Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Kovo » 21

JAV patvirtinta pirmoji pasaulyje vakcina medunešėms bitėms

JAV patvirtinta pirmoji pasaulyje vakcina medunešėms bitėms

JAV leista naudoti pirmąją pasaulyje vakciną medunešėms bitėms.

Šių metų pradžioje Džordžijos biotechnologijų bendrovė gavo sąlyginį JAV žemės ūkio departamento (USDA) patvirtinimą dėl vakcinos.

Vakcina buvo sukurta siekiant išvengti bičių mirčių nuo amerikinio puvinio - bakterinės ligos, kuri, kaip žinoma, susilpnina bičių šeimas, puldama bičių lervutes.

Bitės, kaip apdulkintojos, atlieka svarbų vaidmenį daugelyje ekosistemos aspektų.

Ar tikrai vakcinos yra atsakymas?

Kas blogiausia, kas gali nutikti?

BBC praneša: Vakcina galėtų tapti "proveržiu apsaugant medunešes bites", - pareiškime teigė "Dalan Animal Health" generalinė direktorė Annette Kleiser.

Ji veikia į bičių pienelį, kuriuo maitinama motinėlė, įterpiant neaktyvias bakterijas, kurių lervos įgyja imunitetą.

USDA duomenimis, nuo 2006 m. JAV kasmet mažėja medunešių bičių šeimų.

USDA teigia, kad medunešių bičių sveikatai grėsmę kelia daugybė veiksnių, kartais sutampančių tarpusavyje, įskaitant parazitus, kenkėjus ir ligas, taip pat reiškinį, vadinamą kolonijų žlugimo sutrikimu (Colony Collapse Disorder), kuris pasireiškia, kai bitės darbininkės palieka avilį ir palieka motinėlę.

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, apdulkintojai - bitės, paukščiai ir šikšnosparniai - atsakingi už maždaug trečdalį pasaulyje išauginamų augalų.

Amerikinio puvinio liga kelia iššūkį bitininkams, nes ji yra labai užkrečiama ir nepagydoma. Vienintelis gydymo būdas - sudeginti užsikrėtusią bičių šeimą kartu su aviliais ir įranga bei gydyti aplinkines bičių šeimas antibiotikais.

Pasak bendrovės "Dalan Animal Health", naujoje vakcinoje yra neaktyvių bakterijų, sukeliančių amerikietiškojo puvinio ligą, Paenibacillus larvae.

Pasak biotechnologijų įmonės, kuri specializuojasi vabzdžių sveikatos ir imunologijos srityje, šios bakterijos įmaišomos į bičių darbininkės bičių motinėlei duodamą bičių pienelį, kuri praryja šį pienelį ir dalį vakcinos išsaugo savo kiaušidėse.

Ji teigia, kad tai suteikia bičių lervutėms imunitetą ligai, kai jos išsirita, ir sumažina mirštamumą nuo ligos.

Kalifornijos valstijos bitininkų asociacijos valdybos narys Trevoras Tauzeris (Trevor Tauzer) pareiškime teigė, kad naujoji vakcina gali būti "jaudinantis žingsnis į priekį bitininkams".

P komentaras: na, manau reikia suvokti, kuo tai gręsę vieninteliam saugiam gamtos vaistui. Viskas naikinama gamtoje...

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 17:37 Putinas perspėja, kad "prabudusios" vertybės sunaikins Vakarus: ‘Tas pats receptas, kurį 1917 m. naudojo marksistai’
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimir Putin) perspėjo, kad Vakarų visuomenei diegiama kraštutinių kairiųjų "budulių" ideologija yra "blogis" ir sunaikins kultūrą jungiančias vertybes.

Skaityti daugiau