Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Lapkričio » 14

Didžiulės cunamį primenančios potvynio bangos sugriovė namus, privertė tūkstančius žmonių palikti namus ir iškelti kūnus iš kapų Ganoje

Tūkstančiai žmonių Ganos Voltos regione liko be namų po to, kai jų namus užklupo didžiulės potvynio bangos. Dauguma nukentėjusiųjų, daugiausia vaikai ir moterys, gyvenantys Ketos savivaldybėje, dėl audros bangos neteko namų.

Nuo sekmadienio, kai cunamis sugriovė mokyklas ir bažnyčias, jie liko be namų.

"Ketos rajone yra 1557 perkeltųjų asmenų ir 239 nukentėję namai. Anlogos rajone turime 1394 perkeltus asmenis ir 134 nukentėjusius namus, o pietiniame Ketu rajone - 1027 perkeltus asmenis ir 149 nukentėjusius namus."

Daugelis nukentėjusiųjų apibūdino situaciją kaip nepakeliamą ir reikalavo, kad vyriausybė nedelsdama įsikištų.

"Mes likome be namų ir tai mus vargina jau daugelį metų, mums reikia skubaus valdžios dėmesio", - sakė kai kurie gyventojai.

Tai jau trečiasis potvynis šiais metais, tačiau jis yra baisiausias.

Kai kuriose nukentėjusiose vietovėse potvynio bangos iš kapų ištraukė lavonus. Bendruomenės vadovai buvo priversti perlaidoti atidengtus lavonus, kad būtų išvengta užteršimo.

Ganos darbų ir būsto ministras Francis Asenso-Boakye sakė, kad Finansų ministerija skirs lėšų antrai daugiau kaip 8 km ilgio apsauginei sienai šioje teritorijoje pastatyti.

Potvynių ir atoslūgių bangos - tai didžiausios vandenynų bangos mūsų planetoje, kurias sukelia Žemės, Saulės ir Mėnulio gravitacinės jėgos.

Saulės ir Mėnulio gravitacinės jėgos traukia vandenynus, todėl jie kyla abiejose Žemės pusėse (arčiausiai Mėnulio ir toliausiai nuo Mėnulio esančioje pusėje).

Žemei sukantis, potvyniai ir atoslūgiai "ateina" ir "išeina" (Žemė juda, bet vandens lygis išlieka vienoje linijoje su Mėnuliu, todėl susidaro įspūdis, kad potvyniai ir atoslūgiai juda, nors iš tikrųjų juda Žemė). 

Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2021 laikas 10:22 Naujas tyrimas atskleidė, kad Kinija jau sėkmingai kontroliuoja orus

Kinijos Komunistų partija vasarą šventė šimtmečio jubiliejų. Ir dangus virš Pekino buvo giedras, taip pradžiugindamas dešimtis tūkstančių susirinkusiųjų.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:12 Tibeto ilgaamžiškumo paslaptys
Jų filosofinės praktikos, gyvenimo pagrindai ir paprasti praktiški patarimai pratęsė gyvenimus daugybei žmonių, kurie į tą išmintį įsiklausė. Šį kartą ir mes nusprendėme kreiptis pagalbos į tuos, kurie išmoko gyventi be ligų ir pilni jėgų sutikti šimto metų slenkstį....

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:04 Liaudiškos priemonės, kad kepenys neskaudėtų
Sumaišyti 1/2 stiklinės kopūstų sūrymo ir 1/2 stiklinės šviežių pomidorų sulčių. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną po valgio. Vartoti ilgą laiką.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 19:34 Apie burokėlių naudą, dilgėlės nuo skausmo, kraujospūdis
Burokėliuose yra daugybė vitaminų ir druskų: vitaminai C, B, B2, B3, B6, B9, geležies, vario, jodo, mangano, boro, vanadžio, fluoro, cinko druskos

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 18:34 Tiesa skaudina: Pfizer, Moderna COVID vakcinos sukelia širdies sutrikimų
Naujo tyrimo duomenimis, beveik 600 pacientų, gavusių "Pfizer" arba "Moderna Wuhan" koronaviruso (COVID-19) vakcinas, pasireiškė širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimo požymių, dėl kurių padidėjo širdies priepuolio ir kitų sunkių koronarinių problemų rizika....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:50 Receptai | Patiekalai Tailandietiškas vištienos troškinys su kokosų pienu ir raudonojo kario pasta
Toks tailandietiškas vištienos troškinys gali skambėti, jog yra pagaminamas gan sudėtingai, bet iš tiesų tai yra ganėtinai paprastas patiekalas su daug skonių ir aromatų. Tikrai daug savo brangaus laiko nesugaišite jį gamindami....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:25 Receptai | Patiekalai Brusketa (Bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela

Paprasta ir ganėtinai greitai pagaminama, bet tuo pačiu skani brusketa (bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela.

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:12 Receptai | Patiekalai Gedimino pica su saldžiųjų bulvių (batatų) pagrindu su mocarelos sūriu

Šiandien sužinosite, kad saldžiosios bulvės (dar kitaip vadinami batatai) puikiai tiks ne tik virimui, kepimui, sriuboms ir troškiniams, bet ir nuostabiai gali atstoti picos padą. Tai yra sveikesnė alternatyva tradiciniam, miltiniam picos padui.

...

Skaityti daugiau