Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Birželio » 19

Tyrimu nustatyta, kad peršalimas gali apsaugoti žmones nuo koronaviruso

(ParanormalJeilio universiteto mokslininkai nustatė, kad rinoviruso, dažniausiai peršalimą sukeliančio viruso, poveikis gali išjudinti imuninę sistemą ir apsaugoti žmones nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19).

Susidūrimas su peršalimą sukeliančiu virusu gali pradėti interferonu stimuliuojamų genų veiklą. Tai kai kurios ankstyvojo atsako molekulės imuninėje sistemoje. Jei peršalimo liga sergantis žmogus įkvepia SARS-CoV-2 virusą, sukeliantį COVID-19, yra tikimybė, kad jis negalės daugintis, jei pateks į tuos pačius kvėpavimo takų audinius, kurie yra užkrėsti peršalimo liga.

Naujajame tyrime, paskelbtame birželio 15 d., antradienį, žurnale "Journal of Experimental Medicine", buvo tiriami rinovirusai. Šie tyrėjai anksčiau nustatė, kad imuninės sistemos reakcija į peršalimą gali apsaugoti žmones nuo gripo. Jie norėjo išsiaiškinti, ar tokį atsaką galima pakartoti ir užtikrinti panašią apsaugą nuo COVID-19.

Šiam eksperimentui jie naudojo laboratorijoje užaugintą žmogaus kvėpavimo takų audinį. Tyrėjai dirbtinį audinį užkrėtė rinovirusu, o paskui koronavirusu. Paveikus audinį rinovirusu, automatiškai suaktyvėjo jo imuninė sistema. Tada audinys su rinovirusu buvo užkrėstas SARS-CoV-2 virusu. Viruso dauginimasis buvo visiškai sustabdytas.

Komanda palygino rezultatus, gautus užkrėtus švarų laboratorijoje užauginto audinio gabalėlį koronavirusu. Jie nustatė, kad viruso krūvis šiame audinio mėginyje padvigubėjo kas šešias valandas.

Jie taip pat nustatė, kad organizmas gali sulėtinti SARS-CoV-2 plitimą net ir be pradinės rinovirusinės infekcijos, jei infekcinė dozė buvo labai maža. Tai rodo, kad viruso krūvis sąlyčio metu turi įtakos tam, ar organizmas gali kovoti su koronavirusu.

Ankstyvas imuninės sistemos atsako sužadinimas gali užkirsti kelią koronavirusinei infekcijai

Tyrimo vyresnioji autorė Ellen Foxman teigė, kad yra tikimybė, jog žmonės gali užkirsti kelią COVID-19 infekcijai arba anksti ją išgydyti sužadindami šias imuninės sistemos reakcijas. Foxman taip pat yra Jeilio medicinos mokyklos laboratorinės medicinos ir imunobiologijos docentė.

"Tačiau viskas priklauso nuo laiko, - sakė Foxman. "Atrodo, kad COVID-19 pradžioje yra viruso "saldžioji zona", kurios metu virusas replikuojasi eksponentiškai, kol sukelia stiprų gynybinį atsaką."

Vienas iš būdų, kaip žmonės gali suaktyvinti savo imuninę sistemą, yra gydyti ankstyvosios stadijos COVID-19 pacientus interferonu - imuninės sistemos baltymu.

Foxman paaiškino, kad gydymas interferonu teikia vilčių, tačiau jis yra labai sudėtingas. Interferonas gali būti veiksmingas tik keliomis dienomis iš karto po to, kai žmogus užsikrečia COVID-19. Tuo metu infekcija vis dar plinta ir dauguma žmonių dar neturi jokių simptomų.

Ji priduria, kad bent jau teoriškai žmonės, kuriems yra didelė rizika užsikrėsti COVID-19 arba kurie artimai bendravo su žmonėmis, kuriems buvo diagnozuotas šis virusas, galėtų profilaktiškai naudoti interferoną.

Iš tikrųjų jau atliekami bandymai, kuriais tiriamas interferono veiksmingumas kovojant su COVID-19 virusu. Preliminarūs šių tyrimų duomenys rodo, kad interferono vartojimas infekcijos pradžioje gali būti naudingas, tačiau ne tada, kai jis skiriamas vėlesnėse infekcijos stadijose.

Foxman ir kiti mokslininkai mano, kad jų tyrimas gali padėti paaiškinti, kodėl tais metų laikais, kai dažniau sergama peršalimo ligomis, užsikrėtimo kitais virusais, pavyzdžiui, gripu, rodikliai sumažėja. Ši skirtingų kvėpavimo takų virusų tarpusavio sąveika galėtų sušvelninti kitų, mirtinesnių virusų plitimą, nustatydama "viršutinę ribą", iki kurios jie galėtų cirkuliuoti kartu.

"Yra paslėptų virusų sąveikų, kurių mes ne visai suprantame, ir šie atradimai yra dėlionės dalis, į kurią mes tik dabar pažvelgėme", - sakė Foxman.

Šaltiniai:

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau