Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Mokslo Afiša » 2022 » Sausio » 19

Gyvūnus ir augalus Žemėje tikrai veikia Saulės ir Mėnulio gravitacija

Šie du dangaus kūnai, kuriuos mes matome danguje dienos ir nakties metu, daro kur kad didesnę įtaką gyvūnams ir augalams Žemėje, nei jūs galėtumėte pamanyti.

Saulės ir Mėnulio gravitacinė trauka atrodo tikrai veikianti floros ir faunos aktyvumą, tačiau tikslus mechanizmas, kaip visa tai vyksta, išlieka neaiškus.

Remiantis ankstesnių tyrimų metaanalize, tyrėjai teigia, kad gravitaciniai potvyniai ir atoslūgiai gali keisti tai, kaip gyvūnai ir augalai miega, juda ir auga, netgi tuomet, kai kiti dirgikliai (tokie kaip nakties ir dienos ciklai) nėra įtraukiami, informuoja sciencealert.com.

Nors gravitaciniai Saulės ir Mėnulio potvyniai ir atoslūgiai gali būti palyginus silpni, kartu sudėjus sudarantys vos milijoninę Žemės traukos dalį, tyrimas rodo, kad šie potvyniai ir atoslūgiai vis dar yra svarbūs, kuomet vertinama organizmų elgsena.

„Visa Žemėje esanti medžiaga, tiek gyva, tiek inertinė, patiria Saulės ir Mėnulio gravitacinių jėgų, išreikštų potvynių ir atoslūgių pavidalu, poveikį,“ – „Agência FAPESP“ sakė Brazilijos Campinas universiteto (UNICAMP) biofizikas Cristiano de Mello Gallep.
„Periodiniai svyravimai demonstruoja du kasdienius ciklus ir kas mėnesį ar kasmet yra moduliuojami šių dviejų dangaus kūnų judėjimu. Šiame kontekste išsivystė visi planetos organizmai.“

Komanda apžvelgė tris ankstesnius tyrimus, kuriuose buvo prieinama informacija apie gravitacinius potvynius ir atoslūgius.

1965 metų lygiakojų (nedidelių, bekiaučių vėžiagyvių) tyrime pastebėta, kad šių padarų plaukimo modeliai sutapo su vandenynų gravitacinių potvynių ir atoslūgių tekėjimu (maždaug 12,4 valandų trukmės ciklais), net tada, kai jie buvo perkelti į vandenį laboratorijoje, su dirbtiniai potvyniais.

Kitas informacijos šaltinis buvo 1985 metų koralų tyrimas, kuriame koralų augimas ir lervų gamyba sutapo su vietiniais gravitaciniais potvyniais ir atoslūgiais, kuriems įtaką darė Saulė ir Mėnulis.

Galiausiai 2014 metų tyrimas, analizavęs saulėgrąžų sėklų daigumą, paremtas metaanalizės autorių atliktais naujais eksperimentais, dar kartą įrodė, kad daigumas buvo suderintas su saulės ir mėnulio gravitaciniais modeliais. Tyrėjai taip pat citavo ir kelis kitus ankstesnius tyrimus.

„Duomenys rodo, kad nesant kitų ritminių įtakų, tokių kaip apšvietimas ar temperatūra, vietinių gravitacinių potvynių ir atoslūgių pakanka organizuoti šių organizmų ciklinį elgesį,“ – sakė Gallep.

„Šie įrodymai kelia abejonių dėl vadinamųjų laisvai vykdomų eksperimentų, kuriuose yra kontroliuojami keli aplinkos veiksniai, tačiau neatsižvelgiama į gravitacinius svyravimus, pagrįstumu. Šie svyravimai ir toliau egzistuoja ir gali keisti gyvų organizmų elgesį.“

Šių potvynių ir atoslūgių įtaka gyvūnams ir augalams, moksliniuose tyrimuose buvo aprašoma daugybę metų, tačiau naujojo metatyrimo tikslas buvo atkreipti dėmesį į to paplitimą ir būtinybę plačiau tai nagrinėti tyrimų projektuose.

„Mes siekėme parodyti šiame tyrime, kad gravitaciniai potvyniai ir atoslūgiai yra juntama ir stipri galia, kuri visuomet formavo ritminę organizmų veiklą,“ – sakė Gallep.

Tyrimas buvo paskelbtas „Journal of Experimental Botany“

Gismeteo.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau