Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Sausio » 26

Ar archeologija keičia mokslininkų požiūrį į žmogaus istoriją?

Archeologija – mokslas, kurio arsenale yra daugybė ,,uždraustų“ radinių. Informacija apie juos, matomai, sąmoningai nebuvo skelbiama mokslinėse publikacijose, nes ji keičia visą požiūrį į evoliucinę istoriją. Archeologijos radiniai įrodo apie žmogaus tipo būtybių planetoje gyvavimo galimybę šimtus tūkstančių ir milijonus metų atgal, gerokai prieš dinozaurus. Mokslas mus mokė, kad tais labai senais laikais protingųjų negalėjo būti, o žmogus evoliucionavo palaipsniui.

Į mus panašūs gyveno daug anksčiau, nei manėme:

Taigi, dar 1863 metais J. Boucher de Perthes netoli Prancūzijos miesto Abbeville, Moulin Quignon urve aptiko žmogaus žandikaulį su šiuolaikiško žmogaus anatomine struktūra. Ginčai tarp mokslininkų dėl jo amžiaus ir tikrumo buvo karšti, tačiau visgi prieita išvados ir įrodyta, kad šis archeologinis radinys priklauso tarpledyninio laikotarpio formavimuisi, kuris vyko maždaug prieš 330 000 metų.

Kitas netikėtumas laukė archeologų 1888 metais. Kasinėjant Galley Hill netoli Londono, aštuonių pėdų (beveik 2,5 metrų) gylyje, nepaliestame kreidos sluoksnyje buvo rastas dalinis žmogaus skeletas. Pagal šiuolaikinius metodus patvirtinta, kad skeleto amžiui taip pat maždaug 330 tūkstančių metų. Ekspertizė nustatė, kad šio skeleto anatomija taip pat atitinka šiuolaikinio žmogaus anatomiją.

1911 metais Ipswich mieste, kuris yra Anglijos rytuose, buvo rastas skeletas, turintis panašių šuolaikinio žmogaus savybių. Jis buvo rastas žvyro ir molio sluoksnyje, o nustatytas amžius siekia 400 000 metų. Tai reiškia, kad aptikto skeleto amžius yra panašus kaip ir kitų. Panašių iškasenų buvo rasta ir Italijoje.

Prisiminus dar ankstesnius radinius, verta prisiminti 1855 metais Anglijos miesto Foxhall darbo karjeruose aptiktą žmogaus žandikaulį. Kaip įdomybę jį nupirko už bokalą alaus miestelio vaistininkas ir perpardavė mokslininkams. Detalus geologinis tyrimas parodė, kad žandikaulis, kuris buvo apie 4,8 m suakmenėjusio grunto gylyje, gali būti bent 2,5 milijono metų senumo.

Po penkių metų – 1860-ais, geologijos profesorius Giuseppe Ragazzoni išvyko į Castenedolo miestelį Italijoje ieškoti suakmenėjusių moliuskų kriauklių. Viename urve, plioceno nuosėdose jis aptiko viršutinę kaukolės dalį. Sukrėstas profesorius tęsė paiešką ir rado krūtinės ir galūnių kaulų, priklausiusių žmogui. Skeletas, padengtas metro sluoksnio mėlynu moliu, išgulėjo  3-4 milijonus metų. Šių radinių faktas leidžia manyti, kad Anglijoje, Prancūzijoje, o gal ir visoje Europoje ne tik prieš 330 000 metų, o dar ir daugiau, gyveno žmonės, savo išvaizda, galbūt, niekuo nesiskiriantys nuo mūsų.

JAV Ilinojaus valstijos Macoupin apskrityje, 27 m gylio anglies skalūnų sluoksnyje, neseniai buvo rasta žmogaus kaulų, kurių amžius siekia 286-320 milijonų metų.

Be to, jau šiandien yra žinoma, kad be senovės žmogaus griaučių ir jų fragmentų archeologai ir paleontologai atrado nemažai ir paslaptingų pėdsakų:

1938 m. JAV Kentukio ir Pensilvanijos valstijų teritorijose buvo rasta pėdsakų, labai panašių į žmogaus. Mokslininkai nustatė jų amžių – apie 320 milijonų metų. Pasirodo, tie, kuriems jie priklausė, gyveno šalia dinozaurų.

1983 metais Rytų Turkmėnijoje, Kugitango teritorijoje Turkmėnijos mokslų akademijos geologinė ekspedicija, vadovaujama geologijos ir mineralogijos mokslų daktaro, profesoriaus A. Amaniziano (rus. А. Аманизянов), plynaukštėje aptiko kelis šimtus senovės dinozaurų pėdsakų. Nustatytas jų amžius siekia ne mažiau kaip 150 milijonų metų. Tačiau stebėtina buvo kas kita: šalia dinozaurų pėdsakų buvo aptikta ir suakmenėjusių, panašių į žmogaus, pėdsakų.

Įrodymai apie rastus suakmenėjusius žmogaus pėdsakus ne tokie jau ir menki. JAV, Teksaso valstijos Paluxy upės slėnyje buvo aptikti panašūs 28 х 10,5 cm pėdsakai. Kaip nustatė amerikiečių paleontologas K. Doherty, Teksaso teritorijoje šalia aptiktų šimtų dinozaurų pėdsakų buvo ir ,,žmogaus“ pėdų atspaudai.

 archeologija, istorija, paslaptys

Bato atspaudas?

Kolekcionierius William J. Meister visą savo gyvenimą paskyrė mokslui ir ieškojo suakmenėjusių trilobitų, išnykusių, pagal šiuolaikinio mokslo duomenis, maždaug prieš 440 mln. metų. Ir štai 1968 m. birželio 3 d. Jutos valstijoje, JAV, netoli Antilope Springs jis kartu su dukra nuskilusiame akmeniniame uolienos gabale rado priešistorinio žmogaus pėdsakus, nešiojusio avalynę! Pirštų ir kulnų atspaudų nematyti, tačiau, kad tai – bato kontūrai (32,5 x 11, 27 cm), buvo akivaizdu. Atspaudai aiškiai perteikia kūno spaudimą ant žemės: kulnai smigę giliau nei priekinė dalis. Be to, nežinomasis sutraiškė trilobitus, kurių suakmenėjusios liekanos liko kartu su pėdsakais. Kad rasti atspaudai labai seni, įrodo trilobitų liekanos, juk jie egzistavo maždaug prieš 540 milijonų metų, paleozojaus laikotarpiu ir vėliau išnyko. Netoli tos vietos buvo rasti dar keli panašūs atspaudai.

Kas rūkė prieš 2,5 milijonus metų?

2010 metų lapkričio mėnesį buvo paskelbta apie radinį Peru. Mokslininkai paleontologai iš Meyer-Honninger paleontologijos muziejaus, šiaurinėje Amazonėje atrado suakmenėjusio tabako, kuris kaip manoma yra iš Pleistoceno eros (2,5 milijonų metų atgal). Tai kompaktiškas tabako blokas, maždaug 30 kvadratinių centimetrų dydžio. Taip išeina, kad tabakas buvo rūkomas daug anksčiau, nei mes įsivaizduojame, ,,žymiai ankščiau nei 15 amžiuje, kai Šiaurės Amerikoje pasirodė pirmieji Europos tyrinėtojai“, – sako mokslininkai.

archeologija, istorija, paslaptys

Nepaisant daugelio panašių pavyzdžių, oficialus mokslas neigia žmogaus egzistenciją tokiais senais laikais. Tačiau šimtų ,,nepripažintų” archeologinių radinių, legendų, paslaptingų struktūrų, rastų įvairiose pasaulio vietose, sąrašą galima tęsti ir tęsti.

Visa tai akivaizdžiai rodo, kad daugelį milijonų metų atgal Žemėje gyveno nežinoma civilizacija. Gali būti, kad jų buvo net ne viena, tik palaipsniui istorinėje arenoje jos pakeitė viena kitą.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau