Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Gamta » 2019 » Balandžio » 15

Krokodilai nesensta, tačiau kodėl jie nugaišta?

Tokie gyvūnai, kaip aligatoriai, plekšnės ar krokodilai, biologiškai nesensta – jie nesiliauja augti. Tačiau kodėl tuomet jie nugaišta?

Geriausia būtų sakyti, kad krokodilai turi potencialo gyventi amžinai, tačiau iš tiesų jie miršta. Kad visa tai suprastume, pirmiausiai įsigilinkime į žodį „senatvė“. Senatvė – tai laipsniškas kūno būklės prastėjimas sulig amžiumi. Tiksliau kalbant, senstant silpnėja raumenys, mažėja judrumas, pojūčiai tampa ne tokie „aštrūs“, kūną puola su senatve susijusios ligos, rašo Awesci.com.

gamtos paslaptys, krokodilai, senatvė, mokslas, gamta, laukinė gamta

Dauguma gyvūnų patiria senėjimo procesą, taip pat ir žmonės. Senstant mūsų gyvenimo kokybė prastėja pagal visus parametrus, taigi žmonės patiria senatvę. Tačiau krokodilai jos nepatiria. Tiksliau kalbant, krokodilai patiria nežymų senėjimą. Tai reiškia, kad tokie gyvūnai nerodo jokių senėjimo požymių ir biologiškai yra nemirtingi. Tokie gyvūnai miršta tik nuo ligų, nelaimingų atsitikimų ar tapę kitų grobuonių aukomis.

Nežymų senėjimą dar patiria tokie gyvūnai, kaip jūrų ežiai, omarai, moliuskai, hidros, vėžliai ir kiti. Būtent dėl šios priežasties tik 2006 metais Kolkatos zoologijos sode mirė 255 metų sulaukęs vėžlys.

Tokių atvejų yra ir augmenijos pasaulyje – vienas Metušelo medis gyvena jau 4800 metų, o jo buvimo vieta yra kruopščiai saugoma, kad žmonės jam nepakenktų. Tuo metu Populus tremuloides medžių kolonijai jau yra net 80 tūkst. metų!

Grįžtant prie krokodilų – jie nesensta ir nei vieno krokodilo negalima vadinti senu. Judrumo bei kitais gyvenimo kokybės aspektais 70 metų amžiaus krokodilas nė kiek nenusileidžia 7 metų amžiaus krokodilui.

Nors biologiškai jie yra nemirtingi, šie gyvūnai negali gyventi amžinai. Dažniausiai jie miršta iš bado arba užsikrėtę kokia nors liga. Krokodilai per visą savo gyvenimą nesustoja augti. Dėl šios priežasties jiems reikia vis daugiau maisto. Kuomet jie nebesugeba patenkinti savo maisto poreikių, jie miršta iš bado.

Būtent dėl to pasaulyje nėra 1000 metų amžiaus krokodilų, kurių ilgis siektų 20 metrų. Tiesa, 1957 metais vienas medžiotojas Australijoje nušovė 8,1 metro ilgio krokodilą.

Mokslininkai nerimsta ir nuolat ieško būdų, kaip šias žinias panaudoti ir paversti žmones nemirtingais. Tam, greičiausiai, reiktų atkartoti nemirtingų gyvūnų genų struktūras. Paregė lrytas.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-05-20 laikas 14:31 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis lauro lapais
Gerklės vėžio gydymas lauro lapais - vieną stiklinę gerai susmulkintų lauro lapų užpilama puse litro degtinės. Laikoma 14 dienų šiltoje ir tamsioje vietoje, pastoviai sukratant. Nukošti. Šią tinktūrą patariama gerti po 1 valgomąjį...

Skaityti daugiau

2017-11-06 laikas 14:12 Receptai Obuolių nuoviras gydo užkimimą

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: užkimimas. Ingredientai: obuoliai, vanduo.

Skaityti daugiau

2019-10-20 laikas 17:27 Receptai Moliūgų Ir Sutirštinto Pieno Pyragas
Pyragas su moliūgų ir sutirštinto pieno įdaru . Į namus ir sandėliukus jau parkeliavo šio derliaus moliūgai. Vieni iš jų verda sriubas ar troškinius, kiti kepa blynus ar ruošia džemą.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau