- 23.08.2021
- 5.0 Reitingas
- 1598 Peržiūros
- Komentarai
1959 m. amerikiečių rašytojas Robertas Daley išleido knygą "Pasaulis po miestu", kurioje pasakojama apie po Niujorku gyvenančius krokodilus. Pasak jo, pirmasis požeminių roplių liudininkas buvo vyras, kuris, dirbdamas savo darbą, tyrinėjo Niujorko kanalizacijos sistemą. Iš pradžių rašytojui vyro pasakojimai atrodė visiška nesąmonė, bet paskui jis esą pats susidūrė su miesto driežais. Savo darbe jis rašė, kad šie padarai siekė iki 2 metrų ilgio, išgyveno maitindamiesi žiurkėmis ir galėjo ištverti net šaltą ledą ir sniegą kanalizacijoje. Tačiau ilgainiui šie plėšrūnai buvo išnaikinti žiurkių nuodais. Kyla akivaizdus klausimas, ar tai tiesa, ar tik dar viena miesto legenda. Jei pažvelgsime į šią istoriją moksliniu požiūriu, viskas taps aišku.
Iš kur kanalizacijoje atsiranda krokodilai?
Tiesą sakant, istorijos apie krokodilus kanalus atsirado gerokai anksčiau nei amerikiečių rašytojo knyga - pirmieji gandai apie juos pasklido dar XX a. trečiajame dešimtmetyje. Roplių atsiradimas tokioje neįprastoje vietoje paaiškinamas tuo, kad kai kurie žmonės juos augino kaip naminius gyvūnus. Kai krokodilai yra maži, jie neatrodo pavojingi, tačiau kai tik pradeda augti, daugelis egzotikos gerbėjų iš karto nori jais atsikratyti. Miestuose paprasčiausias būdas tai padaryti - nuleisti gyvūnus į tualetą. Legenda pasakoja, kad ropliai, tapę nepageidaujami savo šeimininkams, vėliau apsigyvena kanalizacijoje ir užaugę ėda žiurkes.
Naminiai krokodilai ir šiandien perkami kaip naminiai gyvūnai
Atvejai, kai neatsakingi žmonės palieka savo krokodilus likimo valiai, iš tiesų nėra reti. Jei tikėti statistika, kasmet Niujorko vandenyse pagaunami maždaug keturi krokodilai. Dauguma kadaise prijaukintų roplių aptinkami tvenkiniuose, tačiau kartais jų pagaunama ir kanalizacijoje. Dėl šios priežasties krokodilų kanalizacijoje tema dažnai naudojama filmuose. Pavyzdžiui, 1980 m. buvo sukurtas siaubo filmas "Aligatorius".
Manoma, kad dėl saulės šviesos trūkumo kanalizacijos krokodilai yra visiškai baltos spalvos.
Įdomus faktas: legendos byloja, kad požeminiai krokodilai yra visiškai baltos spalvos. Taip yra todėl, kad jie gyvena visiškoje tamsoje ir beveik niekada nemato saulės šviesos.
Ar krokodilai gali gyventi kanalizacijoje?
Jei legendas apie kanalizacijos krokodilus apsvarstytume moksliniu požiūriu, paaiškėtų, kad jos visos tėra pasakos. Yra tik keletas faktų, kurie paneigia mitus. Pirma, krokodilai yra šaltakraujai gyvūnai, todėl jiems reikia saulės šilumos, kad gautų gyvybinės energijos. O kanalizacijoje, kaip tikriausiai suprantate, saulės šviesa neturi kur trauktis. Antra, krokodilams užaugti iki 2 m dydžio reikia mažiausiai poros metų. Kaip jie gali išgyventi tiek laiko be šviesos? Be to, jiems reikia maisto, kad galėtų aktyviai augti, o kanalizacijoje jo nėra daug. O vien žiurkės nėra labai tinkamos valgyti.
Krokodilo kanale iliustracija
Jei vis dar tikite krokodilais kanalizacijoje, pateikiame keletą paaiškinimų. Dauguma mūsų planetos krokodilų gyvena pietinėse Amerikos valstijose - jie labai mėgsta šilumą. Žinoma, yra Misisipės aligatorių, bet net ir jie nėra pakankamai atsparūs šalčiui, kad gyventų kanalizacijoje. Kai kurie pasakojimai pasakoja apie kanalizacijoje gyvenančius mažyčius kaimanus, tačiau net ir jie negali pasigirti atsparumu šalčiui.
Kaimaniniai krokodilai taip pat nelabai gerai pakelia šaltį
Kas yra požeminės žiurkės?
Rusija turi savą "krokodilų kanalizacijoje" versiją. Tikriausiai žinote, kad digerizmas - požeminių objektų tyrinėjimas - toje šalyje yra gana išplėtotas. Tarp kasinėtojų populiarūs pasakojimai, kad Rusijos kanalizacijoje gyvena milžiniškos šimtakojės, milžiniški vorai ir kiti baisūs padarai. Ypač paplitę pasakojimai apie vadinamąsias požemines žiurkes - trijų metrų ilgio graužikus. Kaip ir krokodilai, manoma, kad jie galėjo užaugti iki milžiniško dydžio maitindamiesi kitais gyvūnais. Nereikia nė sakyti, kad visa tai - gryna fikcija.
Žiurkės - daugelio "digerių" siaubo istorijų veikėjos
Kaip jau supratote, pasakojimai apie krokodilus ir žiurkes kanalizacijoje priklauso miesto legendoms.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau