Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Statiniai, Paslaptys » 2021 » Gruodžio » 3

Paslaptingas "Krišnos rutulys” kelia iššūkį visiems fizikos dėsniams

“Krišnos sviesto rutulys” - tai milžiniškas granitas, kuris grėsmingai iškilęs ant lygaus šlaito. Šį didžiulį riedulį galima pamatyti Indijoje.

Šiandien šis paslaptingasis milžiniškas akmuo vadinamas tiesiog “Krišnos sviesto rutuliu”, nors jo pirminis pavadinimas yra “Vaan Irai Kal”, išvertus iš tamilų kalbos (originalios šio krašto kalbos), tai reiškia “Dangiškosios dievybės akmuo”.

Šis didžiulis riedulys yra Mahabalipuramo mieste, Indijoje, ant kalvos šlaito netoli Ganesha Ratha šventyklos.

statiniai, artefaktai, Indija, Krišnos rutulys, akmenys

Indijos miestas Mahabalipuramas atsirado septintame mūsų eros amžiuje ir buvo svarbiausias Pallavos karalystės uostas. Iki mūsų laikų čia išliko daug unikalių budistinių šventyklų, paminklų, monumentų ir skulptūrų. Daug iš jų yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Mahabalipuramas yra vienas iš populiariausių Indijos turistinių maršrutų ir svarbiausia turistinė įžymybė Bengalijos pakrantėje. Būtent čia ir yra ant šlaito balansuojantis milžiniškas riedulys, vadinamas “Krišnos sviesto rutuliu”.

Jis garsėja ne tik savo dydžiu, bet ir tuo, kad meta iššūkį visiems žinomiems fizikos dėsniams!

“Krišnos sviesto rutulys” tapo populiaria turistine įžymybe, kurią kasmet aplanko tūkstančiai žmonių. Ir vaikai, ir suaugusieji aistringai svajoja pamatyti šį paslaptingą akmenį, kurio neįmanoma pajudinti iš vietos jokiomis jėgomis ir jokiomis priemonėmis. Akmens skersmuo siekia maždaug penkis metrus, ir akmuo pavojingai pakibęs 45 laipsnių kampu.

Jis sveria daugiau nei 250 tonų ir stebuklingai stovi ant labai mažos, slidžios, nuožulnios kalvos. Daugeliu atžvilgių “Krišnos sviesto rutulys” yra dar vienas įrodymas, koks nepilnas yra mūsų supratimas apie žmonijos istoriją.

Tarp ekspertų buvo daug diskusijų, kaip šis didžiulis riedulys (kuris greičiausiai yra natūralios gamtinės kilmės) atsidūrė ant kalvos.

statiniai, artefaktai, Indija, Krišnos rutulys, akmenys

Iki šiol niekam nepavyko pajudinti jį iš vietos.

Daug žmonių bandė sugalvoti būdą, kaip pajudinti akmenį, tačiau nė vienas bandymas nebuvo sėkmingas.

Anot senovės mito, Pallavos karalius Narasimha-varmanas, valdęs Pietų Indijoje 630-668 m., taip pat bandė pašalinti šį akmenį.

Karaliui, be abejo, nepavyko ir jis išleido dekretą, pagal kurį akmuo buvo paskelbtas dangaus apsireiškimu ir buvo draudžiama jį liesti. Tada Narasimha-varmanas buvo priverstas nusivylęs žiūrėti, kad jo įsakymas nebuvo vykdomas. Nepaisant visų pastangų, riedulys liko savo vietoje.

1908 metais tuometinis Madraso valdytojas Arthuras Lawley šį riedulį palaikė pernelyg pavojingu. Susirūpinęs, kad akmuo bet kada gali nuslysti nuo kalno, jis liepė perkelti jį kur nors kitur, padedant septyniems drambliams. Bet akmuo nepajudėjo nė per colį, o Indijos vyriausybė atsisakė visų bandymų jį perkelti, palikdama „Krišnos sviesto rutulį” ten, kur yra dabar.

Kodėl šio akmens neįmanoma pajudinti? Ar dėl jo svorio, o gal jo viduje yra kažkas, kas neleidžia jam slysti žemyn šlaitu? Net ir šiandien
perkelti kalvos šlaitu aukštyn 250 tonų riedulį būtų labai sunku.

statiniai, artefaktai, Indija, Krišnos rutulys, akmenys

Šis paslaptingas akmuo savo buvimu kelia daugybę klausimų, ir kol kas jie visi lieka neatsakyti. Kaip 250 tonų sveriantis akmuo stovi mažiau negu ant 4 atramos taškų? Jei neįmanoma jo pastumti žemyn, kaip jis buvo užkeltas į kalną? Kas pastatė šį akmenį ant šlaito? Kodėl jo pavadinimas susijęs su dangaus dievybėmis? Ar “dangiškos dievybės akmenį” ant kalvos pastatė gigantai, o gal pačios “dangiškos dievybės”, kurios taip norėjo pademonstruoti savo jėgą? Kokia senovinė nežinoma technologija buvo panaudota, gabenant šį akmenį?

Mokslininkai mano, kad už savo formą paslaptingasis “Krišnos sviesto rutulys” turi būti dėkingas nuo vandenyno pučiantiems vėjams. Per tūkstančius metų jie sugebėjo iš monolito sukurti tokį įmantrų akmeninį riedulį, kurio negali pajudinti iš vietos net 9 drambliai. Bet kas įsiklausys į mokslininkų nuomonę Didžiojo Krišnos, fakyrų, jogų ir gyvačių užkalbėtojų šalyje? “Krišnos sviesto rutulys” - gausiai turistų lankoma vieta. Jie labai vertina galimybę prisiliesti prie mėgstamo dievų skanumyno ir nufotografuoti atminimui mažą gabalėlį nuostabiosios Indijos.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
02.11.2017 laikas 12:41 Receptai Šalavijas vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Šalavijo, Vandens

Skaityti daugiau

03.11.2017 laikas 14:20 Receptai Arbata su ramunėlėmis nuo peršalimo
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Peršalimas. Ingredientai: ramunės žiedai, juoduogio šeivamedžio žiedai

Skaityti daugiau

19.06.2019 laikas 16:58 Receptai Lietuviškas kugelis
Skanus lietuviško kugelio (plokštainio) receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 12:09 Vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi skirtumai
Nepasitikėjimas savimi yra universali patirtis, tačiau kaip jis pasireiškia vyrams ir moterims, gali labai skirtis. Šiame straipsnyje nagrinėsime septynis esminius skirtumus tarp vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi, siekdami geriau suprasti, k...

Skaityti daugiau