Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 13

Vyrams ir moterims sapnuojasi skirtingi košmarai

Įsivaizduokite, kad sapnuojate sapną: jaučiate, kad kažkas slepiasi nuo jūsų tamsoje. Bandote pabėgti, tačiau tas padaras, ar kas ten bebūtų, nuo jūsų neatsilieka. Jaučiate neapsakomą siaubą ir pagaliau pabundate. Širdis daužosi kaip pašėlusi, jūs pats tarytum paralyžuotas.

Kas buvo tas padaras iš sapno – žudikas maniakas ar amžinai jus kritikuojanti anyta? Atsakymas priklauso nuo to, kas sapnuoja – vyras ar moteris.

Miego specialistai Ženevjena Robert ir Antonijus Zadra iš Monrealio universiteto ištyrė 9 796 sapnus, kuriuos per penkias savaites užrašė 550 respondentai. Iš tų sapnų 431 buvo blogas (kėlė nemalonius jausmus), o 253 – košmarai (sunkūs sapnai, nuo kurių žmogus pabusdavo). Paprastai tariant, košmaras yra žymiai emociškai sunkesnis už tiesiog prastą sapną.

Sapnai, košmarai, Psichologija, Miegas

Psichologai teigia, kad košmaruose dominuoja smurtas, nesėkmės ir liūdni įvykiai. Jie išsiaiškino, kad 35% košmarų ir 55% blogų sapnų neturi nieko bendro su baime, juose dominuoja kitos emocijos – kaltė, nuoskauda, liūdesys, pasibjaurėjimas.

O štai košmarų turinys priklauso nuo žmogaus lyties. Moterims košmarai dažniausiai susiję su tarpasmeniniais konfliktais, pavyzdžiui su išsiskyrimu su partneriu, nesutarimais su giminaičiais, barniais, pergyvenimais dėl vaiko elgesio ir panašiai. Tokiuose košmaruose jaučiamas pažeminimas, bejėgiškumas, nusivylimas.

Vyrams, kaip taisyklė, sapnuojasi košmarai apie katastrofas, karus, stichines nelaimes. Moteriškuose košmaruose dažnai dalyvauja draugai arba šeimos nariai, tuo tarpu vyrai į savo košmarus leidžiasi pavieniui. Psichologai taip pat nustatė, kad moterys vidutiniškai sapnuoja košmarus dažniau negu vyrai.

Šaltinis: https://seimairnamai.eu/

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 16:32 Alpių monstras Tacelvurmas - pramanas ar realus gyvūnas?
Tacelvurmas – tai “gyvatė su katės galva”. Taip šį paslaptingą monstrą, kurio niekam niekada nepavyko pagauti, vadina Alpėse, kur jis, tiesą sakant, ir gyveno nuo neatmenamų laikų…

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 11:56 Medicininės kanapės gali padėti nuo vėžio besigydantiems žmonėms

Nors absoliuti dauguma žmonių naudoja kanapes rekreaciniais tikslais, jau seniai žinomos ir jų medicininės savybės. Medicininės kanapės gali būti naudojamos įvairioms sveikatos problemoms gydyti. Naujas Australijoje atliktas tyrimas rodo, kad kanapės gali labai padėti ir nuo vėžio sveikstantiems ...

Skaityti daugiau

19.09.2020 laikas 21:23 Sužinok, kas Tavęs laukia! 2021 Metų Horoskopas Visiems Zodiako Ženklams

Sekantys metai žada būti pakankamai ramūs. Visiems, kurie nori pasiekti sėkmę, rekomenduojama nepriimti kategoriškų sprendimų ir neskubėti.

Skaityti daugiau