Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Sausio » 29

Pinigų energija: Ar visada lobiai neša sėkmę?

Sakoma, kad atrasti lobiai ne visiems ir ne visada atneša laimę ir sėkmę. Tai dažnai patvirtina istorijos, pasiremdamos ne vien legendomis, bet ir tikrais gyvenimiškais faktais. Tarp jūros lobių ieškotojų amerikiečio Melo Fišerio (Mel Fisher) vardas tapo legenda – tai pats sėkmingiausias XX amžiaus lobių ieškotojas, jo laimikis: 150 tūkstančių sidabrinių senovinių monetų, indai iš aukso ir platinos, 3200 smaragdų ir kitų brangakmenių, daugiau kaip tūkstantis sidabro luitų, kurių kiekvienas sveria apie 40 kilogramų, bei kiti artefaktai.

Iš istorijos yra žinoma, kad Ispanijos karališkieji laivai, migravę tarp Amerikos kontinento ir Europos, plukdė vertingus krovinius: auksą, sidabrą, tabaką, ginklus. ,,Nuestra Senora de Atocha“ buvo vienas iš jų. Lemtingąją 1622 m. rugsėjo 6-ąją su panašiu kroviniu, su daugiau kaip 260 žmonių: kareiviais, vergijon paimtais vietiniais žmonėmis, neskaitant jūreivių įgulos, laivas nuskendo. Tai žinojo ir M. Fišeris. Lobių paieška Melas Fišeris užsidegė 1963-aisias metais atostogaudamas su šeima Floridoje. Nardydamas su akvalangu jis aptiko auksines ispaniškas monetas. Rastos monetos prie Floridos krantų buvo patvirtinimas, kad įmanoma rasti nuskendusių laivų brangenybes ir jis pasiryžo jų ieškoti. Greitai metė fermeriavimą, persikėlė į Floridą ir atkakliai rinko informaciją apie nuskendusius ispanų laivus. M. Fišeris dirbo su visa šeima, nusamdė apie 150 darbuotojų, paieškos vyko su naujausia įranga. Vandenyno dugnas buvo tyrinėjimas po metrą, bet daug laiko nutekėjo, kol pagaliau 1975-aisiais buvo aptikti pirmieji artefaktai, o 1985 metais Fišeris pagaliau ištarė: ,,tai pati įsimintiniausia mano diena“- nardytojai rado ispanų laivo ,,Nuestra Senora de Atocha“ pagrindinę krovinio dalį. Melas Fišeris su komanda iš vandenyno dugno iškėlė turtus, sveriančius apie dvidešimt keturias tonas, jie buvo įvertinti beveik 450 milijonais dolerių.

lobiai, archeologija, žmonės, likimai, nuskendę laivai 

Ištyrinėję dugną archeologai apskaičiavo, kad  gelmėse dar liko maždaug pusė Ispanijos karūnai priklausančio turto. Šis lobis buvo laikomas pačiu vertingiausiu nuo faraono Tutanchamono kapo atidengimo.

Kas bus kitas laimingasis, Melas Fišeris nesvarstė. Jis pradėjo tikėti tuo, kad atėmus brangenybes iš vandenyno, nenubaustas negali likti. Kai pradėjo paieškas ir rado pirmuosius vertingus daiktus, žuvo vienas iš jo sūnų su savo žmona. Be to, subyrėjo vertingas paieškų laivas, priklausęs Fišerio komandai. Jau tada lobių ieškotojui smilktelėjo mintis, kad tai ženklas. Pagrindinė brangenybių dalis buvo atrasta būtent liepos 20-ąją, kai lygiai prieš dešimt metų jis neteko sūnaus, gal tai savotiška vandenyno grąžinta skola?

Be to, prie visų nesėkmių prasidėjo problemos su teisėsauga. Radus brangenybes, Floridos valstijos administracija konfiskavo lobį motyvuodama tuo, kad radinys buvo aptiktas 3 mylios nuo kranto ir jis priklauso valstijoms. Aštuonerius metus Melas Fišeris minė teismų slenkstį ir bylą laimėjo – lobis buvo grąžintas, o po kelių dienų tas pats teisėjas paskyrė jam 500 tūkstančių dolerių baudą už neva ekologijai padarytą žalą. Visi šie niuansai smarkiai pakirto M. Fišerio sveikatą, sunki vėžio liga galutinai jį pakirto 1998 metais.

Nemažai buvo kalbama ir rašoma ne tik apie sėkmingą lobio atradimą, bet ir apie problemas, užgriuvusias M. Fišerį. Daug kas jo nesėkmes sieja su nuskendusio laivo brangenybėmis. Kai kurie mistikos tyrinėtojai mano, kad Melą Fišerį su nuskendusiu laivu siejo mistinis ryšys, nes su juo ieškotoją sieja ne vienas keistas sutapimas. Melas Fišeris gimė lygiai po 300 metų, laivo ,,Nuestra Senora de Atocha“ žūties dieną. Kodėl jam pavyko rasti būtent šio laivo brangenybes, juk liko daug ir kitų neatrastų europietiškų laivų, taip pat su vertingais kroviniais? Gal jis išrinktasis?

lobiai, archeologija, žmonės, likimai, nuskendę laivai, negatyvi energ 

Istoriko mokslininko Sergejaus Jacenko (rus.Сергей Яценко) nuomone, M. Fišerio atrasti turtai turi negatyvią energiją: ,,ne viskas buvo atrasta ar pagaminta ispanų kolonijose, – istoriniai šaltiniai byloja kaip negailestingai ispanų kolonijose buvo apiplėšinėjamos šventyklos ir vietiniai žmonės. Vertingi daiktai iš aukso, sidabro buvo perlydomi ir gabenami į Europą. Ispanų grobtos vertybės buvo skirtos ir karo reikmėms – Ispanų karalius Filipas IV ruošėsi ilgam karui, kuris turėjo atnešti nelaimes. Priežastis visame – sukaupta negatyvi energija. Nuo psichologų iki mistikų mano, kad kiekvienas daiktas turi savo energetiką. Kiek beegzistuotų bet koks fizinis objektas, jis yra savotiškas informacijos nešiotojas, jis saugo savo energiją. Ji priklauso nuo to, koks buvo savininkas, jei jo daiktai buvo skirti blogiui – energija bus negatyvi, jei buvęs savininkas sirgo, tai liga gali persiduoti ir kitam.“ Nežinant kam skirtas artefaktas, neturint apie jį informacijos, geriau jo neliesti. Tai viena iš kai kurių archeologijos istorikų teorija. To mokslas kol kas negali nei paneigti, nei patvirtinti, todėl visas naujojo savininko nesėkmes galima pavadinti tik paprasčiausiu sutapimu.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.05.2022 laikas 13:57 ECDC bomba: "Beždžionių raupų protrūkis, atrodo, nutekėjo iš Ukrainos laboratorijos

Dabartinis beždžionių raupų protrūkis kilo iš biologinio ginklo laboratorijos Ukrainoje, pranešė Europos ligų kontrolės centro šaltinis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 13:29 Popiežius Viganò: Pasaulinės sveikatos organizacijos sutartis yra išpuolis prieš nacionalinį suverenitetą, "pasaulinio perversmo" dalis

Pasaulinis sveikatos valdymas yra vienas iš pagrindinių naujosios pasaulio tvarkos elementų, todėl jį reikia atmesti ir jam priešintis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 12:28 Pasaulio sveikatos organizacijos pandemijos sutartis reiškia demokratijos pražūtį?

Sekmadienį, gegužės 22 d., Ženevoje (Šveicarija) prasidėjus savaitės trukmės susitikimui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) tęsia išpuolį prieš demokratiją.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 08:37 Buvęs policininkas, kurį nužudė Buffalo šaulys, buvo ką tik išradęs ‘vandeniu varomą variklį’

Buvęs policijos apsaugos darbuotojas, kurį šeštadienį nužudė Bafalo prekybos centro šaulys, neseniai kalbėjo apie "naujai atrastą energijos šaltinį" ir užpatentavo sistemą, leidžiančią transporto priemonėms važiuoti ne benzinu, o vandeniu.

...

Skaityti daugiau

21.05.2022 laikas 20:50 PSO šaukia skubų posėdį, nes beždžionių raupų virusas išplito visame pasaulyje

Pasaulio sveikatos organizacija šaukia svarbiausių ekspertų grupę į skubų susitikimą dėl tebesitęsiančio beždžionių raupų protrūkio.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau