Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2021 » Gruodžio » 3

Paslaptingas "Krišnos rutulys” kelia iššūkį visiems fizikos dėsniams

“Krišnos sviesto rutulys” - tai milžiniškas granitas, kuris grėsmingai iškilęs ant lygaus šlaito. Šį didžiulį riedulį galima pamatyti Indijoje.

Šiandien šis paslaptingasis milžiniškas akmuo vadinamas tiesiog “Krišnos sviesto rutuliu”, nors jo pirminis pavadinimas yra “Vaan Irai Kal”, išvertus iš tamilų kalbos (originalios šio krašto kalbos), tai reiškia “Dangiškosios dievybės akmuo”.

Šis didžiulis riedulys yra Mahabalipuramo mieste, Indijoje, ant kalvos šlaito netoli Ganesha Ratha šventyklos.

statiniai, artefaktai, Indija, Krišnos rutulys, akmenys

Indijos miestas Mahabalipuramas atsirado septintame mūsų eros amžiuje ir buvo svarbiausias Pallavos karalystės uostas. Iki mūsų laikų čia išliko daug unikalių budistinių šventyklų, paminklų, monumentų ir skulptūrų. Daug iš jų yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Mahabalipuramas yra vienas iš populiariausių Indijos turistinių maršrutų ir svarbiausia turistinė įžymybė Bengalijos pakrantėje. Būtent čia ir yra ant šlaito balansuojantis milžiniškas riedulys, vadinamas “Krišnos sviesto rutuliu”.

Jis garsėja ne tik savo dydžiu, bet ir tuo, kad meta iššūkį visiems žinomiems fizikos dėsniams!

“Krišnos sviesto rutulys” tapo populiaria turistine įžymybe, kurią kasmet aplanko tūkstančiai žmonių. Ir vaikai, ir suaugusieji aistringai svajoja pamatyti šį paslaptingą akmenį, kurio neįmanoma pajudinti iš vietos jokiomis jėgomis ir jokiomis priemonėmis. Akmens skersmuo siekia maždaug penkis metrus, ir akmuo pavojingai pakibęs 45 laipsnių kampu.

Jis sveria daugiau nei 250 tonų ir stebuklingai stovi ant labai mažos, slidžios, nuožulnios kalvos. Daugeliu atžvilgių “Krišnos sviesto rutulys” yra dar vienas įrodymas, koks nepilnas yra mūsų supratimas apie žmonijos istoriją.

Tarp ekspertų buvo daug diskusijų, kaip šis didžiulis riedulys (kuris greičiausiai yra natūralios gamtinės kilmės) atsidūrė ant kalvos.

statiniai, artefaktai, Indija, Krišnos rutulys, akmenys

Iki šiol niekam nepavyko pajudinti jį iš vietos.

Daug žmonių bandė sugalvoti būdą, kaip pajudinti akmenį, tačiau nė vienas bandymas nebuvo sėkmingas.

Anot senovės mito, Pallavos karalius Narasimha-varmanas, valdęs Pietų Indijoje 630-668 m., taip pat bandė pašalinti šį akmenį.

Karaliui, be abejo, nepavyko ir jis išleido dekretą, pagal kurį akmuo buvo paskelbtas dangaus apsireiškimu ir buvo draudžiama jį liesti. Tada Narasimha-varmanas buvo priverstas nusivylęs žiūrėti, kad jo įsakymas nebuvo vykdomas. Nepaisant visų pastangų, riedulys liko savo vietoje.

1908 metais tuometinis Madraso valdytojas Arthuras Lawley šį riedulį palaikė pernelyg pavojingu. Susirūpinęs, kad akmuo bet kada gali nuslysti nuo kalno, jis liepė perkelti jį kur nors kitur, padedant septyniems drambliams. Bet akmuo nepajudėjo nė per colį, o Indijos vyriausybė atsisakė visų bandymų jį perkelti, palikdama „Krišnos sviesto rutulį” ten, kur yra dabar.

Kodėl šio akmens neįmanoma pajudinti? Ar dėl jo svorio, o gal jo viduje yra kažkas, kas neleidžia jam slysti žemyn šlaitu? Net ir šiandien
perkelti kalvos šlaitu aukštyn 250 tonų riedulį būtų labai sunku.

statiniai, artefaktai, Indija, Krišnos rutulys, akmenys

Šis paslaptingas akmuo savo buvimu kelia daugybę klausimų, ir kol kas jie visi lieka neatsakyti. Kaip 250 tonų sveriantis akmuo stovi mažiau negu ant 4 atramos taškų? Jei neįmanoma jo pastumti žemyn, kaip jis buvo užkeltas į kalną? Kas pastatė šį akmenį ant šlaito? Kodėl jo pavadinimas susijęs su dangaus dievybėmis? Ar “dangiškos dievybės akmenį” ant kalvos pastatė gigantai, o gal pačios “dangiškos dievybės”, kurios taip norėjo pademonstruoti savo jėgą? Kokia senovinė nežinoma technologija buvo panaudota, gabenant šį akmenį?

Mokslininkai mano, kad už savo formą paslaptingasis “Krišnos sviesto rutulys” turi būti dėkingas nuo vandenyno pučiantiems vėjams. Per tūkstančius metų jie sugebėjo iš monolito sukurti tokį įmantrų akmeninį riedulį, kurio negali pajudinti iš vietos net 9 drambliai. Bet kas įsiklausys į mokslininkų nuomonę Didžiojo Krišnos, fakyrų, jogų ir gyvačių užkalbėtojų šalyje? “Krišnos sviesto rutulys” - gausiai turistų lankoma vieta. Jie labai vertina galimybę prisiliesti prie mėgstamo dievų skanumyno ir nufotografuoti atminimui mažą gabalėlį nuostabiosios Indijos.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau