- 08.05.2020
- 4.2 Reitingas
- 5699 Peržiūros
- Komentarai
Kvėpavimo sistemos ligų yra daugybė, tačiau dažniausiai sergama bronchine astma, bronchitu ir plaučių uždegimu. Kas vyksta mūsų organizme, kodėl sergame plaučių ir kitomis ligomis, kaip sau pagelbėti vaistiniais augalais susirgus, įžvalgomis ir patarimais dalijasi farmakognostas, žolininkas, vaistininkas Virgilijus Skirkevičius.
KĄ SUKELIA ALERGIJA
Pasak V. Skirkevičiaus, plaučiais kvėpuodami palaikome glaudų ryšį su žeme. „Plaučių sistema ląstelių lygiu leidžia mums gimti ir mirti, - dėsto vaistininkas. - Mes iškvėpdami tarsi ištirpstame, o įkvėpdami koaguliuojame (sutirštėjame). Gamtos ritmas susidaro iš „ištirpti“ ir „koaguliuoti“.“
Plaučių sistema linkusi kaupti gleives, nes taip ji apsisaugo nuo ligų sukėlėjų, kitų aplinkos veiksnių. Sutrikus šiai funkcijai, žmogus kenčia nuo gleivių, sukuriančių palankią terpę ne tik bakterijoms veistis, pertekliaus, įsimeta ligų. Kodėl gleivės organizme kaupiasi? Jau maždaug nuo vasario vidurio gamta pradeda busti, tuo metu keičiasi ir kepenų funkcija. Iki to laiko jų darbas buvo virškinti sunkesnį, riebesnį maistą, kad gautume daugiau šilumos, turėtume daugiau energijos, nesirgtume. Blogai veikiančios kepenys turi įtakos kitiems organams, pavyzdžiui, inkstams, kasai, širdžiai. Pavasarį mums reikia lengvesnio maisto, tačiau reikėtų vengti
gleivėtumą skatinančių bandelių, picų, makaronų, greitojo maisto, duonos.
Pasak V. Skirkevičiaus, kad neapgleivėtų visi vidaus organai, būtina ne tik tinkamai maitintis, bet ir teisingai kvėpuoti. Žmogus kvėpavimu sutvarko organizmo ritmą, suderina jo veiklą. „Jogų pamokos, kaip sulaikyti kvėpavimą, per vieną šnervę įkvėpti per kitą iškvėpti ir kiti pratimai - ne iš piršto laužti", - aiškina žolininkas ir pabrėžia, kad kvėpavimas veikia visą organizmą.
Viena sudėtingesnių ligų yra bronchinė astma. Tai lėtinis kvėpavimo takų uždegimas, liga pasireiškia pasikartojančiais dusulio ir kosulio priepuoliais. Vaikams šią ligą dažniausiai sukelia alergija. Suaugusiesiems bronchinė astma gali išsivystyti dėl kitokių priežasčių: kvėpavimo takų infekcijos, rūkymo, streso, cheminių preparatų, fizinio krūvio, paveldimumo. Pagrindiniai ligos simptomai: dusulys, kosulys, sunkus kvėpavimas, sunkumas krūtinėje. V. Skirkevičiaus teigimu, astmai būdingi procesai prasideda, kai atsiranda spazmai. „Astma turi didelę įtaką nervų sistemai, aišku, ir gyvenimo kokybei“, - tvirtina vaistininkas.
Debesylų šaknys nuvalomos, nuplaunamos, supjaustomos 15-20 cm gabalais, džiovinamos gerai vėdinamoje patalpoje arba džiovykloje 30-40 °C temperatūroje. Išdžiovinti šakniastiebiai stipraus kvapo, kartoko deginančio skonio. Gerina atsikosėjimą, virškinimą, kelia apetitą, varo šlapimą ir prakaitą
ĮKYRIOS MINTYS - SILPNI PLAUČIAI
Kūdikiui, kuriam nebeduodama motinos pieno, tenka prisitaikyti prie naujos mitybos, tad natūralu, kad jis tuo metu ir dirglus, ir neramus. Kai trinka virškinimas, pučia pilvą, būtina duoti gerti ramunėlių, pankolių ar kalendrų arbatos. „Turime suvokti, kad kūdikio organizme formuojasi savi baltymai, angliavandeniai ir riebalai, vyksta „įžeminimas“, ir tai gali stipriai paveikti plaučių sistemą, - teigia V. Skirkevičius, jis nepataria trukdyti organizmui valytis per odą. - Dažniausiai prastą virškinimą, ypač riebalų, rodo bėrimas. Tačiau tenka pripažinti, kad riebalai organizmui -labai svarbūs, nes jie dengia daugelio organų membranas ir alveoles, taip suteikia jiems minkštumo. Dar viduramžiais buvo žinoma, kad kūdikiai, kuriuos pabučiavus į žanduką pajaučiamas druskos skonis, ilgai negyvena. Sūrumas ant kūdikio veido - mirties ženklas. Tai atsitinka dėl mineralizacijos procesų, kurie kūdikio gležnam organizmui - per stiprūs. Dėl mineralizacijos sukietėja plaučiai, todėl sprogsta alveolės. Šiuolaikinė medicina tokius kūdikius gali išgelbėti, tačiau senovėje tai padaryti buvo neįmanoma.“
V. Skirkevičius: „Liaudies medicinoje yra daugybė reikalavimų, kurių būtina laikytis norint pajusti sveikatos pagerėjimą. Gydantis svarbu keisti mitybą, elgesį, mąstymą“.
Visi kūdikiai ir vaikai iki 9 metų pagal ajurvedą yra gleivių tipo, todėl linkę sirgti plaučių uždegimu, bronchitais. Jeigu jie būtų, pavyzdžiui, tulžies tipo, dažniau pasireikštų kepenų, sąnarių ar kraujo ligos. „Kol vaiko imunitetas dar nesusiformavęs, gydyti fitoterapija gali būti pavojinga, - teigia V. Skirkevičius. - Tuo laikotarpiu vienas efektyvesnių gydymo būdų yra homeopatija. Pagal kinų mediciną astmos priežastis slypi inkstuose, todėl ne visi vaikai, kuriems egzema gydoma hormoniniais preparatais, suserga astma. Nemažą vaidmenį atlieka ir prigimtinė inkstų energetika. Dar senovėje buvo kalbama apie inkstų šaltį. Jei egzemai gydyti naudojamas hormonas, slopinama antinkščių, taip pat inkstų veikla, skatinamas dar didesnis jų šaltumas. Tokiu atveju astma dar labiau gilėja ir įsisenėja. Kortikosteroidus galima naudoti ir nesukeliant blogų pasekmių, bet trumpai -ne ilgiau kaip iki 3 mėn. Negalima skatinti žmones vartoti tik natūralius vaistus, kartais cheminiai tiesiog būtini, ypač gesinti gaisrams.“
Imbierai pasižymi unikaliu skoniu ir gydomosiomis savybėmis - tuo jie išsiskiria iš kitų prieskonių
Pasak vaistininko, tai, kas kristalizuojasi organizmo viduje, bandoma išstumti per odą, todėl pasireiškia alerginių reakcijų, o jos gali byloti apie bronchinės astmos vystymosi pradžią. Suaugę žmonės įkvėpto oro tarsi nebeiškvepia, jis viduje sukasi ratu. Tuomet pradeda kankinti įkyrios tos pačios mintys. Dėl to galima apkaltinti blogai dirbančius, nusilpusius plaučius, kaip ir tada, kai senas žmogus nuolat kartoja tą pačią istoriją. Tai tik patvirtina, kad senėjimo procesai pažeidė plaučius. „Kai oras tik iškvepiamas, bet neįkvepiamas, mintys galvoje lieka, - sako žolininkas, jis tikina, kad geras gydytojas vien tik kalbėdamas su žmogumi gali diagnozuoti ligą. - Pavyzdžiui, jeigu žmogus nuolat alkanas kaip vilkas, daug valgo, bet nestorėja, vadinasi, jo silpni plaučiai.“
MĄSTOME NETIK SMEGENIMIS?
Bronchinė astma taip pat susijusi ir su inkstais. Sergančiųjų šia liga šie organai paprastai būna silpni. Žmogui, kurio inkstai veikia prastai, dažnai pasireiškia aterosklerozė ir padidėja cholesterolio kiekis. Rūpesčių su sveikata padaugėja, kai nusilpsta apsaugą teikusi lytinė funkcija, maždaug nuo 42 metų. Pasak V. Skirkevičiaus, ne geriau, kai cholesterolis - per mažas, nes tada gresia depresija, silpsta gyvybinės jėgos. Tai patvirtina ir kinų medicina. Kaupiantis metų kraitelei, reikėtų mažiau nervintis, į viską žvelgti paprasčiau, daugiau juokauti. Blogai, kai nuolat jaučiate įtampą ir dėl jos jūsų nugara pavirsta į akmenį. „Kai daug judėjimo, reikalų, vakare sunku būna užmigti nuo besisukančių galvoje minčių, todėl būtina „įsižeminti“, - sako žolininkas. - Kiškite kojas į dubenį su karštu vandeniu, prieš tai į jį įbėrę druskos ir įlašinę eterinių aliejų. Šiai procedūrai taip pat tinka ir šieno nuoviras. Ištrauktas dar šlapias kojas naudinga išmasažuoti aliejumi, geriau, kad tai darytų kitas žmogus, tinka melisų ar levandų eteriniai aliejai. Tada keliaukite į lovą, ant kepenų zonos užsidėkite šiltą pūslę.“ Pasak V. Skirkevičiaus sunkiausia žmogui įveikti savo temperamentą ir charakterį. „Mes matome tik savo rūpesčius, nors reikėtų pirmiausia apsidairyti, gal pavyktų įžvelgti daugiau gerų dalykų nei blogų, - sako žolininkas, jis teigia, kad galvoje nuolat besisukdamos tos
pačios mintys daro meškos paslaugą ne vienam organui. - Mūsų mintimis persisunkę visi penki pilnaviduriai organai. Jeigu pasakytumėte, jog mes mąstome smegenimis, aš tvirtinčiau, kad tai netiesa. Kinų medicinoje tai aiškiai pasakyta. Gyvenime pasitaiko atvejų, kai sprendimus tenka priimti širdimi. Jeigu neklausysi širdies balso, gali ir susirgti.“
AR GALIMA VALGYTI SĖKLYTES
Plaučiams ir kraujotakai labai svarbūs augalai, kurie sugeba susitraukti iki kauliuko, pavyzdžiui, vyšnių ar slyvų su kauliukais uogienė (tinka ir senstelėjusi). Pasak V. Skirkevičiaus, ne tik kauliukuose, bet ir valgant baltymingą maistą organizme pasigamina nuodingomis medžiagomis laikomų cianidų. Iš tiesų, tai biologiškai svarbios, naudingos kvėpavimui medžiagos, saugančios ir nuo uždegimo. Cianidai labai svarbūs mūsų kraujotakai ir kraujo gamybai. Galima vartoti ne tik vyšnių ir slyvų vaisius, bet virti arbatą iš šių vaiskrūmių lapų. Arbata mažina gleivių susidarymą, padeda išsivalyti plaučių sistemai, gerina kraujodarą. Taigi, nereikėtų pamiršti kaulavaisių augalų.
Jeigu tulžies pūslė išoperuota, kepenims tenka dirbti be poilsio, o jų veiklai pagerinti tinka margainių sėklos, kardamonas, cinamonas. Ypač geras laikas kepenims padėti paskutinės kiekvieno sezono 18 dienų.
V. Skirkevičius gana dažnai sulaukia klausimo apie tai, ar galima valgyti putinų uogų sėklytes, kuriose yra ciano rūgščių. „Jeigu silpnas kraujas, pavyzdžiui, sergate mažakraujyste, ar dažnai lydi įvairūs uždegimai, būtina gerinti kvėpavimą, jeigu moteris kankina moteriškos ligos, putinų uogos gali pagelbėti“, - teigia vaistininkas, jis pataria išgerti ne tik putinų sulčių, bet ir suvalgyti jų sėklas.
V. Skirkevičius pateikia ir vieną įdomesnių mišinių vėžio profilaktikai, onkologiniams ligoniams po spindulinių procedūrų - tai beržo grybo su putinų uogomis arbata, kurios skonis panašus į kavos, ji tonizuoja, tačiau nesukelia susierzinimo, pagerėja darbingumas. Beržų grybus galima vartoti ir raugintus. Kuo ilgiau jie rauginami, tuo vertingesnis produktas gaunamas. Beržų grybai taip pat turi dezinfekcinių savybių, gali būti naudojami žaizdoms gydyti. Beržų grybų aptinkama Lietuvoje, todėl tuo reikėtų dažniau naudotis. Šie grybai susidaro tada, kai medžiams reikia sutelkti gynybines jėgas, todėl susidariusiame darinyje, galima sakyti, susikaupia visa beržo stiprybė - imuninė sistema. Grybas turi būti imamas nuo aukštesnių medžio vietų, nes apačioje susidaręs darinys gali būti užterštas gyvūnų šlapimu. „Beržo grybas yra biogeninis stimuliatorius, darantis poveikį lytinei sistemai, neleidžiantis susidaryti cistoms, polipams, vystytis vėžiui, - teigia žolininkas. - Jis ypač naudingas imuninei sistemai.“
Beržų grybų arbatos galima gerti kasdien kartu su patinkančiomis uogomis. Geras derinys - beržo grybas ir aronijos. Tokios arbatos vertėtų gerti turintiems pylori bakterijų ar dirgliosios žarnos sindromą, taip pat tiems, kuriems išoperuota tulžies pūslė. „Kad ir koks būtų žmogus, 3 val. nakties pradeda skirtis tulžis ir procesas nenutrūksta iki 15 val. dienos, - aiškina V. Skirkevičius. - Tad natūralu, kad trečią valandą nakties keliatės eiti į tualetą. Jeigu tulžies pūslė išoperuota, kepenims tenka dirbti be poilsio, o jų veiklai pagerinti tinka margainių sėklos, kardamonas, cinamonas. Ypač geras laikas kepenims padėti yra spalio mėnuo ir laikas per Užgavėnes, o pagal kinų mediciną -paskutinės kiekvieno sezono 18 dienų.“
V. Skirkevičiaus receptai
TRYS KVEPIANČIOS ŠAKNYS GLEIVIŲ SUSIDARYMUI MAŽINTI
* Debesylas - devynios jėgos, šio augalo šaknis dega kaip bengališkosios liepsnelės. Šaknyse esantys aliejai suteikia malonų kvapą, jis yra stipresnis nei žiedų. Tai vienas iš svarbiausių augalų žmonėms, turintiems polinkį kaupti gleives, t. y. gleivių tipo žmonėms (jų požymiai - stambus žmogus, blyški oda, didelės akys, dideli dantys; lėtas mąstymas, niekada nepasakys per daug). Šio tipo atstovai serga ligomis, dėl kurių susidaro daug gleivių ir ne tik plaučiuose, bet, pavyzdžiui, inkstuose. Gleivių tipo žmonių organizme linkę susidaryti polipų ir cistų.
* Jeigu dėl besikaupiančių gleivių bėdų kyla kito tipo žmonėms, būtina įmaišyti dar dvi šaknis - saldymedžių (antinkščių hormonas, kortikosteroidas, tinkamas astmai, kitoms įsisenėjusioms plaučių ligoms gydyti) ir imbierų. Saldymedžių šaknys turi kontraindikacijų, labai artimų cheminiams vaistams. Derinamos su debesylais netenka blogųjų savybių. Debesylų įsisavinimą pagerina imbierų šaknys, jos taip pat švelnina saldymedžių poveikį.
* Jei žmogus yra tulžies tipo (rudi plaukai, strazdanotas; kaista kojos), vietoj imbierų reikia vartoti cinamoną. Jis veikia švelniau. Iki miltelių susmulkintų šaknų, visų lygiomis dalimis, mišinys maišomas su medumi. Tulžies tipo žmonėms dedama medaus (viena dalis) ir dvi
dalys lydyto (ghi) sviesto. Turi susidaryti košelė, ji laikoma tris dienas, o tada vartojama tris kartus per dieną prieš valgį. Vartoti 21 d., vėliau daryti pertrauką.
JUODIEJI RIDIKAI - IR NUO REFLIUKSO
* Kai organizme kaupiasi daug gleivių, puola kosulys, gelbsti juodieji ridikai. Juos galima priskirti prie augalų, kurie pūdami skleidžia pragariškus kvapus dėl turimos sieros. Išskaptuokite ridiko vidų, susmulkinkite jį ir sudėkite atgal kartu su medumi. Taip įdarytą ridiką laikome parą ir paskui po šaukštuką prieš kiekvieną valgį vartojame, ypač tinka, kai susidaro pūlingų gleivių. Jei jums per aštru, valgykite tik medų. Juodieji ridikai tinka kenčiant nuo refliukso. Ši daržovė naudinga ir virškinimui, ir kvėpavimui. Jei ridikai jums netinka, vartokite kopūstų sultis.
Autorius: Meilė Taraškevičienė
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau