- 16.10.2022
- 3.0 Reitingas
- 1237 Peržiūros
- Komentarai
Jei automobilis su metaliniu kėbulu ilgą laiką stovi lauke, jis ilgainiui pradės rūdyti. Jei aplinkos oras yra labai drėgnas, tai įvyksta labai greitai - automobilis praranda savo išvaizdą jau po vienerių metų. Tačiau pasaulyje yra metalinis bokštas, kuris daugiau nei tūkstantį metų išlaikė puikią išvaizdą be nė vienos rūdžių dėmės. Ir tai nepaisant to, kad jis stovi lauke ir niekaip nėra apsaugotas nuo lietaus ir vėjo. Tai pasakojimas apie Indijos teritorijoje esantį Kutbo stulpą, kuris, pasak legendų, suteikia žmonėms laimę ir išpildo jų norus. Mokslininkai jau daugelį metų bando paaiškinti, kodėl kolona apsaugo nuo rūdžių, tačiau vis dar negali pateikti tikslaus atsakymo. Tačiau yra kelios hipotezės, apie kurias norime papasakoti dabar.
Geležinė kolona Delyje
Kutbo kolona yra Indijos sostinės Delio rajone ir yra Kutbo Minaro minareto dalis. Jis 99 % pagamintas iš geležies, jo aukštis - 7,2 metro, o mokslininkų skaičiavimais, jis sveria 6 tonas.
Delio geležinė kolona buvo pastatyta 415 m. po Kr. valdovo Čandraguptos II garbei. Iš pradžių jis stovėjo vienoje iš Udajagirio olų, bet vėliau buvo perkeltas į dabartinę vietą - greičiausiai dėl vieno iš vėlesnių Delio valdovų užgaidos.
Kutbo kolona 1905 m.
Tai, kad Geležinė kolona yra vienas pagrindinių Indijos orientyrų, gali atrodyti keista. Juk pažiūrėkite patys - išoriškai jis niekaip negali patraukti dėmesio, iš tiesų tai tik paprastas žibinto stulpas. Tačiau tai nėra taip paprasta. Kadangi šis 1600 metų senumo objektas pagamintas beveik vien iš geležies, jis visiškai nerūdija. Per tą laiką kitas panašus objektas jau seniai būtų pasidengęs storu rūdžių sluoksniu, tačiau Kutbo kolona kažkodėl išliko visiškai švarus.
Užrašai ant Kutbo kolonos
Legendos apie Kutbo koloną
Vietiniai gyventojai tiki, kad geležinę koloną saugo kažkokia magija. Dėl to tikima, kad kiekvienas, kuris į jį atsiremia, ras laimę. Kitoje versijoje sakoma, kad geležinis bokštas gali išpildyti bet kokį norą. Bėgant metams šią koloną lankė piligrimai, o vėliau - paprasti turistai. Kad būtų išvengta vandalizmo, 1997 m. vietos valdžia nusprendė bokštą aptverti nedidele tvora.
Geležinę koloną juosianti tvora
Egzistuoja hipotezė, kad Kutbo kolona taip gerai apsaugota nuo korozijos, nes jos kūrėjai išmanė metalų kalimo technologiją, kuri laikui bėgant buvo prarasta. Pagal kitą versiją kolona buvo nulieta iš meteorito. Pagal labiausiai abejotiną versiją bokštą, kaip ir Egipto piramides, sukūrė senovės ar net nežemiškos civilizacijos.
Kodėl Kutbo kolona nerūdija
Kutbo kolonos stabilumą galima paaiškinti ir moksliniu požiūriu. Pirmiausia rūdžių nebuvimas ant jo paviršiaus gali būti susijęs su idealiomis aplinkos sąlygomis. Mokslininkų skaičiavimais, drėgmė Delyje retai kada siekia 70 % - paprastai šis rodiklis būna daug mažesnis. Be to, geležinė kolona gerai išlaiko šilumą. Atsižvelgiant į šiuos du veiksnius, paaiškėja, kad rūdys gali nesusidaryti dėl nuolat sauso kolonos paviršiaus.
Kutbo kolona stovi Quvwat ul-Islam mečetės kieme
Kutbo koloną nuo korozijos taip pat gali apsaugoti ant jos paviršiaus susidaręs pašalinių medžiagų sluoksnis. Dėl didelių žmonių ir gyvūnų minių Delio ore yra daug amoniako - dėl geležies sąveikos su tokiu oru stulpelio paviršius gali būti natūraliai azotinamas. Be to, prie didžiulio stulpo dažnai vykdavo religiniai ritualai, todėl jis galėjo būti padengtas aliejų ir smilkalų sluoksniu.
1875 m. Kutbo kolona
Išorinis kolonos apvalkalas galėjo būti padengtas misavitu - deguonies, vandenilio ir geležies junginiu. Kai senovės amatininkai iš rūdos gamino geležį, jie turėjo deginti medieną. Jei jie naudojo arbatmedį, geležis galėjo prisisotinti fosforo, dėl kurio stulpo paviršiuje ilgainiui galėjo susidaryti misavitas.
Galiausiai kita įdomi teorija paaiškina kolonos atsparumą korozijai tuo, kad ji buvo pagaminta vietovėje, kurioje yra didelis radiacijos lygis. Jei po pagaminimo jis būtų gulėjęs radioaktyvioje oloje, viršutinis geležies sluoksnis galėjo tapti amorfiniu ir apsisaugoti nuo korozijos.
Apskritai Kutbo kolona yra vienas iš daugelio statinių, kuriuos gaubia didelė paslaptis.
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite....kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau