Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2021 » Gruodžio » 3

Kodėl ąžuolas Britanijos grafystėje prieš du šimtus metų buvo sukaustytas grandinėmis

Centrinėje Didžiosios Britanijos dalyje yra kraupi įžymybė: senas ąžuolas, sukaustytas grandinėmis. Didžiuliai pančiai per daugelį metų jau tapo medžio dalimi, o vietomis ąžuolas net prarijo kai kurias grandinės dalis. Mokyto katino čia nerasite, ir to, kuris taip pasityčiojo iš medžio, taip pat. Tačiau yra legenda, kuria vietiniai gyventojai tiki iki šiol.

mitai, legendos, ąžuolas

Grandinėmis surakintas ąžuolas yra netoli Altono kaimelio Stafordšyro grafystėje. Kalbama, kad XIX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje vietinis grafas Šrusberis grįžinėjo į savo dvarą per mišką pro plačiašakį ąžuolą, kai jo karietą sustabdė kažkokia pavargėlė. Ji paprašė grafo kelių monetų, tačiau tas grubiai jai atkirto ir liepė vežikui važiuoti toliau, nekreipdamas dėmesio į moterį. Pavargėlė pratrūko prakeiksmais ir išpranašavo, kad kaskart, kai nuo pakelėje augančio ąžuolo gražuolio nukris šakelė, mirs vienas Šrusberių giminės narys.

Kodėl ąžuolas Britanijos grafystėje buvo sukaustytas grandinėmis?

Legenda pasakoja, kad tą patį vakarą prasidėjo stipri audra, vėjas nulaužė medžio šaką, o grafo šeimoje paslaptingomis aplinkybėmis mirė artimas žmogus. Grafas Šrusberis, žinoma, patikėjo vargetos žodžiais ir nusprendė surakinti ąžuolą grandinėmis, kad nuo jo daugiau nenukristų nei viena šaka.

mitai, legendos, ąžuolas

Ši istorija turi įvairių interpretacijų, pavyzdžiui, kad kelią grafui pastojo ne moteris, o vyras. Taip pat kalbama, kad Šrusberis mėgino panaikinti prakeiksmą, pasiėmęs nukritusią šaką namo, tačiau jam nieko neišėjo. Keista, bet šia legenda, kuriai jau beveik du šimtai metų, britai tiki iki šiol. Tiesą sakant, kito paaiškinimo, kodėl buvo nuspręsta ąžuolą surakinti grandinėmis, taip pat neatsirado.

mitai, legendos, ąžuolas

Šį padavimą patvirtina kai kurie faktai. Pavyzdžiui, grandinės buvo nukaltos XIX amžiaus pradžioje, tai iš principo atitinka šioje istorijoje aprašytą laiką. Be to, aplink ąžuolą visada būna sutrypta žolė ir seniai pasidarė laukymė, o link galingo liemens nutiesti laiptai. Susidaro įspūdis, kad kažkas ilgą laiką ateidavo prie medžio, išnaudodamas šiai miško daliai daug jėgų.

mitai, legendos, ąžuolas

Daug kas ir šiandien tiki, kad prakeiksmas veikia, ir stengiasi apeiti senąjį medį lanku. Iš tikrųjų jo išvaizda truputį baugina. Susidaro įspūdis, kad tarp jo storų šakų iš tikrųjų kažkas sėdi ir piktai žiūri į visus ir į viską.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 18:32 Tyrimas: mRNA Jabs slopina imuninę sistemą ir leidžia ligoms klestėti

Penktadienį paskelbtame naujame tyrime teigiama, kad mRNA švirkštai slopina imuninę sistemą ir leidžia klestėti potencialiai pavojingoms ligoms.

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 17:34 Michaelas Flynnas: "Naujoji pasaulio tvarka" netrukus bus atskleista

Buvęs nacionalinio saugumo patarėjas generolas Michaelas Flynnas (Michael Flynn) atskleidė, kad netrukus bus atskleista didžiulė korupcija visoje šalyje, susijusi su "Naująja pasaulio tvarka".

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 17:01 Kinija sugrąžina išangės tamponų testavimą... kaip tik prieš žiemos olimpines žaidynes

Kinija neva nutraukė invazinius tamponų tyrimus po to, kai Japonija, JAV ir kitos šalys pareiškė, kad viruso testas buvo "nepagarbus" ir sukėlė "psichologinį stresą".

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:20 Anomalinė gravitacija - Santa Kruze (The Mystery Spot)

The Mystery Spot – tai paslaptinga vieta Kalifornijoje, turinti gravitacinę anomaliją. Atokioje vietoje, netoli Santa Kruzo miesto, mamutmedžiais apaugusio šlaito esančioje laukymėje, maždaug 46 metrų skersmens plotas turi mįslingą poveikį tiek žmonėms, tiek daiktams bei augmenijai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau