Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2020 » Lapkričio » 30

Žemė per 2 000 šviesmečių pasislinko link supermasyvios juodosios bedugnės

Patarimas pažvelgti į save iš šono – naudingas net ir astronomijoje.

Žemė ką tik tapo 7 km/s (~25 750 km/h) greitesnė ir maždaug 2000 šviesmečių priartėjo prie Paukščių Tako galaktikos centre esančios supermasyvios juodosios bedugnės.

Bet nesigąsdinkite, tai nereiškia, kad dreifuojame link juodosios bedugnės. Šie pokyčiai yra rezultatas geresnio Paukščių Tako modelio, paremto naujais stebėjimų duomenimis, kuriuose yra ir ilgiau nei 15 metų Japonijos radioastronomijos projekto VERA stebėtų objektų katalogas.

VERA (VLBI Exploration of Radio Astrometry, o „VLBI“ reiškia Very Long Baseline Interferometry) projektas pradėtas 2000 metais, ir skirtas Paukščių Tako erdvinių struktūrų trimačiam greičių ir padėčių žymėjimui. VERA interferometrijos technika sujungia po visą Japonijos archipelagą išdėstytų radioteleskopų duomenis, taip pasiekdama raišką, prilygstančią 2300 km skersmens teleskopo. Tokia raiška gaunamas 10 lanko mikrosekundžių tikslumas – teoriškai jo pakaktų įžiūrėti 10 eurocentų monetą Mėnulio paviršiuje.

Kadangi Žemė yra Paukščių Tako galaktikos viduje, negalime atsitraukti tolyn, ir pažiūrėti, kaip mūsų galaktika atrodo iš šono. Bendram Galaktikos struktūros ir mūsų vietą joje supratimui gyvybiškai svarbų vaidmenį vaidina tikslus objektų pozicijos ir judėjimo matavimas – astrometrija. Šiais metais buvo publikuotas pirmasis VERA Astrometrijos katalogas, su 99 objektų duomenimis.

Remdamiesi VERA Astrometrijos katalogo ir kitų grupių naujais stebėjimais, astronomai sudarė objektų pozicijos ir judėjimo vaizdalapį. Pagal jį suskaičiavo Galaktikos centrą – tašką, aplink kurį sukasi viskas aplink.

Astrometrija, Kosmosas, Paukščių Takas, Galaktikos, Astronomija

Paukščių Tako galaktikos pozicijos ir greičio vaizdalapis. Rodyklės rodo 224 objektų, naudotų Paukščių Tako galaktikos modelyje, pozicijos ir greičio duomenis. Ištisinės juodos linijos rodo Galaktikos spiralinių vijų pozicijas. Spalvomis pažymėtis tai pačiai gijai priklausančių objektų grupės. Fonas yra simuliacijos vaizdas. ©NAOJ

Pagal šį vaizdalapį, Galaktikos centras ir ten esanti supermasyvi juodoji bedugnė yra už 25800 šviesmečių nuo Žemės. Tai arčiau, nei oficiali 27 700 šviesmečių reikšmė, kurią Tarptautinė astronomų sąjunga priėmė 1985 metais. Pagal vaizdalapio greičio dedamąją, Žemė orbita aplink Galaktikos centrą skrieja 227 km/s greičiu. Tai yra greičiau už oficialią 220 km/s reikšmę.

VERA dabar ketina stebėti daugiau objektų, ypač esančių netoli centrinės supermasyvios juodosios bedugnės, kad geriau charakterizuotų Galaktikos struktūrą ir judėjimą. Tam VERA dalyvaus EAVN (East Asian VLBI Network) tinkla, sudarytame iš radioteleskopų Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Kinijoje. Padidindama teleskopų skaičių ir atstumus tarp jų, EAVN gali pasiekti netgi dar didesnį tikslumą.

VERA et al. sandarbio „The First VERA Astrometry Catalog“ pasirodė Astronomical Society of Japan publikacijose 2020 metų rugpjūtį.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.06.2019 laikas 08:28 Receptai – Patiekalai Tradiciniai virti varškėtukai
Pasigaminkime skanius varškėtukus. Skanių varškėtukų receptas.

Skaityti daugiau

06.11.2017 laikas 14:23 Receptai – Patiekalai Morkos su pienu gydo užkimimą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: užkimimas. Ingredientai: morkų, pieno.

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 14:38 Receptai – Patiekalai Kotletai su siurprizu orkaitėje. Užkariaus, bet kokį gurmaną!
Jei norite patys palepinti save ar draugus originalumu, pabandykite pasigaminti šiuos neįprastus mėsainius. Juose labai skanus ir kvapnus faršas, o taip pat įdaras-siurprizas. Tokį skanumėlį įvertins bet koks gurmanas!...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
19.04.2024 laikas 06:52 Treji pernelyg skubotų santykių spąstai
Susipažinote prieš tris savaites, o jau planuojate gyventi kartu? Svajojate, kaip sensite kartu, auginsite vaikus, pasistatysite namą su sodu? Norite, kad šis vyras ar ši moteris būtų su jumis visą likusį gyvenimą? Tai reiškia, kad santykiai, tikslia...

Skaityti daugiau

19.04.2024 laikas 06:48 Kam merginai reikalingas princas gelbėtojas?
Gražioji princesė įkalinta bokšte. Ją saugo drakonas. Reikia gelbėti! Šią istoriją nuo vaikystės žino kiekvienas, tačiau šio archetipo reikšmė mažai kam suvokiama. Į bėdą patekusios merginos personažas sutinkamas visur: kine, literatūroje ir net rekl...

Skaityti daugiau

19.04.2024 laikas 06:31 Horoskopas 2024 m. balandžio 19 d.: liūdėti ir pykti ant likimo...
Penktadienį visi nori atsipalaiduoti, sunki savaitė liko už nugaros, laukia savaitgalis. Tačiau atsipalaiduoti nepavyks, Mėnulis bus priešais Saturną, sudarydamas opozicinį aspektą, todėl ypač jautriems žmonėms sukels vidinę įtampą. Santykiuose su žm...

Skaityti daugiau