Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Kovo » 13

Priešistorinis krokodilas vaikščiojo dviem kojomis

Mokslininkai pirmą sykį rado įrodymų, kad krokodilų protėviai vaikščiojo ant užpakalinių kojų – visai kaip tiranozaurai.

Šiuolaikiniai krokodilai ropinėja keturiomis kūno šonuose esančiomis letenomis, tačiau taip buvo ne visada. Prieš 120 mln. metų dabartinės Pietų Korėjos teritorijoje krokodilas vaikščiojo atsistojęs ant dviejų kojų. Tai atskleidė ilgą laiką mokslininkus gluminę pėdsakai.

Iki šiol labiausiai įtikinama teorija teigė, kad minimus pėdsakus paliko pterozauras, tačiau neseniai Pietų Korėjos, JAV ir Australijos mokslininkai šią teoriją atmetė, nes buvo rasti tik užpakalinių kojų pėdsakai. Kad pakiltų nuo žemės, pterozaurai pasinaudodavo ir sparnais, o tokių įrodymų šalia nerasta. Taigi, mokslininkai priėjo prie išvados, kad pėdsakus paliko priešistorinis krokodilas, vaikščiojęs ant užpakalinių letenų – visai kaip dvikojai dinozaurai. Tačiau, priešingai nei dinozaurai, vaikščioję ant pirštų galiukų, krokodilai ant žemės padėdavo pilnas pėdas, įskaitant ir kulną – visai kaip žmogus. Viename iš rastų pėdsakų mokslininkai įžvelgė kulno odos atspaudą, o jo tekstūra smarkiai primena šiuolaikinių krokodilų pėdų odą.

Mokslininkai neturi fosilijų, su kuriomis galėtų palyginti pėdsakus, tačiau iš jų dydžio ir atstumo tyrėjai spėja, kad Batrachopus grandis pavadintas krokodilas buvo apie 3 m ilgio, o jo užpakalinės kojos buvo tokio pat ilgio, kaip suaugusio žmogaus.

Krokodilas savo kojas dėliojo vieną prieš kitą beveik tiesia linija, tai yra po savo svorio centru. Šis judėjimo būdas leidžia nešant savo kūno svorį sunaudoti mažiausiai energijos. Tai sufleruoja, kad priešistorinis krokodilas sausumoje galėjo keliauti ilgiau ir greičiau nei šiuolaikiniai jo giminaičiai.

Naujausiame „Iliustruotojo mokslo“ numeryje skaitykite

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.04.2021 laikas 21:06 Aukščiausias žmogus pasaulyje Roberto Vodlou istorija

272 cm ūgis leido Robertui Vodlou tapti aukščiausiu žmogumi pasaulyje. Šis faktas oficialiai užregistruotas Gineso rekordų knygoje. Gerasis milžinas, kaip jį vadino aplinkiniai, toliau augo iki mirties. 272, Ūgis, Leido, Robertui, Vodlou, Tapti, Aukščiausiu, Žmogumi, Pasaulyje, Faktas, Oficialiai...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 20:44 Fregatos “Dunbar” Tragedija

Apie šią baisią tragedija 1857 metais rašė visi laikraščiai. Tai buvo didžiausia tų laikų jūrų katastrofa. Iš 122 laive buvusių žmonių žuvo visi, išskyrus vieną jūreivį.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 11:13 Klimato kaita Arktyje gali padvigubinti žaibų iškrovų skaičių
Šiauriniame poliaratyje žaibų iškrovos yra ypač retas fenomenas, tačiau globaliam klimatui pradėjus šiltėti, dažnesni tapo ir šie reiškiniai.

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:56 Mįslingas žaibas Portugalijoje pražudė 68 ožkas

Tuo metu kai dalis Europos susidūrė su ekstremalia balandžiui šalčio banga, kurią lydėjo vėlyvos šalnos ir sniegas, pietiniuose žemyno pakraščiuose šaltas oras susidūrė su karštomis tropinių orų masėmis, kurios suformuoja smarkias audras su perkūnija.

...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 15:48 Ką išduoda apgamai skirtingose kūno vietose?

Dauguma apgamų atsiranda iki 30 metų ir, pasak kinų astrologijos, gali atskleisti daug informacijos apie žmogų pagal tai, kurioje kūno vietoje jų yra. Pavyzdžiui, apgamas ant nosies reiškia, kad jūs esate labai darbštus, ant skruosto – sąžiningas.

...

Skaityti daugiau

16.04.2021 laikas 10:23 Pikantiškas sviestas su ciberžole ir raudonėliu

Kad pasigaminti tokį pikantišką sviestą daug pastangų tikrai nereikia, o rezultatas nuostabus. Šįkart aš jį gaminau su ciberžole ir raudonėliu. Super gerai pavyko, tad dalinuosi ir su Jumis.

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Mieliniai avižinių dribsniai blyneliai "Su nauda sveikatai"

Šį mielinių blynelių receptą radau rusiškam žurnaliuke "Septynetas su šaukštu" (bent taip išsiverstų), na ir tikrai sudomino. Šis receptas labai tinka tiems, kas nemėgsta košių iš avižinių dribsnių. Skonis man asmeniškai labai patiko, o kažkaip iki šiol niekada ir girdėjus nebuvau apie ...

Skaityti daugiau

15.04.2021 laikas 21:49 Orkaitėje keptas perlinių kruopų troškinys su daržovėmis ir antiena arba vištiena
Jeigu mėgstate įvairiausius troškinius su paukštiena, tada ir šis patiekalas neabejotinai Jums patiks. Jį pagaminti itin paprasta, reikia visus produktus sudėti į kepimo indą ir dėti į orkaitę, kuri atliks visus darbus už Jus....

Skaityti daugiau