Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Gruodžio » 19

"Moderna" COVID vakcina 4 kartus dažniau sukelia širdies uždegimą nei "Pfizer" vakcina: tyrimas

(Paranormal) Vėlyvą ketvirtadienį "British Medical Journal" išspausdintame tyrime teigiama, kad Moderna COVID-19 vakcina net keturis kartus dažniau sukelia širdies uždegimą - miokarditą arba mioperikarditą - nei Pfizer-BioNTech COVID-19 vakcina.

"Skiepijimas [Moderna vakcina] buvo susijęs su reikšmingai padidėjusia miokardito ar mioperikardito rizika Danijos populiacijoje", o šis rodiklis buvo "tris-keturis kartus didesnis" naudojant Moderna vakciną, palyginti su Pfizer-BioNTech vakcina, teigė autoriai tyrime, kuris apėmė beveik 85 proc. danų, arba 4,9 mln. 12 metų ir vyresnių žmonių.

Padidėjusią miokardito ar mioperikardito riziką, vartojant "Moderna" vakciną, "visų pirma lėmė padidėjusi rizika tarp 12-39 metų amžiaus asmenų", teigė Danijos Statens Serum instituto mokslininkai.

Gruodžio 16 d. žurnale "British Medical Journal" (BMJ) paskelbtas populiacinis kohortinis tyrimas taip pat patvirtino ankstesnius tyrimus ir pranešimus, pavyzdžiui, Izraelio ir Jungtinių Amerikos Valstijų, kuriuose teigiama, kad vartojant "Moderna" ar "Pfizer" vakcinas, kurių pagrindą sudaro mRNA, padidėja miokardito ar mioperikardito rizika.

Absoliutus susirgimų skaičius "mažas", dauguma atvejų buvo "lengvi

Tyrimo autoriai rašė, kad absoliutus miokardito ar mioperikardito atvejų skaičius mRNA pagrindu pagamintos vakcinos "buvo mažas, net ir jaunesnio amžiaus grupėse.

"Interpretuojant šiuos rezultatus reikėtų atsižvelgti į SARS-CoV-2 mRNA vakcinos naudą", - pridūrė jie.

"Reikalingi didesni tarptautiniai tyrimai, kad būtų galima išsamiau ištirti miokardito ar mioperikardito riziką po vakcinacijos mažesniuose pogrupiuose."

Tyrime mokslininkai analizavo Danijos nacionalinius registrus, kuriuose pateikiami šalies gyventojų duomenys apie skiepus, hospitalizaciją ir kraujo mėginių laboratorinių tyrimų rezultatus.

Remiantis tyrimo rezultatais, per 28 dienas po skiepijimo jie nustatė, kad absoliutus miokardito ar mioperikardito dažnis Pfizer vakcinos atveju buvo 1,4 atvejo 100 000 žmonių (arba maždaug 1 atvejis 71 400 žmonių), o Moderna vakcinos atveju - 4,2 atvejo 100 000 žmonių (arba maždaug 1 atvejis 23 800 žmonių).

Autoriai rašė, kad dauguma atvejų buvo "daugiausia lengvi".

Jie pažymėjo, kad "Pfizer" vakcina "buvo susijusi su reikšmingai padidėjusia rizika tik tarp moterų", o tai prieštarauja Izraelyje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktų tyrimų rezultatams. Jų teigimu, šį neatitikimą galima paaiškinti vidutiniu paskiepytų gyventojų amžiumi, laiko tarpu tarp pirmos ir antros vakcinos arba tuo, kad mažiau danų turėjo teigiamų COVID-19 testų.

Autoriai taip pat pažymėjo, kad nustatyta, jog "Pfizer" vakcina "reikšmingai susijusi su miokardito ar mioperikardito įvykiu, kai naudojamas siauras 14 dienų laiko tarpas".

Pareiškime tyrimo autorius Andersas Hviidas (Anders Hviid) teigė, kad tyrimo rezultatai "apskritai neužgožia daugybės privalumų, kuriuos duoda skiepijimasis".

Jis pridūrė: "Reikia nepamiršti, kad alternatyva užsikrėsti COVID-19 tikriausiai taip pat susijusi su širdies raumens uždegimo rizika."

Tyrėjai teigė nustatę, kad tiek "Moderna", tiek "Pfizer" vakcinos buvo susijusios su maždaug 50 proc. mažesne širdies sustojimo ar mirties rizika, palyginti su neskiepytais žmonėmis.

Stebėjimo tyrimu negalima nustatyti jokių priežastinių ryšių, be to, gali būti tam tikrų šališkumo šaltinių, pavyzdžiui, padidėjęs visuomenės informuotumas apie galimą šalutinį mRNA pagrindu pagamintų vakcinų poveikį, kuris galėjo turėti įtakos rezultatams, sakė autoriai.

Jungtinėse Amerikos Valstijose vakcinų gamintojai yra apsaugoti nuo atsakomybės už bet kokias nepageidaujamas reakcijas, išskyrus atvejus, kai yra "tyčinis nusižengimas".

Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, skiriantys COVID-19 vakcinas, pagal įstatymą privalo pranešti apie bet kokį rimtą nepageidaujamą poveikį ar skiepų skyrimo klaidas į Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemą (Vaccine Adverse Event Reporting System, VAERS), kurią administruoja JAV Sveikatos ir socialinių paslaugų departamentas.

Parengė Mimi Nguyen Ly per "The Epoch Times",

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau