- 07.09.2020
- 4.0 Reitingas
- 1030 Peržiūros
- Komentarai
Būna, kad mūsų kūnas „elgiasi“ labai keistai. Mes ir miegame, ir reguliariai mankštinamės, tinkamai maitinamės, nevengiame saikingo fizinio darbo, o iš savo kūno sulaukiame įvairių nemalonių siurprizų. Pateikiame 11 požymių, kurie Jus perspėja, kad esate ne visiškai sveiki, nors ir jaučiatės pakankamai gerai.
1. Pilvo pūtimas
Pilvo pūtimas pavalgius - gana nemalonus reiškinys, kuris gali atsirasti, jei pernelyg greitai valgote. Tačiau, jei pilvą pučia reguliariai, tai perspėjimas, jog sutriko skrandžio ir žarnyno darbas.
Ką daryti? Vartokite arbatų, kurios pastebimai pagerina virškinamojo trakto darbą. Jei tai nepadės, būtinai kreipkitės į gydytojus.
2. Nuolatinio nuovargio sindromas
Nuovargis gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Trumpalaikį nuovargį gali sukelti miego trūkumas, patirtas stresas, fizinis ar psichinis pervargimas. Tačiau nuolatinio nuovargio sindromas visai kas kita.
Ką daryti? Visų pirma, reikia būti sąžiningiems sau patiems ir pagalvoti apie tai, kokių įpročių savo gyvenime reiktų atsisakyti bei peržiūrėti savo darbo ir poilsio režimą. Nerūkykite, nepiktnaudžiaukite alkoholiu, prieš miegą pusė valandos pasivaikščiokite lauke. Jei taip darant savijauta nepagerės, imkitės tam tikrų priemonių ir kreipkitės į gydytojus.
3. Nemiga
Visi žinome, kad normaliai galvos smegenų veiklai reikalinga pilnavertis miegas. Žmogaus gyvenimas nebus pilnavertis, jei jis reguliariai tinkamai neišsimiegos. Medikai nemigą vadina būseną, kai vakare sunku užmigti ir kai miegodami naktį kelis kartus prabundate ir kai tokia būsena trunka ilgiau nei mėnesį.
Ką daryti? Nemigos pasekmės sveikatai gali būti labai pavojingos, todėl geriau iš karto kreiptis į specialistus, o ne kelis mėnesius kentėti.
4. Galvos skausmai
Atsitiktinių galvos skausmų baimintis nereikia, todėl, kad nėra nei vieno žmogaus, kuris būtų nesiskundęs šiais nemaloniais pojūčiais. Tačiau, jei galvą skauda dažnai bei juos lydi kiti nemalonūs simptomai, reikia kreiptis į gydytojus.
Ką daryti? Miegokite ne trumpiau nei 8 valandas per parą, gerkite daugiau vandens, mankštinkite akis ir t.t. Tai geriausia, ką galima padaryti be gydytojo pagalbos.
5. Negražūs nagai
Nagų išvaizda gali daug ką papasakoti apie mūsų sveikatą. Nagams reikia daug maistinių medžiagų. Jei nagai atrodo nesveiki, ypač jei jie tapo trapūs ar pagelto, būtina susirūpinti savo sveikata.
Ką daryti? Gerkite daugiau vandens, laikykitės subalansuotos mitybos taisyklių. Jei nagus pažeidė grybelis, šią ligą išgydykite.
6. Žemas libido
Libido - tai potraukis, aistra. Kai kurie psichologai tvirtina, jog libido -bendra, nekryptinga psichinė energija. Aistrą, potraukį ir psichinę energiją susilpnina įvairūs faktoriai bei aplin-
kybės. Gyvenimo būdo ypatumai, santykiai, fizinis ir emocinis gerbūvis bei kitos problemos gali lengvai nuslopinti suartėjimo su partneriu norą. Libido silpnina ir kai kurie vaistai.
Ką daryti? Išanalizuokite prieš tai paminėtas priežastis. įdėmiai perskaitykite vartojamų vaistų instrukcijas, susipažinkite su jų šalutiniu žalinguoju poveikiu. Prieš nustodami vartoti libido silpninančius vaistus, būtinai pasitarkite su gydytoju.
7. Dažnas vidurių užkietėjimas
Stipriai sveikatai reikalinga, kad reguliariai tuštintumėtės. Tuštinimosi norma įvairi: nuo 3 kartų per dieną iki 3 kartų per savaitę. Tuštinimuisi įtakos turi sportiniai įpročiai, fizinis aktyvumas, dieta ir kt. Jei dažnai užkietėja viduriai, tai perspėjimas, jog laikas susirūpinti savo sveikata.
Ką daryti? Gerkite daugiau skysčių, pakeiskite mitybos įpročius. Kasdien vartokite pakankamai maistinių skaidulų: moterims reikia 21-25 g maistinių skaidulų per dieną, vyrams - 30-38 g.
8. Spartus plaukų slinkimas
Tai, kad kasdien slenka plaukai - normalu. Didžiulę įtaką plaukų slinkimui turi genai. Plaukų slinkimui turi įtakos ir gyvenimo būdas. Tačiau dažniausiai plaukai slenka palaipsniui. Jei plaukai pradeda slinkti staiga ir gausiai, tai perspėjimas, jog sergate kažkokia liga.
Ką daryti? Jei sparčiai slenka plaukai, kreipkitės į specialistus.
10. Raumenų mėšlungis
Pagrindinės raumenų mėšlungio ir spazmų priežastys yra patempimai ir maistinių medžiagų trūkumas. Kitos raumenų mėšlungio priežastys: padidėjusi fizinė įtampa, nepakankamai aktyvus gyvenimo būdas, sutrikusi kraujotaka.
Ką daryti? Įsitikinkite, kad geriate pakankamai daug skysčių, nevengiate saikingų fizinių krūvių bei valgote organizmui naudingų maisto produktų. Jei raumenys, kuriuos traukia mėšlungis, patinsta, oda parausta, jaučiate diskomfortą ar kokius nors neįprastus simptomus, nedelsdami kreipkitės į specialistus.
11. Svyruojantis kūno svoris
Kai kurie žmonės reguliariai tai priauga svorio, tai netenka kelių kilogramų. Tai normalus procesas, tiesiogiai susijęs su medžiagų apykaita organizme. Tačiau, jei priaugate svorio ar jo netenkate pernelyg greitai, tai gali būti pavojingų ligų vystymosi požymis.
Ką daryti? Nedelsdami kreipkitės į gydytojus.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau