimas gali padėti paaiškinti, kodėl tais metų laikais, kai dažniau sergama peršalimo ligomis, užsikrėtimo kitais virusais, pavyzdžiui, gripu, rodikliai sumažėja. Ši skirtingų kvėpavimo takų virusų tarpusavio sąveika galėtų sušvelninti kitų, mirtinesnių virusų plitimą, nustatydama "viršutinę ribą", iki kurios jie galėtų cirkuliuoti kartu.

"Yra paslėptų virusų sąveikų, kurių mes ne visai suprantame, ir šie atradimai yra dėlionės dalis, į kurią mes tik dabar pažvelgėme", - sakė Foxman.

Šaltiniai:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.06.2019 laikas 21:57 Receptai Švelnus mėsos pyragas be terlionės su tešla

Tortas yra labai minkštas, švelnus ir sultingas, neužima daug laiko jį paruošti. Išsamų maisto paruošimo procesą žiūrėkite vaizdo įraše

Skaityti daugiau

25.09.2018 laikas 07:38 Receptai Vaistažolės aterosklerozės gydymui

Aterosklerozė liaudies medicinoje, vaistažolės aterosklerozės gydymui, aterosklerozė, aterosklerozės gydymas, receptai aterosklerozės, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolė...

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 19:31 Receptai Dažnai gaminu jį vakarais: lengviausiai pagaminamas tortas
Mano uošvė taip pat dažnai jį gamina! Užmaišyti tešlą, padalinti į 6 dalis. Iškepti 180–200 laipsnių temperatūroje. Kiekvieną tešlos dalį plonai iškočioti ir iškepti papločius. Atvėsinti.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau