Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Civilizacijos Paslaptys » 2021 » Gruodžio » 1

Mįslingasis Ajudo artefaktas

Šis įvykis nutiko 1974 metais Rumunijoje, už dviejų kilometrų į rytus nuo Ajudo miesto. Grupė darbininkų, dirbusių ant Murešo upės kranto, smėlio duobėje, 10 metrų gylyje rado tris objektus. Du objektai buvo seniai išmirusių mastodontų kaulai, o trečias - metalo gabalas, pagal formą panašus į pleištą ir turėjo keletą angų. Artefakto ilgis -20,1 cm, plotis - 12,7 cm, aukštis - 7 cm, svoris - 2,3 kg.

Keistas objektas buvo nusiųstas ištirti į Klužo-Napokos archeologinį institutą, iš ten - į kitą institutą, kuris nagrinėjo metalus ir nemetalinius mineralus. Paskui objektas buvo tiriamas Lozanos (Šveicarija) moksliniame institute.

Artefakto analizė parodė, kad tai - sudėtingas 12 skirtingų elementų lydinys. Svarbiausias iš šių elementų - aliuminis, jo yra 89 %. Kitus 11 % sudaro varis, silicis, cinkas, švinas, alavas, cirkonis, kadmis, nikelis, kobaltas, vismutas, sidabras. Artefakte taip pat rasti labai nedideli pėdsakai galio.

archeologija, technologijos, istorija, mistika, artefaktai

Iš viršaus Ajudo objektą dengia storas oksidinės plėvelės sluoksnis, tai būdinga aliuminiui. Nustatant šio artefakto senumą pagal oksidinės plėvelės storį, galima teigti, kad Ajudo objektui yra mažiausiai 300 arba 400 metų.

Ant objekto aiškiai matomi mechaninio apdirbimo pėdsakai - kairiajame atsikišime išgręžta skylė, o objekto viduryje yra du susisiekiantys kanalai.

Labai keista, kad toks metalinis objektas rastas kartu su mastodonto kaulais. Vieni laiko šį objektą senovinio ateivių astronautų vizito įrodymu. Kiti namo, kad Ajudo objektas - tai įrodymas, kad egzistavo techniškai labai išsivysčiusi procivilizacija. Tačiau dauguma mokslininkų mano, kad Ajudo objektas - tai mistifikacija, arba buvo padaryta klaida, nustatant jo amžių. Juk aliuminis pirmą kartą išgautas tik 1825 metais, o šiaip gamtoje šis metalas nesutinkamas. Todėl galima manyti, kad šis aliuminio gabalas yra šiuolaikinis, į duobės dugną jis pateko, prasmegęs į vienalytį smėlį, kurio tankis beveik du kartus mažesnis negu aliuminio. Stora oksidinė plėvelė galėjo būti uždėta ant artefakto gamykloje ar kokioje nors laboratorijoje.

Dabar Ajudo artefaktas yra Kiužo miesto (Transilvanijoje) istorijos muziejaus eksponatų saugykloje.

archeologija, technologijos, istorija, mistika, artefaktai

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
16.01.2022 laikas 20:01 Ramunėlės padės, kai sukandžiojo uodai

Kai įsikėlėme į naują butą, buvome nepaprastai laimingi. Pagaliau turime nuosavą būstą! Dabar viskas bus kitaip. Nors butas miesto pakraštyje, bet gamta netoliese - puiki, pro langą matosi vandens telkinys.

...

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 19:35 Skanus vaistas nuo cukrinio diabeto
Kai anytai buvo nustatytas cukrinis diabetas, pradėjome ieškoti nekenkiančių gydymo metodų - juk “nesėdėsi” visą laiką ant vaistų!

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 18:38 NSO laivynas praskrido žemai virš greitkelio Ilinojaus valstijoje
Vaizdo įrašas (žiūrėti toliau) buvo įrašytas 2021 m. lapkričio 26 d. apie 18 val. vakaro, tačiau tik neseniai pasirodė internete. Pasak liudininko, objektai judėjo visiškai tyliai ir, keisdami formą, judėjo Mičigano ežero link....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 17:52 Paslaptingas Dievų miestas Teotihuakanas
Teotihuakaną statė nežinoma išsivysčiusi civilizacija – taip teigia viena iš paskutinių nusistovėjusių versijų apie paslaptingą senovinį miestą Šiaurės Amerikoje.

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 15:39 Nežinomų dievų pagalba
Stebint naujausius mokslinius atradimus išnykusių civilizacijų tyrinėjimų srityje, tampa akivaizdu, kad klasikinė teorija apie žmonijos vystymąsi neišlaiko jokios kritikos. Seniai žlugo versija, kad dabartinė civilizacija yra visų ankstesnių, egzistavusių prieš ją, karūna....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 13:03 Receptai | Patiekalai Gaminame namuose: Naminė saldinta pistacijų pasta

Maistas privalo būti skanus. Šiais laikas žmonės vis dažniausiai koncentruojasi į grožį, kad net kartais pamiršta skonį. Vis mažiau apie jį visi kalba.

Skaityti daugiau

15.01.2022 laikas 16:59 Receptai | Patiekalai Tobulasis kepinys, kuris niekada nenuvilia! Mielinis velykų pyragas
Kokios Velykos be tikros romo bobos? Tokios bobos - bobos kaip bobos tik be romo, kad visokiausio amžiaus valgytojai galėtų jas ragauti bei vertinti. O įvertintos buvo greitai, dar net nesulaukus Velykų.

Skaityti daugiau

13.01.2022 laikas 22:56 Receptai | Patiekalai Pačios skaniausios orkaitėje keptos varškės spurgos
Tokios orkaitėje iškeptos varškės spurgos yra tikras mano atradimas. Man jos labai patinka, jose nėra tiek daug riebalų, skonis fantastiškas. Pastaruoju metu jos tapo labai pamiltos visos mūsų šeimos. Užsukę svečiai, kuriuos pavaišinau taip pat labai gyrė, vis kartojo, kad prie kavos puodelio jos la...

Skaityti daugiau