- 19.12.2021
- 0.0 Reitingas
- 1964 Peržiūrų
- Komentarai
(Paranormal) Vėlyvą ketvirtadienį "British Medical Journal" išspausdintame tyrime teigiama, kad Moderna COVID-19 vakcina net keturis kartus dažniau sukelia širdies uždegimą - miokarditą arba mioperikarditą - nei Pfizer-BioNTech COVID-19 vakcina.
"Skiepijimas [Moderna vakcina] buvo susijęs su reikšmingai padidėjusia miokardito ar mioperikardito rizika Danijos populiacijoje", o šis rodiklis buvo "tris-keturis kartus didesnis" naudojant Moderna vakciną, palyginti su Pfizer-BioNTech vakcina, teigė autoriai tyrime, kuris apėmė beveik 85 proc. danų, arba 4,9 mln. 12 metų ir vyresnių žmonių.
Padidėjusią miokardito ar mioperikardito riziką, vartojant "Moderna" vakciną, "visų pirma lėmė padidėjusi rizika tarp 12-39 metų amžiaus asmenų", teigė Danijos Statens Serum instituto mokslininkai.
Gruodžio 16 d. žurnale "British Medical Journal" (BMJ) paskelbtas populiacinis kohortinis tyrimas taip pat patvirtino ankstesnius tyrimus ir pranešimus, pavyzdžiui, Izraelio ir Jungtinių Amerikos Valstijų, kuriuose teigiama, kad vartojant "Moderna" ar "Pfizer" vakcinas, kurių pagrindą sudaro mRNA, padidėja miokardito ar mioperikardito rizika.
Absoliutus susirgimų skaičius "mažas", dauguma atvejų buvo "lengvi
Tyrimo autoriai rašė, kad absoliutus miokardito ar mioperikardito atvejų skaičius mRNA pagrindu pagamintos vakcinos "buvo mažas, net ir jaunesnio amžiaus grupėse.
"Interpretuojant šiuos rezultatus reikėtų atsižvelgti į SARS-CoV-2 mRNA vakcinos naudą", - pridūrė jie.
"Reikalingi didesni tarptautiniai tyrimai, kad būtų galima išsamiau ištirti miokardito ar mioperikardito riziką po vakcinacijos mažesniuose pogrupiuose."
Tyrime mokslininkai analizavo Danijos nacionalinius registrus, kuriuose pateikiami šalies gyventojų duomenys apie skiepus, hospitalizaciją ir kraujo mėginių laboratorinių tyrimų rezultatus.
Remiantis tyrimo rezultatais, per 28 dienas po skiepijimo jie nustatė, kad absoliutus miokardito ar mioperikardito dažnis Pfizer vakcinos atveju buvo 1,4 atvejo 100 000 žmonių (arba maždaug 1 atvejis 71 400 žmonių), o Moderna vakcinos atveju - 4,2 atvejo 100 000 žmonių (arba maždaug 1 atvejis 23 800 žmonių).
Autoriai rašė, kad dauguma atvejų buvo "daugiausia lengvi".
Jie pažymėjo, kad "Pfizer" vakcina "buvo susijusi su reikšmingai padidėjusia rizika tik tarp moterų", o tai prieštarauja Izraelyje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktų tyrimų rezultatams. Jų teigimu, šį neatitikimą galima paaiškinti vidutiniu paskiepytų gyventojų amžiumi, laiko tarpu tarp pirmos ir antros vakcinos arba tuo, kad mažiau danų turėjo teigiamų COVID-19 testų.
Autoriai taip pat pažymėjo, kad nustatyta, jog "Pfizer" vakcina "reikšmingai susijusi su miokardito ar mioperikardito įvykiu, kai naudojamas siauras 14 dienų laiko tarpas".
Pareiškime tyrimo autorius Andersas Hviidas (Anders Hviid) teigė, kad tyrimo rezultatai "apskritai neužgožia daugybės privalumų, kuriuos duoda skiepijimasis".
Jis pridūrė: "Reikia nepamiršti, kad alternatyva užsikrėsti COVID-19 tikriausiai taip pat susijusi su širdies raumens uždegimo rizika."
Tyrėjai teigė nustatę, kad tiek "Moderna", tiek "Pfizer" vakcinos buvo susijusios su maždaug 50 proc. mažesne širdies sustojimo ar mirties rizika, palyginti su neskiepytais žmonėmis.
Stebėjimo tyrimu negalima nustatyti jokių priežastinių ryšių, be to, gali būti tam tikrų šališkumo šaltinių, pavyzdžiui, padidėjęs visuomenės informuotumas apie galimą šalutinį mRNA pagrindu pagamintų vakcinų poveikį, kuris galėjo turėti įtakos rezultatams, sakė autoriai.
Jungtinėse Amerikos Valstijose vakcinų gamintojai yra apsaugoti nuo atsakomybės už bet kokias nepageidaujamas reakcijas, išskyrus atvejus, kai yra "tyčinis nusižengimas".
Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, skiriantys COVID-19 vakcinas, pagal įstatymą privalo pranešti apie bet kokį rimtą nepageidaujamą poveikį ar skiepų skyrimo klaidas į Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemą (Vaccine Adverse Event Reporting System, VAERS), kurią administruoja JAV Sveikatos ir socialinių paslaugų departamentas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau