Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Rugpjūčio » 23

Niujorko kanalizacijoje gyvena krokodilai: ar tai tiesa?

1959 m. amerikiečių rašytojas Robertas Daley išleido knygą "Pasaulis po miestu", kurioje pasakojama apie po Niujorku gyvenančius krokodilus. Pasak jo, pirmasis požeminių roplių liudininkas buvo vyras, kuris, dirbdamas savo darbą, tyrinėjo Niujorko kanalizacijos sistemą. Iš pradžių rašytojui vyro pasakojimai atrodė visiška nesąmonė, bet paskui jis esą pats susidūrė su miesto driežais. Savo darbe jis rašė, kad šie padarai siekė iki 2 metrų ilgio, išgyveno maitindamiesi žiurkėmis ir galėjo ištverti net šaltą ledą ir sniegą kanalizacijoje. Tačiau ilgainiui šie plėšrūnai buvo išnaikinti žiurkių nuodais. Kyla akivaizdus klausimas, ar tai tiesa, ar tik dar viena miesto legenda. Jei pažvelgsime į šią istoriją moksliniu požiūriu, viskas taps aišku.

Iš kur kanalizacijoje atsiranda krokodilai?

Tiesą sakant, istorijos apie krokodilus kanalus atsirado gerokai anksčiau nei amerikiečių rašytojo knyga - pirmieji gandai apie juos pasklido dar XX a. trečiajame dešimtmetyje. Roplių atsiradimas tokioje neįprastoje vietoje paaiškinamas tuo, kad kai kurie žmonės juos augino kaip naminius gyvūnus. Kai krokodilai yra maži, jie neatrodo pavojingi, tačiau kai tik pradeda augti, daugelis egzotikos gerbėjų iš karto nori jais atsikratyti. Miestuose paprasčiausias būdas tai padaryti - nuleisti gyvūnus į tualetą. Legenda pasakoja, kad ropliai, tapę nepageidaujami savo šeimininkams, vėliau apsigyvena kanalizacijoje ir užaugę ėda žiurkes.

Naminiai krokodilai ir šiandien perkami kaip naminiai gyvūnai

Naminiai krokodilai ir šiandien perkami kaip naminiai gyvūnai

Atvejai, kai neatsakingi žmonės palieka savo krokodilus likimo valiai, iš tiesų nėra reti. Jei tikėti statistika, kasmet Niujorko vandenyse pagaunami maždaug keturi krokodilai. Dauguma kadaise prijaukintų roplių aptinkami tvenkiniuose, tačiau kartais jų pagaunama ir kanalizacijoje. Dėl šios priežasties krokodilų kanalizacijoje tema dažnai naudojama filmuose. Pavyzdžiui, 1980 m. buvo sukurtas siaubo filmas "Aligatorius".

Manoma, kad dėl saulės šviesos trūkumo kanalizacijos krokodilai

Manoma, kad dėl saulės šviesos trūkumo kanalizacijos krokodilai yra visiškai baltos spalvos.

Įdomus faktas: legendos byloja, kad požeminiai krokodilai yra visiškai baltos spalvos. Taip yra todėl, kad jie gyvena visiškoje tamsoje ir beveik niekada nemato saulės šviesos.

Ar krokodilai gali gyventi kanalizacijoje?

Jei legendas apie kanalizacijos krokodilus apsvarstytume moksliniu požiūriu, paaiškėtų, kad jos visos tėra pasakos. Yra tik keletas faktų, kurie paneigia mitus. Pirma, krokodilai yra šaltakraujai gyvūnai, todėl jiems reikia saulės šilumos, kad gautų gyvybinės energijos. O kanalizacijoje, kaip tikriausiai suprantate, saulės šviesa neturi kur trauktis. Antra, krokodilams užaugti iki 2 m dydžio reikia mažiausiai poros metų. Kaip jie gali išgyventi tiek laiko be šviesos? Be to, jiems reikia maisto, kad galėtų aktyviai augti, o kanalizacijoje jo nėra daug. O vien žiurkės nėra labai tinkamos valgyti.

Krokodilo kanale iliustracija

Krokodilo kanale iliustracija

Jei vis dar tikite krokodilais kanalizacijoje, pateikiame keletą paaiškinimų. Dauguma mūsų planetos krokodilų gyvena pietinėse Amerikos valstijose - jie labai mėgsta šilumą. Žinoma, yra Misisipės aligatorių, bet net ir jie nėra pakankamai atsparūs šalčiui, kad gyventų kanalizacijoje. Kai kurie pasakojimai pasakoja apie kanalizacijoje gyvenančius mažyčius kaimanus, tačiau net ir jie negali pasigirti atsparumu šalčiui.

Kaimaniniai krokodilai taip pat nelabai gerai pakelia šaltį

Kaimaniniai krokodilai taip pat nelabai gerai pakelia šaltį

Kas yra požeminės žiurkės?

Rusija turi savą "krokodilų kanalizacijoje" versiją. Tikriausiai žinote, kad digerizmas - požeminių objektų tyrinėjimas - toje šalyje yra gana išplėtotas. Tarp kasinėtojų populiarūs pasakojimai, kad Rusijos kanalizacijoje gyvena milžiniškos šimtakojės, milžiniški vorai ir kiti baisūs padarai. Ypač paplitę pasakojimai apie vadinamąsias požemines žiurkes - trijų metrų ilgio graužikus. Kaip ir krokodilai, manoma, kad jie galėjo užaugti iki milžiniško dydžio maitindamiesi kitais gyvūnais. Nereikia nė sakyti, kad visa tai - gryna fikcija.

Žiurkės - daugelio

Žiurkės - daugelio "digerių" siaubo istorijų veikėjos

Kaip jau supratote, pasakojimai apie krokodilus ir žiurkes kanalizacijoje priklauso miesto legendoms.

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.10.2021 laikas 21:26 CDC pagautas meluojantis: Covid vakcinos nužudo 15 žmonių už kiekvieną 1 išgelbėtą gyvybę
Federalinė vyriausybė primygtinai reikalauja, kad amerikiečiai nekreiptų dėmesio į didžiulį su vakcinomis susijusių sužeidimų ir mirčių, apie kurias šiais metais pranešta VAERS (Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemai), skaičių, teigdama, kad nė vienas iš jų nėra s...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 20:13 Ekspresinis veido atnaujinimas, kurį galite atlikti patys
Norint kokybiškai prižiūrėti odą ir suteikti jai reikalingų medžiagų, nebūtina pirkti kremų kosminėmis kainomis ar nuolat gyventi grožio salonuose.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:47 Kaip atsikratyti lūpų pūslelinės per 1 dieną: 7 liaudies metodai

Herpesas yra viena klastingiausių ligų. Net jei ši liga yra lengvos formos ir vargina tik kartą per pusmetį, tai nėra malonu. Ypač erzina būdingi bėrimai ant lūpų, kurie ne tik stipriai niežti, bet ir atrodo tiesiog negražiai, verčia kelias dienas slėptis nuo smalsių akių.

...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 17:22 NSO virš Springfildo, Misūrio valstija, JAV

17:00 10/18/21. Stebėjau šį objektą, skrendantį per Springfildą Mo, trumpam sustojusį virš miesto centro. Buvau spūsties valandą ir galėjau tik trumpam sustoti, kad padaryčiau šį vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 16:24 Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas ragina suimti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci

Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto vyriausiasis narys, JAV atstovas Devinas Nunesas (Devin Nunes) (R-CA), ragina patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:27 Receptai | Patiekalai Trupininis obuolių pyragas su maskarpone
Tai tobulasis obuolių pyragas su maskarpone, kurį aš galėčiau valgyti ir valgyti, jei tik po to kelnių saga ant manęs nepyktų. Gal jis ir nėra pats sveikiausias, bet kad vienas iš skaniausių trupininių pyragų, tai garantuotai....

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:14 Receptai | Patiekalai Nuostabaus skonio obuolių pyragas
Na kokie namie rudenį be nuostabaus obuolių pyrago, kai pasklinda obuolių ir cinamono kvapas... Kažkada perskaičiau šį receptą kažkuriame žurnale, pagalvojau, kad nieko ypatingo čia nebus... Tačiau jis gavosi tobulas, skanesnio net nesu ragavusi....

Skaityti daugiau

26.10.2021 laikas 16:56 Receptai | Patiekalai Beef steak Tartare - totoriškas bifšteksas
Negalintiems žiūrėti į žalią mėsą, toliau skaityti mano recepto tikrai nepatariu, nes šį kartą Jums parodysiu, kaip pasigaminti tai, kas angliškai vadinasi "Beef Steak Tartare", prancūziškai - "Filet americain" arba tiesiog "steak tartare", o lietuviškai būtų "Totoriškas bifšteksas", na arba kaip da...

Skaityti daugiau