Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2021 » Gruodžio » 21

Kinijos mėnuleigis tolimojoje Mėnulio pusėje užfiksavo keistą „namą“

Tolimojoje Mėnulio pusėje, atokiai nuo mūsų smalsių teleskopų žvilgsnių, ateiviai pasistatė savo namus. Ko jie nesitikėjo, tai nedidelio Kinijos „Yutu-2” mėnuleigio apsilankymo, kurio metu ant Mėnulio paviršiaus buvo pastebėtas intriguojantis kubo formos objektas, Kinijos nacionalinės kosmoso administracijos (CNSA) apibūdintas, kaip „Paslapčių namas“, šmaikštauja iflscience.com.

Realybėje šis keistas darinys, greičiausiai, yra tiesiog Mėnulio uolienų gabalas, tačiau viskas galutinai bus atskleista jau artimiausioje ateityje, kuomet „Yutu-2“ nukeliaus prie šio objekto ir jį apžiūrės iš arčiau.

Tačiau šiuo metu atrodo, kad CNSA mėgaujasi šiuo nedideliu pokštu, skelbdami, kad šis atradimas gali būti „namas, kurį ateiviai pasistatė po avarinio nusileidimo“.

2019 metų sausį „Yutu-2“ tapo pirmuoju istorijoje zondu, kuris nusileido tolimojoje Mėnulio pusėje, bei tyrė ją ir siuntė mums stulbinančias nuotraukas.

Pastarąsias 36 mėnulio dienas arba kiek mažiau nei trejus Žemės metus, mėnuleigis teikė duomenis iš Von Kármán kraterio, kur praėjusį mėnesį šiauriniame horizonte jis pastebėjo aptariamą, keistąjį objektą.

Nors negalima kategoriškai atmesti nekilnojamojo turto Mėnulyje galimybės, tačiau dauguma įrodymų rodo, kad paslaptingasis kubas, greičiausiai, yra paprastas didžiulis riedulys, kuris į savo dabartinę poziciją buvo nublokštas meteorito smūgio.

Skirtingai nei Žemėje, Mėnulyje nėra atmosferos, kuri apsaugotų jį nuo kosminių uolienų, o tai reiškia, kad jį nuolatos kliudo skraidančios nuolaužos, todėl jo paviršiuje gausu smūginių kraterių.

Keistasis objektas yra netoli kelių tokių panašių kraterių ir dabar „Yutu-2“ keliaus tiesiai jo link.

Nors šis objektas yra vos už 80 metrų, mėnuleigiui jį pasiekti užtruks nuo dviejų iki trijų mėnulio dienų (nuo dviejų iki trijų Žemės mėnesių), nes kelias jo link yra klastingas ir pilnas kliūčių.

Be to, tas faktas, kad „Yutu-2“ yra varomas saulės energija reiškia, kad jis turi visiškai išsijungti ilgų mėnulio naktų metu, todėl gerokai pailgėja jo kelionės laikas.

Vis dėlto, CNSA mokslininkai tikisi, kad trumpa, tačiau neskubi kelionė bus to verta, nes pažvelgus į uolieną iš arčiau gali būti atskleista vertinga informacija apie Mėnulio uolienų, aptinkamų po jo paviršiumi, sudėtį.

Gismeteo.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.05.2022 laikas 13:57 ECDC bomba: "Beždžionių raupų protrūkis, atrodo, nutekėjo iš Ukrainos laboratorijos

Dabartinis beždžionių raupų protrūkis kilo iš biologinio ginklo laboratorijos Ukrainoje, pranešė Europos ligų kontrolės centro šaltinis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 13:29 Popiežius Viganò: Pasaulinės sveikatos organizacijos sutartis yra išpuolis prieš nacionalinį suverenitetą, "pasaulinio perversmo" dalis

Pasaulinis sveikatos valdymas yra vienas iš pagrindinių naujosios pasaulio tvarkos elementų, todėl jį reikia atmesti ir jam priešintis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 12:28 Pasaulio sveikatos organizacijos pandemijos sutartis reiškia demokratijos pražūtį?

Sekmadienį, gegužės 22 d., Ženevoje (Šveicarija) prasidėjus savaitės trukmės susitikimui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) tęsia išpuolį prieš demokratiją.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 08:37 Buvęs policininkas, kurį nužudė Buffalo šaulys, buvo ką tik išradęs ‘vandeniu varomą variklį’

Buvęs policijos apsaugos darbuotojas, kurį šeštadienį nužudė Bafalo prekybos centro šaulys, neseniai kalbėjo apie "naujai atrastą energijos šaltinį" ir užpatentavo sistemą, leidžiančią transporto priemonėms važiuoti ne benzinu, o vandeniu.

...

Skaityti daugiau

21.05.2022 laikas 20:50 PSO šaukia skubų posėdį, nes beždžionių raupų virusas išplito visame pasaulyje

Pasaulio sveikatos organizacija šaukia svarbiausių ekspertų grupę į skubų susitikimą dėl tebesitęsiančio beždžionių raupų protrūkio.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau